Social

Protest, sâmbătă, la Cluj: Ne(-)am unit: Vă vedem din Cluj și Sibiu

  



 

Clujenii sunt chemați sâmbătă, 17 februarie, în fața sediului PSD pentru un nou protest

 

Au trecut două luni de proteste față de modificările aduse legilor justiției, cu mici victorii, dar și cu mari bătălii care ne așteaptă.

 

Sâmbăta aceasta în Cluj și Sibiu ne unim forțele într-un protest comun, în tăcere, în fața sediilor PSD din cele două orașe. Este pentru prima dată când încercăm să asigurăm o transmisie duplex live, așa încât, fiți alături de noi ca să facem istorie!

 

Protestăm împreună în liniște în 17 februarie, de la 12:00 la 12:15, în locațiile:

 

- Cluj: ora 12:00, în față sediului PSD: https://goo.gl/zRE9pK (aici e sediu mai multor partide, de aceea pe hartă poate apărea sediul PNL)

- Sibiu: ora 12:00, în față sediului PSD din Piață Huet, Zona liberă de Corupție”, anunță organizatorii.

 

Protestatarii vor veni cu mesaje printate/scrie de mână pentru retragerea modificărilor legilor justiției, pentru o justiție independentă și un cod penal care să apere cetățenii.

coral1_1_1.jpg
13-2-2018, 17:45
42 vizualizări
18 comentarii
...15-2-2018, 14:29
PSD se lauda cu o crestere economica extraordinara, dar nu sunt bani sa plateasca salariile la profesori.
anonim15-2-2018, 9:53
eu as merge la un protest daca ar fi pentru retragerea codului fiscal

ma doare undeva de masurile pentru justitie
sa iasa ala care e afectat de asta
....15-2-2018, 14:28
pai ne afecteaza pe toti.... inclusiv pe tine dezinformatorule. Daca hotu nu stie de frica politiei ce face? Daca coruptul nu stie de frica dna ce face? Daca femeia asta v-a fi data jos, o sa puna sefa dna pe un corupt ca ei, apoi nu mai are rost sa explic. Oricum frec degetele de tastatura degeaba, pt ca dau dovezi unui postac.
.....14-2-2018, 17:44
Stiri de cluj -> recunoscut pentru numarul mare al postacilor psd.
Daca stiri de cluj ar renunta la comentarii, in 2 zile nu ar mai intra nimeni pe aici
,,,,14-2-2018, 18:06
...., nu amesteca rahatul, nu e vorba de pesedisti, e vorba de cultura si educatie. Clujenii sunt oameni care mai deschid cate-o carte, au ceva studii ca doar scoala inalta e in poarta si au si scoala vietii. Sa nu crezi ca dreapta facea ceva mai diferit, ca are oameni mai de staif , docti ori cinstiti. Sincer Ciolos mi-a placut , a inceput sa demoleze rahatul si nu a fost lasat. Clujenii adevarati au boala pe Boc, acasta lindina parvenita si mincinoasa care ne-a adus in situatia sa nu mai putem locui si convietui decent in locul nostru de sorginte. Nu ma intere ca e PD,L, X.Q, ma ikntereseaza ce face sa putem trai civilizat. Nimica nu face dar din gura hap, hap, toata ziua si are o toina de prozelti. Acestia nu pot fi clujeni la fel cum nici el nu este.
Ghici15-2-2018, 16:38
Boc, președinte,
Tise primar,

Altfel e bai!
Am uitat Băsescu,prim ministru,
Morar, DNA!
Ar fi ideal!
pat si patashon14-2-2018, 7:53
Kodruta a facut cumva facultatea la cluj? Este o habarnamista, nu are cunostinte suficiente. Cine i-a dat licenta, doktorul bok?
Coleg14-2-2018, 10:38
Nici vorba, au fost colegi de grupa, boc la a doua faculta. Codruta era mereu in cantonamente, a trecut cu sportul anii iar licenta nu-i mare scofala la Drept. Mai ales daca te ai bine cu profii.
Vax13-2-2018, 21:38
Rog Primaria sa inchida pe 17 feb str. Eroilor intre orele 12:00 - 12:15 intrucat se va simti un miros insuportabil de rahat provenit de la protestatarii care o vor pupa pe Codruta.
@VAX13-2-2018, 23:11
Mai bine pe Codruta, decat pe Valcov si pe Dragnea.
Ion A.14-2-2018, 1:16
tu nu poti trai fara sa pupi coorul cuiva?
poov14-2-2018, 7:47
intrebase pupatorul de cooruri.
.....14-2-2018, 17:45
Cu usor folosesc psd-isti astia cuvantul pupat.... cred ca toata ziua il ling pe dragnea.
Hastag13-2-2018, 21:34
Voi sunteti atat de prosti incat din multitudinea de probleme va alegeti cel mai putin plauzibil motiv. Poate se sperie PNL-istii, vor crede ca e impotriva lor adunatura.
Pandaimos13-2-2018, 19:00
Voua chiar nu va este rusine mai derbedeilor? Daca ati lua partea economica, legile proaste fiscale, mai ca v-as crede , dar asa? Voi pe cine aparati, aia care va instiga au schelete grele in dulap, Kovesi le e scaparea, fraieri cocliti
Ion14-2-2018, 17:46
Poliție politica , adică cum codruta este scăparea ? Face ea politica , oameni de nimic ce sunteți , nu sistemul conduce ci politicul !! Știți cand a mai condus sitemul ? In comunism , nu s-a schimbat nimica de atunci !
....14-2-2018, 17:49
De ce nu se ocupa guvernul de programul de guvernare? de ce inchid scoli dupa cum ii taie dragul, de ce au crescut taxele cand se laudau ca nu o sa creasca? de ce legile justitiei, ca nu sunt in programul de guvernare? de ce atatia cercatati penal in functii de conducere?
La voi problema sa rezolva usor, daca hotii fura, dam jos politia ca sa nu ii prinda. BIne ca fura si banii vostri. Atata sunteti de pr**** ca voi ii si aparati.
@pandaimos15-2-2018, 9:56
de acord cu tine pandaimos

de asta nici nu ies la protest, dar daca se va face un protest pentru retragerea legilor fiscale ma astept sa vii si tu