Social

Ioan Bene a fost dat în urmărire internațională. A fost condamnat, dar a fugit din România

  



 

Tribunalul Cluj a emis un mandat european de arestare pe numele afaceristului Ioan Bene, condamnat la 3 ani şi 8 luni pentru dare de mită în dosarul în care a fost condamnat și fostul preşedinte al Consiliului Judeţean Cluj, liberalul Horea Uioreanu.

 

Bene este de negăsit, plecând din România împreună cu toată familia. Mandatul european de căutare a afeceristului a fost emis de judecători, iar din acest moment ar putea fi arestat în orice moment și extrădat, atâta timp cât se află într-o țară cu care România are acord de extrădare

 

Anchetatorii par a nu ști unde se alfă afaceristul.  

 

În urma sentinței de la începutul lunii februarie, Horea Uioreanu, Vasile Pogăcean și Ioan Bene au fost condamnați la închisoare, dar numai primii doi au fost găsiți. 

coral1_1_1.jpg
12-2-2018, 17:57
40 vizualizări
9 comentarii
Dene iau13-2-2018, 19:14
Dupa mce Codruta isi va lua zborul va urma spre Beci si actuala gasca cu bube in cap cat Everestul.
@wee13-2-2018, 12:22
nu mi-o frec singur, ma ajuta mama ta :))
aveti incredere13-2-2018, 3:14
Pana la urma tot va fi prins. Va folosi undeva o carte de credit sau debit, va prezenta permisul de conducere sau pasaportul, si imediat vor fi anuntate autoritatile judiciare romane. Chiar daca stai in strainatate cu milionul de euro nu poti duce multa vreme o viata de sobolan. Vei vrea sa conduci si tu, vei vrea sa petreci, sa iesi in public, ori toate aceste lucruri sunt riscante pentru Bene. Deja, autoritatile din alte tari cunosc faptul ca a devenit o moda pentru romanii penali sa plece din tara. Asa ca ii verifica amanuntit. Poti spagui un politist, doi, trei dar nu pe toata lumea
radu14-2-2018, 22:41
pai ia afla ca sunt foooarte multe tari cane nu estradeaza in romania ;) ...peaia nu ii intereseaza cine esti si ce ai facut atata timp cat cheltui banul la ei :) mAZARE SI-A DESCHIS RESORT IN MADAGASCAR ...nu i-au dat azil politic dar nici nu il extradeaza :D
Burdujel12-2-2018, 20:48
Cum sa nu vina? Doar nu e prost, a luat putin.
Prietenii, ce spun?
Exemplu de urmat !
Baietii de la Gherla :))12-2-2018, 20:01
Vine pana la urma. Asteptam sa ii spargem ghiveciul.
khan13-2-2018, 4:23
SA-L CAUTE DOMNUL Ioan Rus CA TOT I-A FOST PARTENER DE AFACERI PRIN TOATA TARA!
AR PUTEA SA-L CUATE SI DOMNUCILE Marincean si Botezan DE LA DNA CLUJ!
@hmm12-2-2018, 20:50
ai dreptate , cu niste milioane de euro nici nu poate trai in ceva insule exotice trei generatii de acum incolo nu???? A sau musai sa vina inapoi in jegu asta de tara??? La fel cum se va intoarce si Mazare si Marta sau Ghita...astia is oameni destepti ..dau tun si pleaca , doar prostii raman
weeee13-2-2018, 9:28
Pana sa dai tu muicica la cineva o sa-ti mai freci mult si bine sulica cu mana stanga :))