banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

S-a destrămat TRUSTUL de presă al lui Paszkany, Rus și Dâncu

  



 

Trustul de presă Transilvania Media Grup s-a destrămat, Arpad Paszkany, Ioan Rus și Vasile Dâncu luându-și ”jucăriile”. Transilvania LIVE s-a vândut Digi, iar, potrivit unor surse Știri de Cluj, de joi, 14 februarie, urmează să fi făcute disponibilizări.

 

Arpad Paszkany, sătul să mai bage milioane de euro în imperiul media pus pe roate de Vasile Dâncu, și-a luat jucăria preferată, Transilvania Look, și a mutat-o încă din luna decembrie în parcul Tetarom 1. City News, ”copilul” de suflet al miliardarului Paszkany, va rămâne sub aripa lui.

 

Vasile Dâncu a ”moștenit” de pe urma acestei afaceri, cel mai acru măr, ziarul Transilvania Reporter. Publicația cu tiraj foarte mic și cu toți angajații a fost mutată la sediul IRES, din cartierul Gheorgheni, de pe strada Cometei.

 

Din tot trustul Transilvania Media Grup a rămas numai Transilvania LIVE, televiziunea de știri cumpărată de miliardarul Zoltan Teszari, patronul Digi.

 

Conform surselor Știri de Cluj, începând de joi, 14 februarie, ar urma să fie făcute disponibilizări și să rămână circa 20 de angajați din cei peste 100.

 

De asemenea, Ioan Rus a ieșit din afacere cu mâna goală.

coral1_1_1.jpg
12-2-2013, 18:30
8 vizualizări
8 comentarii
Claus13-2-2013, 13:44
270.000 de euro buget / luna pentru o televiziune serioasa mi se pare maruntis. Cu banii aia e imposibil sa faci ceva serios , exceptand televiziune de apartament gen OTV. Daca am imparti acei banuti la 130 de angajati am ajunge la o medie de 2xxx de euro / angajat. In conditiile in care doar un lingau ca Badea ia 5-10.000 / luna la Antene...

Insa problema la acea televiuziune au fost oamenii alesi care s-au "potrivit" ca nuca in perete. Eu inchideam tv-ul cand il auzeam pe taranul ala de Penciu comentand un meci. Asta e , cand faci televiziune cu cumetrii si prietenii ... iti meriti soarta. Macar daca s-ar fi priceput oamenii aia la televiziune.
gogu13-2-2013, 5:52
Inceputul sfarsitului si pt el si pt scroafa ,Boc,A popa, marele guvernator Janos Rusz, pupincuristul Dancu si lacheul linge blide Gherman.De cretinul asta din urma mie cel mai mila ,unde o sa-si mai prezinte el aberatiile cu populatia khazara ,,ariana'?
Ovidiu13-2-2013, 0:07
Grija mare cu agitatorii khazari, sunt pe o mana cu serviciile masonice (sri-sie) si lucreaza intens impotriva Romaniei si a Poporului Roman.
Sigur pun la cale un conflict gen "false flag" care sa dea hungariei ocazia sa se planga zionului-american-european si sa faca pe victimele...

cotidianul.ro/transilvania-miza-cea-mare-206574/
Pt. astia mai redusi..12-2-2013, 21:55
@ horthy es mengele: ce-i tarane, iar te drohezi cu ciorapii din opinci? Nici daca ar sta ma-ta toata ziua pe centura nu vei face banii lui Arpy!.. Hai marsh de aici ca pute deja netul de prostia ta!..
horthy es mengele12-2-2013, 21:31
:)). in curand se gata banii ungurilor si pascani isi va lua jucaria preferata, fetita cacadu si va lasa tarfele din deal in lacrimi. Afacerile-s afaceri, nu? Oare travestitul gherman se va face comentator sportiv? Dumnezeu nu bate cu bota.
Soso12-2-2013, 20:40
Noroc ca ceilalti 4.000 care au citit-o nu sunt de aceeasi parere. Daca era asa, poate inchideau si cei de la Stiri de Cluj bolda.
niste hosti jegosi12-2-2013, 20:29
Vasile dancu si ioan rus 2 talhari jegosi.. locul lor e in spatele gratiilor
Cristi12-2-2013, 19:34
Stire de 2 bani, precum sia cest site :)

Va doresc "moartea" usoara :D