Social

Ce au pățit la Cluj-Napoca cei care parchează pe locul de handicap. Cineva le-a BĂTUT obrazul - VIDEO

  
  



 

Clujenii care au parcat pe locurile destinate persoanelor cu handicap au avut o surpriză neplăcută. Cineva i-a făcut de rușine și chiar i-a filmat.

 

Imaginile arată că majoritatea știau că parchează pe un loc nepermis, dar au inventat tot felul de scuze.

 

Comediantul clujean Mircea Bravo s-a postat pe Bulevardul Eroilor cu un scaun cu rotile și se oferea să îi ajute pe șoferi să coboare din mașină, presupunând că au probleme și nu se pot deplasa. Nu a fost cazul, pentru că toți șoferii erau sănătoși tun.

 

Majoritatea s-au rușinat când Mircea Bravo le-a bătut obrazul. s-au urcat în mașină și au plecat.

 

Au fost și cazuri de șoferi care au răspuns că nu le pasă că e loc pentru persoane cu handicap. Ultima femeie care apare în clipul postat pe Facebook l-a luat la rost pe Mircea Bravo:

 

Bravo: E loc pentru persoane cu handicap aici!

Șoferița: Așa, și?

Bravo: Nu ai abonament special, nu?

Șoferița: Nu, dar ești responsabil cu chestia asta?

Bravo: Nu-ți pasă de chestia asta?

Șoferița: Nu

Bravo: Deci ți se rupe cum ar veni...

Șoferița: (Nu a răspuns și a plecat cu fetița, trecând strada)

 

Șoferița din imaginea de mai jos a spus că stă numai 3 minute.

 

 

Vezi AICI imaginile. 

coral1_1_1.jpg
24-2-2016, 21:50
27 vizualizări
17 comentarii
rares25-2-2016, 12:43
NESIMTITA, GUNOI DE OM CE ESTE
ovidiu25-2-2016, 11:24
ii recomand lu Bravo, parcarea de la Polus,acolo toti aia cu handicap au doar masini de 40 de mii de euro in sus:)). polusul nu zice nimic.
giorni25-2-2016, 10:25
uitati-va la moaca ei....si asta spune tot ..o pitzipoanca de 2 bani.....dar sa nu uitam ca si prostia e tot un handicap....jegoasooooo....huuuooooo
perta25-2-2016, 12:23
Cucoana cu tupeu nesimtit este avocata in Baroul Cluj!
amenda25-2-2016, 9:45
10.000 lei amenda pentru aceste specimene ... in 2 luni tot ce e loc pentru persoane cu handicap va fi gol golut in Cluj
dan25-2-2016, 8:16
Si prostia e handicap, nu?
Matyas25-2-2016, 8:51
TOYOTA PRUNCUL SI TARANCA !!!!!
Suri24-2-2016, 22:45
Pentru ultima duduie!
Ce exemplu dai fetitei tale? Ai dat exemplu tot Clujului prin atitudinea ta ca esti o nesimtita! Am vazut persoane diabetice, care isi fixeaza "piciorul" (a se citi proteza) si apoi greoi cu ajutorul unor carje se deplaseaza! Locurile alea de parcare le fac viata mai usoara, daca nu se gasesc bizoni care sa parcheze pe ele. Ei nu se deplaseaza cu usurinta ta, sper pentru atitudinea ta sa primesti o amenda sa te stie toata Scoala la care te duci!
cetatean25-2-2016, 2:42
nr de inmatriculare spune tot CJ 01 COY spune tot :))))
perta25-2-2016, 12:26
Bianca Perta se numeste nesimtita, e avocata!
exe24-2-2016, 22:32
Oare de n-a surprins camera nici un BMW parcand pe locurile pt handicap..??!! Sa fie BMW-istii mai cu bun simt decat restul 'valorosilor' din trafic..?? Imaginile spun ca... DA !!

::))):::)))))
razor25-2-2016, 0:08
hai mai frate toata ziua!ok am inteles de vreo 2 ani ca iti plac bmw!crede-ma nu toata lumea da vina pe bmw-uri!relax bro
mazare25-2-2016, 8:11
Daca te-ai fi uitat la video ai fi vazut ca este si un imbecil cum un x5. Asa ca ... tot frustrat ramai pe degeaba ...
@mazare25-2-2016, 11:16
Uite vezi, asta imi place la voi astia spalati pe creiere..!! Ai vazut BMW-ul parcat dar n-ai vazut persoana care l-a parcat..!! Putea fi foarte bine un om cu handicap. In video nu apare soferul...!! Pt voi e destul sa vedeti un BMW si gata, e suficient sa acuzati...!! Spalati pe creiere, ce mai....clar !!!

::))))::)))))
mazare25-2-2016, 14:50
Putea fi. Dar nu era. Sunt curios cate persoane cu dizabilitati isi pot permite un x5 de generatie mai noua cum era cel din clip. Nu suntem spalati pe creiere. Doar traim in realitate, fara frustrari de genul cum are copilasul de clasa a patra "exe".
Ion24-2-2016, 22:09
Le doresc la toti aceea care parcheaza acolo sa ajunga sa aiba voie se parcheze pe acele locuri !
geo24-2-2016, 23:08
I-ar trebui confiscate masinile si banii dati la ONG care se ocupa de handicapati.
Pe de alta parte si politia cam este neputincioasa, de ce un simplu cetatean trebuie sa ia atitudine?