Image 1 of 3

Social

Cluj: Două ”gorile” cu BMW au sărit să bată un șofer pe strada Oașului. UPDATE: Agresorul a fost arestat - VIDEO

  
  



 

UPDATE:

 

Poliția s-a autosesizat, marți seara, în urma materialelor de presă. Cei implicați în acest caz au fost chemați la sediul Poliției pentru audieri. Pentru faptele comise s-a dispus măsura reținerii față de șoferul autoturismului marca BMW.

 

El vorba despre un bărbat de 35 de ani, din Cluj-Napoca, care a fost reținut pentru 24 de ore pentru tulburarea ordinii și liniștii publice, împiedicarea circulației pe drumurile publice, amenințare și distrugere.

 

Persoana vătămată a fost identificată și chemată la Poliție. Aceasta a formulat plângere împotriva celor care l-au oprit în trafic”, a precizat purtătorul de cuvânt al IPJ Cluj.

 

-------------------- 

Șoferul unui BMW și un apropiat al acestuia au blocat un autoturism Dacia, în trafic, și au încercat să îl bată pe șofer. 

 

Prudent, șoferul șicanat a blocat ușile Daciei și a reușit să plece. Mașina i-a fost lovită, dar nimeni nu i-a sărit în ajutor.

 

Probabil că ”gorilele” din BMW ar fi sărit să se bată și cu cei care ar fi avut spirit civic.

 

Vom reveni cu amănunte de la Poliție. Nu este sigur că s-a depus plângere.



coral1_1_1.jpg
21-12-2016, 0:40
96 vizualizări
60 comentarii
Trhdhd26-12-2016, 14:53
Am calcat un retard dinasta. Pacat de mă-sa. Mai bine facea un rebus decât un retard.
peter23-12-2016, 16:48
e bulangiu,se va bucura in arest
LKW 23-12-2016, 13:31
Cenumar deimatriculare are Jaful ala """
lulu cluj23-12-2016, 13:29
2 facuti din L??a !!! ce m-as bucura sa-i vad in BETON ,,,si sa vedem ce buruiana va plange dupa ei ???
2 pac22-12-2016, 12:37
In cazul in care cineva incearca sa va blocheze in trafic nu franati , intrati in el , e simplu . Cel putin 3 luni un dement sta pe dreapta, mai mare pedeapsa nu le trebuie la astia.
Kkk22-12-2016, 10:20
"Ai o 'seria 5'? Iti pute capu'? Plescai mentol? Mor femeile dupa tine?...Fa-ti un control..Cap de bivol.....Sa s*** pwla de ziua ta"

Parazitii-"De ziua ta"
Cucu22-12-2016, 10:25
Comentariul anului...mooorrr...hahahahha
pascu22-12-2016, 8:47
Nemtii au construit BMW ca un symbol al tehnologiei elegantei si rafinamentului in domeniul auto
In Romania majoritatea masinilor BMW sunt conduse nu de oameni respectuosi ,eleganti,rafinati ci de cocalari tampiti cu creier mic care asa cred ei ca isi manifesta puterea fata de ceilalti participant la traffic.ROMANIE FRUSTRATA!
Gigi22-12-2016, 8:36
Cred ca l-au bombardat băieții noaptea trecuta in arest. Vai de el.
ion22-12-2016, 7:30
Foarte bine! Dragi concetateni sa nu toleram asfel de comportamente si animale printre noi! Locul animalelor este la zoo.
florea22-12-2016, 1:01
Ce scârbos! chiar , mașina asta bmv, o preferă toți infractorii? nasol frate
Lore21-12-2016, 19:42
Deci...chiar se întâmpla minuni de Crăciun
O nuu21-12-2016, 19:02
a belit pwula cocalarul cu bemveu. dosar penal și noste ăsta doarme în arest. Sper ca are ceva crema la el tarfa.
exe21-12-2016, 17:14
Wooow....sarbatoare mare !! Azi e o zi speciala pt spalatii pe creiere de legende cu bmw-isti. E una din putinele zile cand au o stire, dar mai ales 'un titlu', scris special pt puterea mintii lor. Sa fie atrasi pe articol sa comenteze si sa faca raiting....

Baa....cat de spalat pe creier sa fi sa comentezi doar la bmw-istii, cand s-au vazut de atatea ori si alti automobilisti facand astfel de gesturi in trafic..??!! Cat...????

:::)):::)))))))
zau21-12-2016, 17:46
Cocalare, uite inca una publicata pe trafictube. Te recunosti in acest video?

http://www.trafictube.ro/beamveu-avarii/
bemve21-12-2016, 18:21
bai manelistiule. Asemenea întâmplări fac doar inculții cu bemveu.
exe21-12-2016, 18:59
Domul @zau:

Niciodata nu am afirmat ca bmw-isii nu fac greseli, Sunt oameni si ei, predispusi la orice intamplari ca si toti ceilalti, deci normal. Spuneam doar ca sunt acuzati, de unii, doar ei, cand vedem zilnic si alti conducatori gresind. Ce vreti mai logic ??

Filmari ca ale dvs pot sa pun si eu cu non-bmw-isti, cu miile. Dvs nu puteti pt ca sunteti ceea ce se spune, spalat pe creier. Chiar daca le vedeti, nu va lasa practica gresita a mintii sa intelegeti realitatea
Am inteles ca aveti 50 de ani, deci sunteti mai tanar decat tatal meu cu 3 ani. Pai sa ma fereasca D-zeu, Universul, Soarta, sau ce-o fi, ca la 50 eu sa imi pierd timpul cu postari ca si ale dvs pe internet si sa judec atat de slab. Atata imi doresc....
@ exe21-12-2016, 19:19
Ești bun de mowie frumosule
Hmm21-12-2016, 19:20
domnu @exe asta numești tu greșeală? Dacă omul nu ava ușile blocate îl băgau cocalarii în spital. Sunt greșeli în trafic dar ăsta e act de huliganism nu greșeală. Și ca infractorii conduceau bemveu e un lucru normal. Toți cocalarii cu 6 clase visează la bemve. De ce nu își doresc un jeep un Mercedes un Volvo etc. Nu frate ei vrea bemveu ca e marca cocalarilor. Cu tot respectul pt restul oamenilor civilizați care prefera bmw. Dar marca ăsta e asimilată la nivel național cu incultura și cocalarismul.
NERO21-12-2016, 21:47
Bai capatana( A SE CITI EXE), mai schimba placa aia ca s-a uzat rau! Daca la inceput erai amuzant, parand un tanc imberb care si-a cumparat prima masina din viata un BMW la al 8-lea proprietar, care din dragoste pt. cazanel era in stare sa doarma in el, acum ai devenit PENIBIL. Singurul lucru care il demonstrezi dupa atatea interventii este acela al unui intelect care cu multa indulgenta poate fi definit ca imatur si profund afectat.
exe21-12-2016, 14:29
Îmi vând bemveu. Deja mă crede lumea cocalar. Îmi iau Volvo aia e doamnei serioși.
primaru'21-12-2016, 16:06
Scoti taranu' din BMW da' nu scoti BMW-ul din taran.
coco21-12-2016, 16:51
mai multe likeuri pt domnu primar!
je21-12-2016, 17:53
că bine zice dom' primar !
poveste21-12-2016, 14:15
trebuie gasiti si arestati, care e numarul de inmatriculare? e de CJ sigur, dar in cluj nu exista gradina zoologica, politia trebuie sa il contacteze pe cel cu dacia sau sa se uite pe camere sa ii identifice, si sa fie arestati imediat pe 30 de zile, sunt pericol social !
Ovidiu21-12-2016, 14:05
cunoaste cineva indvizii? astept mesaj aici, multumesc!!
orgie în celula arestului cluj21-12-2016, 19:05
Ăla care lovește mașina e arestat pt 24 ore. îl violează băieții noaptea ăsta în celula :))))))
Ovidiu21-12-2016, 20:24
Sti tu sigur sau doar presupui?
betmen21-12-2016, 13:54
gorile??? hahahaha mai degraba 2 pizde :))))
oxy21-12-2016, 13:07
:))))) ba sunteti nebuni? alea gorile? eventual doi macaci lesinati, daca si pe pi.z.dele alea doua le numiti gorile, nu aveti notiunea termenilor
sofer21-12-2016, 12:29
stiti proverbul,,omul face haina nu haina face pe om ,,e asa e si cu bmw sau daca mai vreti ,,a fi om e lucru mare a fi domn e pura intamplare,, i cluj avem multi multi ......
Hopa21-12-2016, 12:07
Terminați!
Ăla este jegul de Exe (postacul cu bmw)
Clujean21-12-2016, 11:45
Politia ar trebui sa se autosesizeze! De ce sa astepte sa se depuna sesizare??? Exista filmare, exista lege ptr asemenea fapte. De ce nu trece Politia la fapte????
:)21-12-2016, 12:15
Politia nu citeste stirilie. Asteapta sa ii se spuna cand se intampla ceva.
:))21-12-2016, 22:37
Citeste....mai mult decat crezi!
Mircea21-12-2016, 11:40
Ce va tot mirati,suntem in Romania,tara nimanui,unde fiecare face ce vrea..Nici mie nu imi place,dar nu am de ales,da de vine Putin cu o bomba sa se termine odata totul
Marș lesinato21-12-2016, 11:43
Cacca-te pe tine .
Mda21-12-2016, 14:22
sinucidere p**** plangacioasa
suparat21-12-2016, 11:22
se vede ca stie sa indoiasca usa de dacie pune piciorul si trage de sus poate fi si infractor
der21-12-2016, 11:14
DA TRECI FRATE CU MASINA PESTE EI SI DUPA DA CU SPATELE SI TRIMITE-I LA CELE SFINTE
Dacie sau Bentley, tot nu se mai ridica dupa ;)
Pana oamenii n-o sa faca nimic, n-o sa se schimbe nimic
pana n-o sa se apuce "fetitele" astea cum au fost calcati de masina sau impuscati, n-o sa se potoleasca
asa ca voi alegeti: ori le dati la ceafa, acolo unde-i moale si gol pentru ei..ori urmariti in continuare stiri de genul pe net
LOL21-12-2016, 11:06
pai ba bajetii astia din filmare, hai intalniti-va si cu mine in trafic sa va trimit la familiile voastre de caini si cersetori in pungi
is smecheri ca au o coaja de masina pe tip cazan
o avut bun simt ala ca n-o trecut cu masina peste voi
papagali, pasarele ce sunteti
Kuku21-12-2016, 10:38
Am un spray ce paralizant de la Jandarmerie...are un jet de aprox 2 metri,sa vezi ce dauna le dadeam cu el...ioiii...si dupa aia spartu'le capu!
clujean suparat21-12-2016, 10:33
Idiotii aia doi cu bmw maimute care aveau nevoie sa urce pe masini, pacat ca daciesu nu s-a bagat in rondiu ola de bmw poate nu aveau nici asigurare. Politia face bisnita cu masini poate erau si politisti.
razvan21-12-2016, 9:51
Asa ceva e de inchisoare...alo politia, citit stiri de cluj?!? E o lege data pt asa ceva...
Search21-12-2016, 9:41
Exe pe unde ești? Ești pe mata? Soarecule
madriano21-12-2016, 9:03
Care gorile??? Doi poponari fardati...
mda21-12-2016, 9:02
2 pisati frustrati cu un cotet de 3000 euro, daca in dacie erau 2-3 tineri in loc de un simplu pensionar era mai interesant clipul.
trimis filmul la politie sa identifice c@catii aia 2 si macar amendati...sigur nu stau bine cu banii amarastenii.
Adi21-12-2016, 8:14
Doamne ferește unde trăim si de ce oameni suntem înconjurați
Politia ... ?21-12-2016, 8:11
Luat numar, dosar penal pentru distrugere. Indiferent de motiv nu ai voie sa iti faci singur dreptate. Daca asociezi vesta aia cacanie luata din Piata Marasti cu cazanul ala din 2000, obtii si IQ-ul "gorilei", pardon "cimpanzeului" manelist.
Asd21-12-2016, 8:00
Toti ati facut la fel faca ati stii pt ce l-au bruscat. In imagini nu se vede motivul. Si se vede ca nu e beemvist.
Asd 21-12-2016, 8:48
S.u.g.i. Ma
ala21-12-2016, 9:51
asd toti cu creier lipsa ar face asa ceva...tipic cocalar manelist amarat
Utvesk21-12-2016, 9:57
Da zi.ne si noua de ce l.au bruscat. Is curios care.i faza
Cameramanu21-12-2016, 12:22
Filmarea a ajuns la politie, s a inregistrat dosar penal de ultraj contra bunelor moravuri. Daca proprietarul daciei va depune plângere se va extinde si pt distrugere. Motivul soferului cu bmw? Ne a depasit pe noi pe linie continua + linie de tramvai, a vrut sa l depaseasca si pe cel cu dacia dar el nu l a lasat (tot pe continua&linie de tramvai). S-a suparat foarte tare, a venit pe partea cealalta si s a bagat in fata lui si vedeti ce a urmat.
O zi frumoasa, respectati regulile de circulatie si respectati ceilalti participanti la trafic.
poveste21-12-2016, 14:15
ma gandeam ca asta e povestea, n-a lasat maimutele sa treaca!!!
Yvgv21-12-2016, 7:45
Gorile de doi lei