Social

Bolid ”inundat” sub podul din Mărăști. Acolo e un lac. Cine plătește pagubele? - VIDEO

  



 

Un autoturism de lux a rămas blocat în lacul de sub podul din Mărăști. Șoferii se întreabă cine plătește daunele?

 

Șoferul s-a avântat prin lac, crezând că poate trece, dar apa a intrat la motor și în mașină, rămânând blocat. 

 

Sub podul din Mărăști se formează un lac la fiecare ploaie serioasă, pentru că s-a făcut o canalizare de mântuială.

 

coral1_1_1.jpg
21-6-2018, 16:06
95 vizualizări
30 comentarii
Bocxter23-6-2018, 0:16
Plătesc eu tot. No problema. Keep voting me :)))
Tizu22-6-2018, 10:47
Cat de prostalau trebuie sa fi ca sa te bagi cu masina acolo cand vezi ditamai lacul ... ?!? ... Suficient de mult se pare ...
sofer22-6-2018, 13:36
Cat de prostalau trebuie sa fi ca sa te bagi in seama, tu stii macar ce coloana era in spate, de era blocat pana la Iulius? Tu stii ca au mai trecut cateva masini si dintr-o data a crescut nivelul apei, chiar cand a ajuns masina acolo? Tu mai stii ca au mai fost prinse acolo si alte 3 masini? Ca a venit o duba care a incercat sa scoata o masina si s-a defectat si aia? Ca a venit un camion cu niste barbosi de treaba care au rezovat problema? Soferii is prosti nu primaria care are niste canale supra folosite din cauza constructiilor noi aparute si care s-au racordat la canal fara sa contribue la marirerea calibrului acestuia? Hai sa-i facem prosti pe cei care circula prin oras cu masina, ca ei sunt devina pentru mizeriile lui Boc cel depasit si mincinos.
Tizu22-6-2018, 14:42
Da mah .. si din cate masini au fost "surprinse de viitura" acolo au ramss 2 fraieri ... Bembeul si ala cu duba ... restul s-au transformat in barci si au plecat ....
m22-6-2018, 8:47
CU PLUTA FRATILOR, CU PLUTA. LASATI MASINA ACASA. HA HA
Moc an mariner21-6-2018, 21:03
Niste gunoaie bipede se intreaba , ba chiar si raspund, ce cauta ala cu masina de fite in balta. Asta spune tot despre lingaii administratiei, pentru o bucata de Nutella ....
ciubaru21-6-2018, 19:11
Stire bomba! Clujul a castigat locul 1 din Europa la cantitatea de apa pe mp. Primaria a atras funduri europene pt constructia de plute. Nu mai este nevoie de investitii pt a face navigabil Somesul, intrucat este apa destula pe strazi. In sfarsit scapam de traficul infernal, pt ca doar unii au barci, astfel ca nu va mai fi nebunie pe strazi. Un noroc imens s-a abatut asupra celor care erau in criza de idei. Problema va fi pe strazile cu sens unic, caci daca apa vine la vale, dar sensul arata la deal, te-ai cam bulit ca tre sa dai la vasle la greu. Totusi pacat ca rahatiii nu vor mai putea ridica masinile, deoarece acum vom putea parca unde vrem barcile caci pt barci nu avem nicio interdictie. Sa vina ploile. Vom fi primul oras in care toate doamnele vor merge in costum la serviciu. In costum de baie binenteles. Vai ce minune s-a abatut peste orasul nostru
securea la ciubaru21-6-2018, 19:17
Mda! Asta-i "stire" bineinteles aparuta pe Ziar de Cluj! Bomba din acelea adevarate...
bai poulime21-6-2018, 19:06
ruminu numa de mercedes a auzit....
cluj21-6-2018, 18:31
Asta-i adevaratul Cluj navigabil, nu Somesul lui boc!!!Daca era clujean mai vechi stia zonele cu probleme si evita sau statea acasa,asa...
cj22-6-2018, 7:49
No asta-i comentul secolului 21, atata intelijenta ancestrala rar am mai vazut pe la Cluj. Si asta de mai sus voteaza.....
nelu21-6-2018, 18:10
"cine plateste daunele"
Adica ala a vrut sa se dea mare ca are SUV caricatura de fite si daca a ramas in baltoaca altu-i vinovat . Acea zona de 30 de ani e cu probleme, inclusiv jos la FSEGA , cu dacia 1300 se trecea cu apa pe capota de nici nu stiai doar sa nu lasi acceleratia sa intre apa pe evacuare, trebuia mers turat , acum vad ca la 40k eu + iei ceva de la prima ploaie iei taxiul, nealcos suv-ul de asfalt .
O fi senzorul de inundatie ce e legat la barca pneumatica din portbagaj care nu o are ca au furat-o romanii la granita .
Pfaaaiiiooi21-6-2018, 21:14
Ce prost esti tu cu evacuarea ta...aia e fix pix, daca iti trage pe la admisie si la dacie e destul de joasa si numai cateva jeturi sunt deajuns sa treaca sau sa blocheze filtru si moare motoru...
@23-6-2018, 13:37
filtrul de aer la 1300 este la nivelul acumulatorului- daca nu sti macar nu claxona.
Agentul Haosului21-6-2018, 17:41
Era bolid de lux, mare si negru, probabil si nemtesc. Prostul pu.lii, aia e masina de fite, de plimbat prin oras, pe vreme buna, nu de scos prin furtuna. Pentru vreme rea, apa, off road iti cumperi o masina buna, practica, adevarata, nu de mers in cluburi. Vorba aia: SUV-uri care se asorteaza cu poseta.
P*** primar21-6-2018, 17:31
Efectele guvernarii PSD sau a carmuirii oneste a lui Boc?
madriano21-6-2018, 16:59
Uneori nu e bine sa fii "infigaret".
Emil Boc21-6-2018, 16:54
Orasul de 5 stele!
Geoana 21-6-2018, 17:31
Ia mai da te drecu și mergi la tine pe baștină,într o grămadă de țări sunt inundații sau poate nu ai ieșit niciodată din România
Mirciulica22-6-2018, 6:09
Prostea care esti, in Camerun, Algeria, Togo, da, in Europa civilizata nu, pana si Albania are infrastructura mai buna cu mult ca a noastra, prost om esti.
Eu22-6-2018, 9:25
Ești un mare idiot. Ai fost dincolo, lepra?
Miciulica iote aici22-6-2018, 9:38
https://www.theguardian.com/world/gallery/2018/jan/28/flooding-in-paris-in-pictures

la cantitatea de apa care a fost, doar in ocean nu se vedea diferenta.
Nici o canalizare, oricat de buna nu-ti face fata la o rupere de nori.
Nu ca vreau sa scuz administratia, ca sigur nu e foarte bine pusa la punct infrastructura, dar cat de bou poti sa fi sa vezi ditamai lacul si tu sa dai inainte cu tupeu?
bai mircea tampitu22-6-2018, 13:07
ba tampitule si in Germania au fost inundatii!prostu scolii
Eu22-6-2018, 15:32
Italia, Elveția, Franța, Spania Thailanda, Vietnam ........., in toată lumea, mirciulica idiot.
andrei21-6-2018, 16:45
Lasa ca pentru asta nu protesteaza nimeni, pentru adevaratele probleme de la Cluj....
rr22-6-2018, 11:51
Pentru ca nu e o problema reala! La o asa ploaie nu exista canalizare care sa faca fata, mai ales intr-o "groapa" cum e sub pod unde curge apa de pe toate strazile. Dupa unii ar trebui sa faca fata si la un tsunami.
ender21-6-2018, 16:43
''cine plateste daunele?'' hai serios. pai casco daca acopera si asa ceva. adica daca eu sunt prost si ma bag cu masina in lac, ceilalti membrii ai societatii sunt responsabili?
johny21-6-2018, 16:40
plateste boul care a crezut ca se afla la carma nu la volan