banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

REZULTATE simulare la BAC în județul Cluj. Liceele private și tehnologice sunt VARZĂ

  



 

Promovabilitatea la simularea examenului de BAC a arătat dezastruos pentru liceele private și tehnologice.

 

Inspectorul general școlar Cluj, Valentin Cuibus, a explicat că la aceste licee, unde promovabilitatea a fost de sub 10% se vor face controale. 

 

Rezultate sub 10% 

 

Liceul Tehnologic Gherla - promovabilitate zero

Liceul Tehnologic Someș Dej

Liceul de Transporturi

Liceul Tehnologic Raluca Ripan

Liceul Tehnologic Edmond Nicoau

Liceul Anghel Saligny

Licerul tehnologic nr. 1

Liceul Vlădeasa Huedin

 

Licele private din județul Cluj sunt toate sub 10% promovabilitate. Nici Transylvania College nu a avut rezultate foarte bune, dar au fost numai doi candidați, având sub 10% promovabilitate.

 

TOP rezultate la BAC pe Cluj, după simularea. Care sunt cele mai bune ZECE licee

coral1_1_1.jpg
18-3-2016, 12:36
14 vizualizări
7 comentarii
Părinte elevi col nat G.COSBUC19-3-2016, 11:37
GEORGE COSBUC- colegiu national cu predare in lb GERMANA SI ROMANA ESTE EXTREM DE SLAB ATÂT LA rezultatele cls .a 8a Evaluarea Naționala cat si la Bac!!! ESTE O DEZAMAGIRE SI O MARE RUSINE pt o SCOALA DIN CENTRUL CLUJULUI , care are PRETENTII ! DORESC SA ATRAG ATENȚIA F SERIOS ASUPRA ACESTUI FAPT INSPECTORATULUI SI INSPECTORULUI prof. Cuibus , care a plecat de la acest liceu !!! DE VINA ESTE CONDUCEREA ȘCOLII CARE PERMITE ELEVILOR SI PĂRINȚILOR SA IMPUNĂ REGULI si totodata PROFESORILOR DEZAMAGITI de catre elevii dezintetesati , sponsorizati de catre PĂRINȚI ! ESTE UN CERC VICIOS LA COL. G. COSBUC !!! ANALIZATI REZULTATELE , VA RUGAM ESTE F GRAV !!! PROFESORII CE LUCREAZĂ LA CLASA ??? Nivelul este EXTREM DE SLAB !!! MARE RUSINE PT CONDUCERE !!! IMPUNETI REGULI VA RUGAM !!! Acestea sunt note PT CATUN , LA MUNTE, nu pt CLS a 8 a si a 12 DIN CENTRUL CLUJULUI !!!
Florin19-3-2016, 13:05
Mare dreptate ai, cu o mica exceptie:pestele de la cap se impute, adica Cuibus e "tata" lor...ai inteles?
Eu21-3-2016, 15:15
Propun ca pt. viitoarele generații, voi părinții sa lăsați copiii sa-si trăiască copilaria, nu sa facă scoala de la 4 ani sau mai devreme, ca pana in clasele a 8-a aceștia dacă nu s-au jucat cu păpușile la vârsta frageda, se vor juca mult mai devreme cu păpușoii, de aceea s-a ajuns la aceste rezultate ,,dezastruoase". Iar pe dascăli generații întregi de părinți i-ați învățat cu obiceiul meditațiilor, încă din primele clase, așa ca nu au nici un interes sa predea in clasa materia pe întelesul tuturor.
Si mai e ceva, dacă copiii sant atât de buni , exista scoli mult mai bune, unde pot fi mutați, sau altele unde fac doi ani intr-un an, nu va mai agitati degeaba, e loc pt toți.
Geo18-3-2016, 18:21
propun schimbarea titulaturii respectivelor institutii scolare, din licee in Scoli ajutatoare
O tara de ra hat 18-3-2016, 17:48
propun desfintarea bacului ca si asa elevi nascuti dupa 1999 sunt dezastru ce mai
elevul18-3-2016, 14:28
Asa domnule Cuibus, fa controale !!!! Ca sa gasesti ce? Ati distrus invatamantul primar, profesional si acuma facti controale, ca sa descoperiti ca un elev de clasa a-10-a nu stie tabla inmultirii, nu stie sa scrie corect...etc. Lucruri care trebuiau deja invatate in clasele primare, ca pe cand acei elevi sa vina in liceu sa se pregateasca pt. bac nu sa le invete la liceu...Rusine !!!
...18-3-2016, 13:03
topul rusinii a ramas cam acelasi din anii trecuti. nicio tragedie, avem nevoie si de salahori.