Social

CLUJ: Tren cu 200 de pasageri, deraiat la ieșire din Dej VIDEO

  





Trenul Inter Regio 1765 Iași – Timișoara, în care se aflau aproximativ 200 de pasageri, a deraiat, duminică seară, la 500 de metri de gara din Dej, după ce a părăsit stația.

În jurul orei 23.15, trenul InterRegio 1765, Iași - Timișoara, a deraiat înainte de trecerea peste macazele de ieșire din stația Dej Călători.
Pasagerii și personalul feroviar nu au fost răniți”, informează cfrcalatori.ro.

Călătorii au fost preluați de un alt tren care a circulat pe celălat fir de cale ferată, după verificarea gabaritului și avizul de liberă trecere al colegilor CFR Infrastructura.

Echipe de intervenție s-au deplasat la fața locului pentru repunerea vagoanelor pe șine și pentru reluarea circulației în condiții de siguranță. Conducerea Sucursalei Regionale Cluj se află, de asemenea, la locul evenimentului și cercetează circumstanțele în care a avut loc deraierea.

Măsurile operative au ca principal scop reluarea circulaţiei trenurilor în condiţii de siguranţă.

Dacă pasagerii care au bilete/abonamente vor să renunțe la călătorie, vor primi, la cerere, contravaloarea biletelor/călătoriilor, conform Regulamentului de transport pe calea ferată, în vigoare.

FOTO/VIDEO: Dejeanul.ro


coral1_1_1.jpg
25-9-2017, 9:54
81 vizualizări
34 comentarii
cheferist26-9-2017, 1:18
Puturosii bocului stau toata ziua si beau palinka umbland cu capul plin de ceata in loc sa repare liniile pentru care vin la lucru si sunt platiti .
Care-i treaba baieti?25-9-2017, 22:19
V-a transferat Boc de la city-news aici? Sa duceti in derizoriu si aceste comentarii deoarece sunt prea multe impotriva lui Boc?
@26-9-2017, 5:19
baieti si fete,ca e si fete postace la greu,aici:))
@@26-9-2017, 7:17
in prostia lor de retardati,misogini primitivi,clujenii cu mentalitati din secolul trecut isi inchipuie ca numai un barbat ar putea fi postac,ca deh,numai ei pot sa aduca in derizoriu,manevreaza si sunt preferati de Boc,numai ei invart lumea pe degete,sau mai bine zis pe burtoaiele lor,monumente ridicate in cinstea eroului cazut,deci pe bune,lasati vrajelile,despre ce vbim?
JIGODII25-9-2017, 20:42
Aici vorbim despre deraierea unui tren la iesirea din DEJ, ce cauta postaci Boc si anti- Boc la comentarii ?? V-ati timpit Clujul cu totii ??
asd25-9-2017, 21:45
nu conteaza,eu ling la greu la Boc,lasa vrajeala
Sile26-9-2017, 10:35
Recunosc ca si io cas tare inflent abil labil la minte.
dan25-9-2017, 15:49
hmmm,imi apar postarile repostate in mai multe locuri,sa fie un virus de soft?
Dan Manastur25-9-2017, 16:03
tu insuti fiind o vinitura,un simplu buletin de CJ nu infirma ceea ce spun.
@25-9-2017, 19:16
nunu,e vb de postacii lui Boc,intre 2 limbutze mai posteaza si pe aici sub diverse nume:))
16:03,15:37,15:46,etc.
@25-9-2017, 19:51
nunu,e vb de postacii lui Boc,intre 2 limbutze mai posteaza si pe aici sub diverse nume:))
16:03,15:37,15:46,etc.
@25-9-2017, 19:54
nunu,e vb de postacii lui Boc,intre 2 limbutze mai posteaza si pe aici sub diverse nume:))
16:03,15:37,15:46,etc.
Dan Manastur25-9-2017, 19:55
bine cocalare,stai toata ziua sub curul lui Boc si apoi vii aici si te dai mare barbat?esti un nimic,un fatalau,doar aia mai injura si se dau mari pe net,da cand primesc o palma din aia zdravana,lesina precum miresele in noaptea nuntii:-p
Dan Manastur25-9-2017, 15:38
bine cocalare,stai toata ziua sub curul lui Boc si apoi vii aici si te dai mare barbat?esti un nimic,un fatalau,doar aia mai injura si se dau mari pe net,da cand primesc o palma din aia zdravana,lesina precum miresele in noaptea nuntii:-p
Dan Manastur25-9-2017, 15:37
tu insuti fiind o vinitura,un simplu buletin de CJ nu infirma ceea ce spun.
ahile25-9-2017, 13:42
viniturile is de vina care vin la Cluj.
@ahile25-9-2017, 13:59
tu insuti fiind o vinitura,un simplu buletin de CJ nu infirma ceea ce spun.
Dan Manastur25-9-2017, 15:36
bine cocalare,stai toata ziua sub curul lui Boc si apoi vii aici si te dai mare barbat?esti un nimic,un fatalau,doar aia mai injura si se dau mari pe net,da cand primesc o palma din aia zdravana,lesina precum miresele in noaptea nuntii:-p
Grecu25-9-2017, 11:09
@cetateanu': bre, asta mai lipseste, ca si asa nu mai circula decat amaratii astia cu trenul.

se pare ca s-a rasturnat caruta cu prosti si la Diej...

intrebare: ce izmenele mamicii lor pazeau angajatii CFR platiti sa verifice linia?! nu e ca si cum a deraiat in camp la ciorogarla ci LANGA gara. a raporat cineva probleme la linie? s-a verificat vreodata linia?!?

haidi bre, ca pre' ne luati de prosti...
cineva25-9-2017, 15:05
la Ungaria nu ai sa vezi niciodata asa ceva , intreaba putin cum este viata acolo si vezi ptr ce se sustinem Autonomia !
d(r)acul liber!25-9-2017, 10:51
CFR !!! ...e jale !!....pe vremea lui ceasca sau daca era in occident deja erau cel putin 10 arestati si ministrul transporturilor demis !....MAI VRETI O TARA CA AFARA ? ...:)))))))) MORRRRRRRR DE RAS !
....25-9-2017, 14:49
Da... mai vrem o tara ca afara...
Daca tie iti place o tara asa cum este, poti sa mori de ras. No restul inca vrem o tara ca afara.
d(r)acul liber!25-9-2017, 17:39
asteapta !!!! :) peste vre-o 69 de generatii :)
Isaia 13:1425-9-2017, 10:14
Boc e de vina
Vasile25-9-2017, 10:34
Pai si el, ce a facut pt transportul feroviar cat a fost prim- ministru?
.25-9-2017, 10:55
a facut multe rele . oprirea finantarilor pentru calatori , marfa si infrastructura , plasarea unor incompetenti pdl in conducerea societatilor cfr . in general a facut ceea ce a facut peste tot : plasarea incompetentilor in scopul jafului pentru sleahta basisto-bocista si stapanii ei
Grecu25-9-2017, 11:13
lasa sectarule ca iti da b0c=kkt s0lutia: sa cumpere trenulet M0V la supra pret si se linisteste prostimea

futpamata25-9-2017, 11:34
o f** io pa ma`ta
@f25-9-2017, 14:03
bine cocalare,stai toata ziua sub curul lui Boc si apoi vii aici si te dai mare barbat?esti un nimic,un fatalau,doar aia mai injura si se dau mari pe net,da cand primesc o palma din aia zdravana,lesina precum miresele in noaptea nuntii:-p
Dan Manastur25-9-2017, 15:37
tu insuti fiind o vinitura,un simplu buletin de CJ nu infirma ceea ce spun.
Dan Manastur25-9-2017, 15:46
bine cocalare,stai toata ziua sub curul lui Boc si apoi vii aici si te dai mare barbat?esti un nimic,un fatalau,doar aia mai injura si se dau mari pe net,da cand primesc o palma din aia zdravana,lesina precum miresele in noaptea nuntii:-p
@@25-9-2017, 19:14
hehe,cum apare un comentariu nefavorabil lui Boc,cum apar postacii lui sub diferite nume si copiaza postarile altora,veniti cu ceva nou faaa,metodele astea sunt fumate deja
@@25-9-2017, 19:53
hehe,cum apare un comentariu nefavorabil lui Boc,cum apar postacii lui sub diferite nume si copiaza postarile altora,veniti cu ceva nou faaa,metodele astea sunt fumate deja
@@25-9-2017, 19:56
tu insuti fiind o vinitura,un simplu buletin de CJ nu infirma ceea ce spun.