Social

Polițiștii locali din Cluj-Napoca vor alerga delincvenții cu vehicule MODERNE - VIDEO

  
  



 

Polițiștii locali din Cluj-Napoca au primit în dotare un Segway, care îi va ajuta să ajungă mai rapid la cei care parchează neregulamentar.

 

Un vehicul neconvențional se află, începând de vineri, în dotarea Poliției Locale a Municipiului Cluj-Napoca. Este vorba despre un "Ninebot Elite Segway", care va fi utilizat în principal pentru sancționarea parcărilor ilegale din zona centrală, de pe pistele de bicicliști și pentru asigurarea ordinii și liniștii publice în parcurile din municipiu. 

 

Cu o viteză maximă de 20 km/h, noul Segway permite o rază mai mare de acțiune și o intervenție mai promptă a agenților de poliție”, precizează Primăria Cluj-Napoca.

coral1_1_1.jpg
19-5-2017, 23:29
180 vizualizări
14 comentarii
Gimmy21-5-2017, 23:11
Cum o feaca astia pe banii clujenilor , cum se plimba de fix trinta fara niciun rezultat. Ce frumos este sa te duci la lucru si sa te plimbi electric prin parc. Mizerabili si sfidator la adresa platitorilor de taxe .
haha21-5-2017, 1:08
Sa nu se intample invers si sa nu-i alerge derbedeii pe politistii locali. La ce fatalai is in politia locala n-ar fi de mirare.
garda21-5-2017, 9:10
Bai hahaiala," fatalaii" astia ne mai elibereaza trotuarele de masini parcate, intersectii blocate, strazi si drumuri, etc. Asa cum sunt, trebuie sprijiniti de cetateni nu huiduiti si batjocoriti.
cxvxcv20-5-2017, 10:43
Sa nu cumva sa le scada foalele.
Bocila20-5-2017, 10:07
Mai sunt si lucruri bune, pacat ca nu se vad de problemele grave ale orasului.
...20-5-2017, 9:00
pare ridicol...
tweety20-5-2017, 7:24
......dar politisti pe cand? nu compatrioti din 'achitele- metropolitan-city, dupa-deal-city sau coada-vacii-mega-city....
IO PISTA20-5-2017, 6:35
mai bine iar dota cu cai s a avem politie calare ar putea interveni mai repede si orasul ar avea si beneficii dupa ei ingrasamant bio iar alimentarea s ar face pe spatiile verzi dar ar trebui facute si rampe de incalecat pentru politisti
Cucu20-5-2017, 0:48
Sa vezi amu gaturi rupte
lol21-5-2017, 21:48
mor :)))
Grama Ti ca19-5-2017, 23:46
Autorul articolasului (sau ce o fi asta), ar fi util sa se puna bine cu gramatica: conform DEX, termenul e 'deliNcventi' si nu 'delicventi'.
Stiri de Cluj19-5-2017, 23:50
Aveti dreptate. Va multumim!
Alex20-5-2017, 12:37
Tot pentru autorul/autorii "articolului". "Delicventii" trebuie prinsi, nu alergati. Nu e concurs de atletism!
Iosif Sava19-5-2017, 23:42
Trotinete pe cand?