Social

Primarul Horia Șulea a spus care este stadiul proiectului ”Centura Florești”

  



 

Primarul Horia Șulea a anunțat că a discutat cu firma Diferit pentru a vedea de ce nu încep lucrările la centura de sud. 

 

Azi (vineri, 22 seotembrie) am avut o discutie cu directorul Diferit SA, executantul drumului de pe Sud. Din pacate, si am puterea de a o spune, au fost si sincope de comunicare intre un Birou din Primarie si executant si chiar primar.

 

Licitatia e efectuata, proiectul realizat, finantarea o avem, castigator avem, contractul e semnat, ordin incepere lucrari e dat, exproprieri realizate (si pe UAT Floresti si pe UAT Cluj N – tot de catre noi), autorizatii emise (de noi si Consiliul Judetean), culoarul inregistrat la OCPI, banii expropiatilor depusi pe conturile lor… Luni vom avea o iesire pe teren cu directorul Diferit SA si apoi... Viitorul suna bine!”, a precizat primarul Șulea. 

 

Despre trafic, primarul a explicat că și vineri, în jurul amiezii, un autocar bloca o bandă de circulație: ”Numere de BG. Ocupa o banda. Ce e de facut? In alte parti se confisca actele, se remorcheaza, se emite factura si pana nu se plateste nu se inapoieaza actele. Noi nu avem legislatie pt asa ceva. Asa ca ne rugam. I-am oferit tractare – GRATUIT (pe buzunarul meu propriu! ). NU. I-am oferit asistenta service…NU…Sa-l iau in spate si sa il mut, nu pot ! Daca asta era la ora 17? Sau 7.30?”.

coral1_1_1.jpg
22-9-2017, 17:39
36 vizualizări
14 comentarii
Anghel25-9-2017, 8:38
Cine il mai crede pe Sulea ! Probabil mascariciul de Adriana Irimies care a incasat la greu bani publici pentru tiuitul ei la zilele comunei Floresti .
nicolae24-9-2017, 22:22
M I N C I U NA !
Te cunoaste o lume intreaga de pe Googlemaps cu soseaua de centura marca S U L E A.
poov24-9-2017, 10:42
Acest om face de rusine porcii pentru ca arata ca unul.
Ion24-9-2017, 8:57
:)))))))))) ce mincinos împuțit
taxi23-9-2017, 17:56
mrtii mtii boc!
doar boc si sulea is pe o mina ce credeti
Radu Don23-9-2017, 17:44
Ai perfecta dreptate Dr Oetker!
Pseudoprimarul Florestiului nu a raspuns de ex la nici o reclamatie facuta online Primariei si adresata lui!Il doare in 14 de toti mai putin de el si rudele lui!
Toti in primarie il asculta orbeste si le este o teama patologica de agronomul comasat si fara frecventa!
Dr Oeteker23-9-2017, 17:38
Un nime-ni drum ajuns primar! Mitoman inascut ,puturos flegmatic si nepregatit din toate punctele de vedere!
Aceleasi minciuni sfruntate le toarna ac tentativa de "primar " de Sulea in fiecare an tot la cateva luni interval!
In aprile se jura ca a dat ordin ca cel tarziu la sfarsitul lunii aprilie vor incepe lucrarile!!Canciu!!
Mai sunt si oameni cu scoli inalte mai functionar ratat de primarie care inteleg obedienta si obsesia ta avida de putere si ca nu ti-ai lasa scaunul de primar de unde furi pt tine si familia ta ,nici imppuscat!!!
Auzi la el samariteanul ,ca da bani din buzunarul lui!
Ptiu Satana!!!
Dan Manastur24-9-2017, 18:23
Dar votat...de oameni nu de puii din ferma.
Soseaua xxx23-9-2017, 0:06
Sa aducem traseistele sa faca soseaua ca le dam recompensa dreptul de a lucra dupa!
gloryhole23-9-2017, 13:47
va fac eu un oral daca vreti. lasati-mi o adresa de e-mail sau un nr de tel ;)
poov22-9-2017, 20:15
Stadiu: cand o zbura porcul
Hank Rearden22-9-2017, 19:56
Daca nu poti, de ce nu lasi pe altcineva care poate, domnule primar? Scuze si motive vedem ca gasesti pentru orice.

Gata, ne-m saturat de scuzele tale!
marsh mah23-9-2017, 13:45
vorbeste in numele tau idiotule!!
Bocsulea23-9-2017, 14:06
Mai suntem destui, care suntem satui pana peste cap de competentele inalte ale lui Boc si Sulea, doi mincinosi ordinari. Se apuca in noiembrie, se sapa si apoi vine iarna, incepe in aprilie, apoi vine toamna si in preajma alegerilor 2020 o sa se apropie de final, sa vada "'marsh mah", prostul satului, ce primar destoinic are.
De ce faci pe altul idiot cand tu esti acela? Chiar nu te uiti in oglinda, bostanule?