Social

Bătut în autobuz de doi fani U Cluj pentru că ținea cu CFR. Călătorii au intervenit - UPDATE

58
Distribuie
  
262
  
  
  



 

Un băiat de 10 - 12 ani a fost agresat în autobuzul 30 de doi suporteri ai U Cluj, vineri, în jurul orei 16.00, numai pentru că avea o șapcă de culoare roșie.

 

Doi tineri de 20 - 30 de ani s-au urcat in autubzul 30 în Mărăști în același timp cu un copil de 10 - 12 ani. Unul avea un fular cu U Cluj și l-a agresat pe băiat. L-a lovit și i-a spus să se dea jos la prima stație și să meargă la ungurii lui. Eu am intervenit și i-am spus că de ce bate copilul.

 

Au început sa vorbească urât cu mine. O doamnă a sunat la 112 pentru că nu e posibil ca doi oameni să agreseze copilul. La intrare pe Memo, doi polițiști au intervenit și i-au dat jos pe cei trei din autobuz, dar i-am văzut cum glumeau între ei, semn că lucrurile se rezolvaseră deja. Nu e posibil să nu se penalizeze așa ceva și oamenii să fie speriați să umble în orașul ăsta frumos”, ne-a spus Maria, femeia care a intervenit în scandal.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UPDATE

 

Cei doi suporteri au fost sancționați de poliție pentru perturbarea ordinii și liniștii publice. Unul dintre ei se numește Ioan T.

 

 

Foto: Imagine cu cei doi agresori

coral1_1.jpg
30-11-2012, 17:24
42 vizualizări
128 comentarii
dan16-12-2012, 18:15
U.CLUJ.AJUNGE IN CURAND IN LIGA DOUA !!! MERITA !!!! VINITURILE !!!! SA VA FIE RUSINE HANDICAPATILOR......
nu conteaza cum ma cheama13-12-2012, 2:44
Cum poate compania de transport public local din Cluj-Napoca sa trimita pe strada astfel de autobuze murdare? Sunt sigura ca este atata apa in Cluj-Napoca incat sa curete autobuzele inainte sa le trimita pe strazi, nu? Nu as vrea sa cred ca asta e imaginea noastra, mizeria... traiesc in afara romaniei, dar cand ma intorc acasa as prefera sa vad mai multa curatenie
Radu Adrian Cimpean5-12-2012, 1:08
astazi am facut dragoste in fundulet cu vlad ucj
Mue U3-12-2012, 15:46
sa va f** in gura baschetarilor!!! M*** U
vlad UCJ3-12-2012, 9:19
Ba franari spurcati voi nu v'ati prins odata ca articolu' asta e facatura?!?! Franaru ala nu avea 12 ani,avea chiar 18 si EL A INCEPUT sa injure echipa Universitatii cand cei doi "U"-isti s'au urcat in autobuz.Rusine acestei redactii de stiri imputite care relateaza numa' tampenii cu 0 dovezi.Si bineinteles,spurcatii pun toti botu',doar la IQ'u lor,la ce sa te astepti?Fraierilor!!..Mai bine uitati'va la ce au facut tiganii vostri de suporteri cu acel tanar "U"-ist pe Dorobantilor ba p*******.Aia va e galeria.Tiganii nespalati din gara care pentru un sendvis gratis de la Paszkany ar omora un clujean.Sunteti de toata p***.

p.s:de ce nu mai pot lasa comment cu prima adresa de mail?!? M'ati blocat pentru ca zic adevarul ba pizde de ziarsti mincinosi...
rin3-12-2012, 8:55
dai in p*** de bozgori dai in unu urla toti
Aron3-12-2012, 8:55
maghiarii, sectantii si tiganii vor merge la VOT, sigur!

TU vei merge?!
U CLUJ2-12-2012, 18:42
@flo
Ce trebuiau sa faca cei 2 suporteri daca acest gunoi ca nu poti sa-l numesti altcumva se urca in autobuz si striga m*** u catre cei 2 suporteri care merg la meci si nu au treaba cu nimeni?Acest gunoi a provocat iar ei au raspuns asta a fost tot , dar se face mare tam tam dintr-un mic incident care se putea evita usor , dar e foarte usor sa acuzi suporterii Universitatii Cluj ca sunt huligani mai lasati-ma si acest ziar mincinos nu releteaza corect ce s-a intamplat numa cum vor ei.
flo2-12-2012, 17:10
Indiferent cu cine tii, trebuie sa ai cei 7 ani de acasa, iar daca lovesti pe cineva pe tema sportiva nu ai cum sa spui ca tii cu o echipa din orice sport.
mai bine te inchizi in casa ca nu ai ce cauta pe un stadion
Au dat dovada de rusine
Daca se considera suporteri adevarati ai Universitatii si spun ca sunt majoritatea clujenilor de ce nu salveaza aceasta echipa cu nume mare, dar nu ii auzi ca ar ajuta cu o suma de banii, dar de ascandalauri sunt bune si de U U U si iar U.
Pai asa aratati dovada de suporteri?
cj2-12-2012, 11:28
Reacție corectă a Poliției. Foarte bine că a fost sesizată Poliția la 112. Să fie amendați și dacă este cazul mai puternic pedepsiți suporteri de genul acesta (indiferent de echipa pe care o susțin). Trebuie date publicității și numele persoanelor. Astfel se evită discreditarea în masă a galeriilor. Oare are legătură cu atacul țiganilor de după o zi?
n.2-12-2012, 7:51
m0arte tuturor bozgorilor si colaborationistilor!!!
Frânaru'2-12-2012, 1:25
Ăştia sunt "U" -iştii! Nu putem aştepta altceva de la ei!
WEST1-12-2012, 23:12
POLITIA ROMANA SIGURANTA SI INCRDERE HAHAHHAAH DEMISIA MINISTRULUI INCOMPETENT
sebi1-12-2012, 22:51
no ma fraerilor bine o facut ca ne fac orasu de c**** daca tine cu cfr cand porti un fular cu cfr iti faci orasu de c**** da cand porti un fular cu universitatea cluj nu o sa ti fie rusine asa sa taceti sa va f** in gat de franari ungurii bolnavii de cancer macavar p*** in c**
yyy1-12-2012, 22:49
BA DACA ASTIA REPREZINTA NATIA DE 1 DECEMBRIE ! EU CAUT NATIE PENTRU ADOPTIE DE PREFERABIL ``AMERICA SAU AUSTRALIA``
yyy1-12-2012, 22:45
ma reprezentanti de seama ai acestei urbi ``mancavas ochii`` de rumani pasoptisti libidinosi si jegosi poate si parintii vostrii v-au abuzat cand erati mici si ati ramas cu sechele!!!
cristy1-12-2012, 19:35
niste nenorociti asa numiti *suporteri U Cluj* fac de rusine acest oras frumos,fanatici din evul mediu.
patriotu1-12-2012, 19:25
MARI SUPORTERI``U``. Niste retardati care se iau de un copil. Creieril lor e mai mic decat al unui pui abia iesit din ou atata poate si sunt convins ca asculta manele.
Maimutoilor plecati in salbaticie orasul nu-i de voi.
feliciano571-12-2012, 19:17
ce e aia u cluj??cativa marlani care s-au adunat si joaca turca!!!?????bleaaaaaah!!!
yo1-12-2012, 19:03
Afara cu fr"u"stratii din Cluj...
dan mihai racovitan1-12-2012, 17:26
Buna sunt eu Dan mihai racovitan am trecut la CFR deci sa nu va mai aud ca vorbiti urat de ei!HAI CFR!
Alex Bantulescu1-12-2012, 16:52
Foarte bine au facut!!!! Bateti la cfr-isti ca si la fasole!!!!!
Echipa avortata numit CFR este o panarama de echipa, iar suporterii ei, adolescentii cu bube la gura, niste pampalai.
lupu1-12-2012, 16:22
Cei care fac asemenea fapte sunt niste paraziti ai societatii formata de capitanul de vapor sa va fie rusine gunoaie imputite ce sunteti va spune un suporter U-ist, nenorocitilor
cristi1-12-2012, 15:46
Pentru redactie.
De ce nu se semneaza ziaristii care scriu stirile, si mai ales, de ce nu ofera informatii din care, macar sa putem presupune ca stirea este adevarata? Dupa comentarii reiese ca mai multi martori pretind ca evenimentele nu s-au petrecut chiar asa. Nu ar trebui sa raspunda cel care scrie un articol mincinos, si mai ales defaimator la adresa altor persoane? Eu oricum nu mai iau in serios stirile de pe site-ul asta, majoritatea sunt ori irelevante (lucruri care nu intereseaza pe nimeni, in caz ca nu intelegeti conotatia cuvantului), ori prezentate vadit partinitor sau fara nici un detaliu care sa probeze veridicitatea, astfel incat trebuie sa iei singur decizia daca poti crede sau nu cele prezentate, ori, ce este mai grav, cu detalii care se dovedesc ulterior false.
Daca nu raspundeti in fata legii pentru articolele false sau calomnioase, macar aveti curajul sa va semnati articolele, si raspundeti comentariilor la adresa stirilor pe care le-ati postat, domnilor ziaristi!
"U"-ist mandru1-12-2012, 15:22
Si va mai plangeti de ce sunteti batuti franarilor??? Vedeti-va lungul nasului si nu ne mai provocati! Stati pe fundul vostru cuminti, nu mai injurati pe net si cel mai important, nu purtati insemne spurcate prin oras pentru ca altfel.....va asumati riscuri zi de zi cand iesiti afara!!
P.S. LA MULTI ANI "U" CLUJ, LA MULTI ANI ROMANIA!!!!
sosia1-12-2012, 14:49
@Sergiu: si tu ai fost in autobus? Nu cred, ca soferul ti-ar fi simtit mirosul si te dadea afara la prima statie....puturos incult....homeless, maidanez imputit...
Daca ai fi fost acolo si tu il loveai, asa-i, ma?? Ca ase te'o invatat ma-ta?
Dodo1-12-2012, 14:35
Sa va iau mama in pu la de uisti spurcati si borati, ei se iau de copii de 12 ani. de ce nu va luati ma de unu de varsta voastra ca sa va bage mortu in casa? Sunteti niste spurcati:

U CLUJ nu MOARE
DOAR E CALCAT IN PICIOARE!
Liviu1-12-2012, 14:08
@ovi, afara cu voma care iti tine loc de creier!
ovi1-12-2012, 14:02
afara afara cu bozgorii din tara
Radu Adrian Cimpean1-12-2012, 13:26
eu eram in autobuz si vroiam sa fac dragoste cu mai multi copii de pe acolo si atunci a venit dan mihai racovitan si a vrut sa ma f*** in fund si din greseala am facut un pas in fata si p*** lui a intrat la mine in gura
tzopi1-12-2012, 12:57
sunt niste fraieri
aaaa1-12-2012, 11:20
sa ma f** in site-ul vostru si blogul lui liviu alexa ca pe orice stire dau click doar blogul lui cacatu ala se deschide.cacamas pe ea campanie electorala ca toti is niste hoti si mincinosi
anlya1-12-2012, 10:39
@paul... stitridecluj ,slugile cfrului?!?!? mda de aia dau in fiecare etapa bilete la meciurile lui U ...vorbesti fara sa gandesti ,copile !
paul1-12-2012, 10:31
asta ii stire aruncata pt trafic.oare de ce nu se semneaza d-l ziarist...MWIE stiridecluj slugile lui paszkany
Doru1-12-2012, 10:27
U Cluj - cancerul purulent al Clujului.
Sergiu1-12-2012, 9:59
Ma idiotilor ce vina au cei 2 suporteri cand baiatul asta care s-a urcat in autobuz a inceput sa strige m*** u ? Cei doi s-au dus la el si i-au zis sa coboare la urmatoarea statie .Un nenorocit trebuia calcat in picioare si lovit pana ajunge in spital.Nu tin cu nici o echipa nici cu cfr si nici cu u dar ce a facut acest baiat inseamna provocare.
unu, strain1-12-2012, 9:54
@@capone: Compara textul tau universitar cu cel de sub tine....
Dorintele tale ti se pot intoarce - ca doar si tu ai neam (oare ai, maidanezule?) - cre' ca bine ti-ar parea sa-ti vezi mama omorandu-se de frustrare ca nu a avut bani sa avorteze, a incercat ea singura, dar tu ai ramas in viata cu toate sechelele fizice si psihice....Avortonu' poolii!!
@capone1-12-2012, 8:59
Dute ma in p**** matii de slobozit ordinar cu tot neamul tau de c****..muritar neamu de gozer.dute ma si te omoara de frustrat ce esti.asa sobolani nu au ce cauta in cluj.labagiu ordinar.
soso1-12-2012, 8:30
Se pare, dupa numarul "maertorilor2 ca autobuzul a fost plin, si in vazul tuturor bezmetico-agresizul-bozgor-ceferist de 10-12 ani a atacat brutal doi U-isti care-si vedeau - cum le sta in obicei - de lectura obisnuita dinainte de meci (cred cu convingere ca amandoi citeau Richard al III-lea, in original, in engleza veche).
La atacul furbund al vandutului la unguri cei doi au afisat doar un zambet superior, dar si acesta ascuns, ca nu cumva sa jigneasca prin aceasta atitudine civilizata (era sa scriu coproculta) ciumetul infantil si mai ales pe ceilalti calatori...
Bagabondu'1-12-2012, 3:55
Jmecheri aia...ca dic, "mergeti la maghiarii vostri" pariu ca nu scot un sunet cand is manifestatii de ziua ungariei. se iau de copii, penibilii!!! faceti de ras galeria!
CFReU1-12-2012, 3:53
is roman si tin cu CFR...nu-mi plac nici mie maghiarii..Dar mai mult decat vorbe, cei de la U nu fac nimic (-_- ) . Am vazut in centru tineri cu steagul Ungariei..."fanii" de la "U"? se ascundeau de frica lor parca...toti sunteti impotriva ungurilor ... pe net.
capone1-12-2012, 1:53
daca nu aveti fular cu franarii nu trebuie sa va fie frica sa umblati prin cluj....franarii in primu rand nu au ce cauta in cj....sa mearga in satucu lor gruia si sa se sinucida....cluj inseamna U. ma f** in comentariile voastre cand va dati cu parerea...nici magarii aia 2 nu trebuia sa loveasca copiii dar ma repet...franarii nu au ce cauta in cj...indiferent de varsta.
ioana30-11-2012, 23:54
bine inteles ceva obisnuit pt stiri de cj ca toate articolele pe care le publica mai nou, orice stire sau asa zisa stire pe care o afla o mai rotunjesc, mai adauga ceva de la ei asa doar sa para ceva wow si se pare ca au ce au cu Universitatea pestru ca dora stiri negative dau despre U, vor sa arate ca suporterii U sunt huligani, violenti si toate celelalte si toate astea pt ca sunt comandati de altii mai mari care au facut bani de pe urma universitatii iar acum nu mai vor sa faca nimic, astfel pot arata public prin astfel de articole ca suporteri Universitatii snt violenti, nu e deloc asa daca nu sunt provocati nu au nici o treaba nu sunt asa cum ne relateaza acest articol, stire de rahat facuta de niste oameni din aceiasi categorie.
Uist30-11-2012, 23:51
Si ce daca lam batut? Asa ii trebe. Sa nu mai umble cu sapca visinie de franari!!! Asa o sa pateasca si ceilalti. Muuueee sobolanilor!
Ucg30-11-2012, 23:42
Trebuia omorat in autobuz acest imputit pai sa-si vada de treaba lui .
andrey30-11-2012, 23:32
galeria din groapa la pata rat [ gunoaie se stiu eiiiiiiiiiiii ] muistii
martor 30-11-2012, 23:26
De ce nu sunteti corecti ?Am fost in autobuz nici vorba ca suporterii sa-l bata pe baiat si nu avea 12 ani avea 20 .S-a urcat in autobuz si a inceput sa injure Universitatea si doi suporteri au mers la el unul avea fular cu U si i-au spus sa coboare la urmatoarea statie asta a fost tot si doamna care a povestit aceste lucruri nu e normala la cap .Acest baiat merita o bataie buna cum te urci in autobuz si incepi sa injuri e normal asa ceva dupa parerea voastra?
Mircea30-11-2012, 23:13
Doamna care vorbeste ca l-au batut pe acest jeg e nebuna sa-si vada de treaba ei ca habar nu are ce s-a intamplat acolo acest avorton a inceput injurand spre suporterii Universitatii care nu aveau nici o treaba mergeau la meci asa ca lasati-ma ca uistii l-au batut ...ziar mincinos
Mim30-11-2012, 23:08
Sa va fie rusine. Publicati astfel de rahaturi care nu sunt probate. De abia asteptati sa murdariti imaginea Universitatii (o parte din istoria Romaniei) tocmai in jurul zilei de 1 decembrie (frustrati ungurii, stim). Incurajati in continuare istoria ungurilor din deal, ca bine ne-a merge. S-a rascolii Avram Iancu si multi altii in mormant din cauza celor ca voi. Ca si fapt divers, astazi am avut, a nu stiu cata oara invitati din alte orase la meci si au ramas impresionati fara sa le fie teama sau alte idei care voi le implementati. Oare om fi chiar asa huligani cu totii precum ne faceti voi? Ne judecati pe toti dupa unul care a lovit cu o caramida un cameraman, dar va simtiti indignati cand toti ne fac tigani in strainatate? Pai, nu e la fel si in cazul de fata? Hai noroc. Ps: Cand va fi inchis "Pascani" (romanesc ca-i roman de alte origini) o sa pierdeti articolele de gen pentru ca cei care-si primesc salarii ca sa posteze si sa mearga la meciuri nu vor mai exista. Imi cer scuze pentru ca mesajul este lung, dar si eu sunt indignat de atitudinea voastra. Cautati senzationale si exclusivitati. Asta-i Romania din ziua de azi, vai de ea.
minciuni30-11-2012, 23:06
domnul jurnalist minte in acest articol, acel baiat a adus injurii echipei u iar acei suporteri nu i-au facut nimic decat sa ii ceara sa coboare la urmatoarea statie
Andrei30-11-2012, 23:05
Acest nemernic trebuia calcat in piciooare de cei 2 uisti , si nu avea 12 ani avea in jur de 20 trebuia batut pana moare in autobuz.Cand s-a urcat in 30 a strigat m*** U pai sa dea m*** la masa daca as fii fost acolo ai rupem capul .Numai ''U''
Pavell30-11-2012, 22:58
Bineinteles ca de obicei stiri de cluj afiseaza stiri exhaustive insa care reprezinta doar 20% din adevar. In acest fel nu cresteti in reputatie afirmand lucruri false. Ce s-a intamplat in acel autobuz este ca acel "copil" nu avea in primul rand 10 ani cum spuneti ci mai degraba 10 x 2 dar pentru voi e ok... in al doilea rand a injurat la adresa Universitatii, iar tot ceea ce au facut cei 2 "huligani" dupa cum va place voua sa ii numiti pe toti suporterii Universitatii, nu au facut altceva decat sa il dea jos la urmatoarea statie pe acest "copil". Va plateste bine Paskany pentru astfel de stiri?? Sa va fie rusine nerusinatilor.
Ana30-11-2012, 22:57
@Nicolae Guta. Frecventa discursurilor mele este redusa, acesta fiind al treilea, cam la fel de redusa cat capacitatea ta intelectuala, porc misogin! Cred ca numele te reprezinta perfect, deci nu trebuie sa ma stradui prea mult sa iti gasesc apelative. Cat despre viata mea sexuala, te asigur ca e foarte in regula. Sper, totusi, ca nicio femeie in toate mintile nu traieste cu tine pentru ca ar iesi copii redusi, analfabeti sau semidocti. O dovada in plus ca tembeli exista peste tot, nu doar in anumite galerii! Din bucuria pe care o arati jignindu-ma pe mine, desi nu ma cunosti absolut deloc (din fericire pentru amandoi), tind sa cred ca "nefututul", ca sa iti preiau termenul, esti chiar tu. Sau daca nu esti, atunci ai anumite frustrari de o anumita natura. Aaaa, si nu fac parte din galerie (nu ca ar conta, dar doream sa lamuresc acest aspect). Pe final, draga Nicolae Guta, iti doresc mai multe impliniri pe acel plan (stii tu care) ca sa nu mai ai nevoie sa jignesti femei pe net to get high. Acesta a fost ultimul meu discurs la acest articol, pana la urmatorul, poti sa te masturbezi in baie!
E: fotbalul e un joc, suporterii sunt suporteri si sunt de acord ca aceste lucruri nu reprezinta ceva, U insa, e mai mult decat fotbal pentru unii dintre noi. U ca idee, nu ca galerie sau ca jucatori. O seara buna!
Jew30-11-2012, 22:46
La puscarie cu acesti fascisti, altfel o sa fie ca pe vremea lui hitler.
martor ocular30-11-2012, 22:46
nu mai vorbiti din auzite. stirea e vopsita ca sa creeze senzatie. copilul avea 17 ani, si a injurat primul pe cei cu insemnele lui U. Acestia nu l-au lovit,l-au pus sa coboare la prima statie, fara sa-i faca ceva. nu mai speculati daca n-ati vazut. nu mai comentati numai sa va aflati in treaba fara sa fi fost acolo.
Gicu Grozav30-11-2012, 22:44
Huligani astia din groapa, galeria de rupencuristi al lui uuuu.
Paun30-11-2012, 22:42
Nu e nicio noutate, astia de la U Cluj sunt si vor fi niste animale, nu au nimic in comun cu spiritul universitar....singura lor sansa este desfiintarea, de aceea nu mai da nimeni niciun ban.
"U"-ist mandru30-11-2012, 22:38
@ E
In mare parte sunt de acord cu tine. Asa este, fotbalul este doar un joc, insa, diferenta dintre tine si mine (si multi altii de fapt carora le place fotbalul) este faptul ca tu mergi ca la un spectacol pe stadion, te pui pe scaunel si aplauzi la gol... insa noi ceilalti traim efectiv acel "specatcol", fiecare om are niste "trairi", emotii in legatura cu ceva ce-i place peste masura. Tie nu-ti place fotbalul cum ii place unui "microbist", tie mai mult ca sigur iti plac alte activitati. Noua printre alte activitati, fotbalul e "trairea suprema" daca intelegi ce vreau sa spun! Aceasta este diferenta intre un simplu spectator de fotbal si un "nebun" in sensul bun al cuvantului....insa toate trebuie sa aiba o limita! Te asigur ca in alte parti ale Europei gasesti suporteri fanatici mult mai periculosi cum ar fi Grecia, Turcia, Serbia, Polonia, Anglia, Italia...toate tari considerate civilizate asa ca va rog frumos nu mai dramatizati atat pt ca ce s-a intamplat e intr-adevar urat insa...noi suntem copii mici pe langa altii din alte zari ale lumii! Toate cele bune!
sigur30-11-2012, 22:37
baiatul sa suit in autobuz vazind mai multi fani u-isti sa apucat sa strige m*** u atunci la prima statie a fost dat de cei 2
o baba beata a sunat la 112
atita tot na fost nici o bataie
ionut30-11-2012, 22:36
de ce mintiti asa fara nici o nerusinare? doar pentru a face o stire? acel copil de 15 ani, nu de 12, care nu avea nici un fular visiniu la gat a urcat in autobuz si a strigat ,,M__E U" catre un suporter al lui U care mergea la stadion la meciul lui U Cluj, avand la gat un fular cu insemnele lui U Cluj. Doamna care tot povesteste vorbeste aiurea....acel suporter al lui U a fost amendat de politie pentru scandal in loc public....mai bine sunati la sediul Politiei Municipiului Cluj-Napoca, Sectia 1 Politie pentru a obtine mai multe informatii....SUNTETI NISTE DEZINFORMATORI!!!!!!!!!!!!!!!
pt paul30-11-2012, 22:32
paul vezi ca minciuna are picioare scurte.
doamna care a luat apararea copilului batut era insotit de un domn care era gata sa se ia la bataie cu cei doi. apoi o alta doamna a sunat la 112 si asa au vebit gaborii si au oprit autobuzul in trafic. nu mai veni cu minciuni paule ca nu tine.
din cate stiu aceste autobuze au camere de luat vederi
vai ,vai30-11-2012, 22:13
nu pot sa cred ca scrieti stiri asa din povestile unor babe de pe autobus , super ziar....
paul30-11-2012, 22:13
nu a fost nici o bataie, cei doi doar l-au dat jos din autobuz deoarece acesta striga m**e "U", doamna care i-a luat apararea copilului mirosea a alcool. am fost martor evenimentelor
E30-11-2012, 22:02
@Ana: nu m-am referit la fatptul ca comentezi acest articol, ci la faptul ca tratezi tema fotbalului si a suporterilor de parca ar fi o chestie de scopul vietii. Pentru mine ar fi o modalitate de a ma recrea... numai ca niste "U"-isti cateodata nu ne lasa sa traim. Daca ai avea o viata plina de sens, nu ti-ai mai cauta importanta in galerie si in a vorbi astfel despre alte galerii, ci ai urmarii fotbalul cu interes si cu emotii dar ca om, care trateaza si pe celalat ca un om. Chiar daca e maghiar sau sas sau tigan sau orice. Iar faptul ca ai auzit suporteri maghiari al CFR-ului facand misto de suporteri romani... poate ai dreptate dar nu poti vorbi in general. Asa cum nu vorbesc nici eu in general despre suporterii Universitatii. Nu spune nimeni ca ungurii-s sfinti si nu exista rebuturi si intre ei... dar in general si ei sunt oameni care se lupta cu viata ca si oricare de pe acest pamant.
Nicolae Guta30-11-2012, 21:52
Ana spala la covata si e tare suparata :D Din tonul si frecventa discursurilor tale aici se intelege de ce unul din comentatori a numit galeria Universitatii (fratia nefututilor) :)))) sau in caul tau (nefututelor) :)))
tony30-11-2012, 21:48
@Ana, "omul prost cu scoala e mai prost ca prostul fara scoala"
Ana30-11-2012, 21:41
E: Ma comport cum vreau, pentru ca traiesc intr- tara democrata. Cat despre remarca "get a life", nu ma cunosti, deci nu poti stii ce fel de viata am. Daca tot te intereseaza, sunt bine, multumesc, sper ca si tu la fel! Sunt curioasa, mi-ai spus "get alife" doar pentru ca am comentat acest articol? Pentru ca daca raspunsul este afirmativ, you should get one as well...ca faci fix acelasi lucru. Am dreptul sa imi exprim opinia: Nu sunt de acord cu gestul indivizilor care au agresat copilul, dar nici cu persoane care isi dau cu parerea despre lucruri pe care nu le cunosc. O seara buna si o viata fericita...daca to zici ca ai una! PS: daca am nevoie de sfaturi sau recomandari, am la cine apela. Deci parerea de rau poti sa o iei si sa ti-o bagi undeva! Foarte amicala, Ana.
aAa30-11-2012, 21:37
Nu sunt nici CFR-ist nici U-ist, dar ii astept pe cei 2 sa ma agreseze si pe mine ;)
Ana30-11-2012, 21:33
@Clujeanul, mai lasati in pace galeria u-ista, nu e acolo sa faca educatie unuia sau alruia. Sunt convinsa ca indivizii de pe autobuz nu au fost trimisi de cinvea expres sa ia copii la batut. Sa fie pedepsiti, si cu asta basta! Galeria nu e scoala de bune maniere. Cat despre celelalte comentarii, va invit politicos sa dezbateti caracteristicile galeriei din Gruia si sa propuneti acolo planuri de dezvoltare daca tot ii iubiti asa de mult.,, Din nefercire nu au galerie, si daca voi nu aveti galerie, trebuie sa va ocupati de a altora. Daca suntem asa mici, frustrati si nesemnificativi, de ce va mai bateti capul si nu ne lasati frumos in pace? Mai bine v-ati face o galerie a voastra... Cat despre lumea care nu ia galeria u-ista in serios, mai cantati la alta masa, repet, macar U are o galerie!!! La CFR ce mediu s-a cultivat? Acolo nu e fotbal, e economie, comert! Va rog lasati discursul acesta despre culorile clubului U si despre ceea ce se cultiva la U, ca dati in penibil si e pacat!
E30-11-2012, 21:30
@Ana: si de tine imi pare rau. Chiar daca ai mai multa scoala decat toata galeria CFR-ului (romani si maghiari impreuna), nu-ti este de folos atat timp cat te comporti astfel in numele unui joc. JOC. JOC. JOC. JOC. Get a life!!!
E30-11-2012, 21:26
@"U"-ist mandru: Chiar crezi ca exista o scuza pe lumea asta care iti da dreptul tie sau camarazilor tai sa agresati pe oricine (verbal sau fizic) pentru un joc? Chiar crezi ca iti exprimi respectul fata de "U" purtandu-te ca un gunoi? Cine iti da dreptul sa tratezi viata altora conform inchipuirii tale ca in mijlocul universului ar fi fotbalul, si in mijlocul fotbalului ar fi "U"??? Daca tin cu o echipa sau altul nu vreau sa fiu nenorocit de adversari, vreau sa ne respectam reciproc, chiar daca nu tin cu echipa lor. Eu am si o viata (mult mai importanta) in afara de fotbal.. si ma rog la Dumnezeu sa ai si tu si semenii tai, altfel e prea trist...
clujeanul30-11-2012, 21:00
@ "U"-ist mandru: La U Cluj s-a cultivat un mediu in care comportamentul pe care l-au exemplificat baietii astia de pe 30, nu numai ca se tolereaza, ci chiar se championeaza, o atitidine agresiva si foarte pronuntata impotriva CFR-ului, completa cu o doctrina si justificari aberante care sa nasca asemena situatii printre "uscaturile" din gruparea voastra.
Daca faceati ceva sa-i atentionati pe aia care fac exces de zel in galeria voastra, aveati dreptul sa comandati respect in cea ce faceti, dar se pare ca nu numai uscaturile sunt uscate la padurea voastra. Sa nu mai vorbim de ineligibilitatile din istoria clubului de a critica orice alt club din Romania, mai ales din Cluj. Poate daca va-ti reorganiza ca o adevarata galerie a U Cluj, in loc de o antigalerie a CFR-ului, v-ar lua lumea in serios, si nu s-ar mai uita la toti care poarta culorile clubului ca la niste badarani inculti sau marionete manipulate de mitici.
Pilot30-11-2012, 20:57
SA DAI IN COPII?
MA OARE CE AR ZICE SEFI GALERIEI DE LA U ?
FACE-TI DE RUSINE U CLUJ, dati in copii!
Ana30-11-2012, 20:56
erata: *o sa se uite (Cu scuzele de rigoare pentru aceasta greseala de tastare pentru cei care inca mai vorbesc limba romana in acest oras)
Ana30-11-2012, 20:52
@Leonidas. ovatiile nu sunt inregistrate, te asigur. Atatia cati am fost, am fost clujeni, romani, veniti sa vada echipa favorita, chiar daca trece printr-un moment greu. Chiar daca nu ni s-au dat bilete gratis si shaorma. Cat despre cei care se lauda ca la CFR suporterii sunt romani, va compatimesc. Va asigur ca sunteti tinta misto-urilor maghiarilor din galerie...stiu asta pentru ca am fost martora la cateva discutii ale unor suporteri maghiari si am vazut cat de mult ii apreciaza pe romani si cat reprezentati voi in Gruia: 0 barat. Daca iau 50 de suporteri CFR-isti si ii rog sa imi spuna 3 antrenori sau jucatori din perioada anterioara anului 2000 o sa se uita ca prostii. Asta pentru ca sunteti hamisiti dupa binefacerile lui Arpi, sunteti suporteri de rezultat si nimeni nu da doi lei pe stadionul vostru sau pe galeria voastra bilingva, speriata, care umbla cu fularul in plasa si merge la meci doar cand se castiga sau cand se dau "ajutoare". Revenind la Leonidas, sa s*** p***, iti ureaza o suportera u-ista. Nu te obosi sa imi spui ca sunt u-ista needucata sau analfabeta, ca te asigur ca am mai multa scoala decat toti ungurii din Gruia impreuna. Acestea fiind spuse, o seara buna tuturor si... haide U!!!
derKaiser30-11-2012, 20:49
aurolacii tot aurolaci...'n'-istii sunt doar niste suboameni din orice punct de vedere
Clujean30-11-2012, 20:44
http://www.stiridecluj.ro/sport/si-cfr-cluj-are-huligani-suporter-steaua-lovit-cu-bestialitate-cu-piciorul-in-cap-si-aruncat-langa-rotile-unui-tir-in-miscare-video
Fuego30-11-2012, 20:38
Va astept pe toti CFR'isti, U'isti la concertul meu pe care il sustin in luna decembrie in orasul vostru. Sper ca muzica mea sa va impace sufletele si sa nu va mai certati intre voi.

Va pup si va iubesc!
@clujeanul30-11-2012, 20:26
va rog sa renuntati la titlurile astea extreme care urmaresc doar audienta fara a prezenta detalii poze prin care rezulta fapta ,agresiunea asa realizez si eu o poza la un anumit suporter a unei x echipe si iti prezint o poveste fara a avea nici o proba concreta jurnalisti de spiru
"U"-ist mandru30-11-2012, 20:24
In primul rand vreau sa stie toata lumea ca sunt "U"-ist mandru de echipa si galeria noastra in general insa, nu uitati ca nu exista padure fara uscaturi!!!! Sunt ferm convins ca "derapaje" de acest fel se comit peste tot in lumea asta, nu vreau sa le i-au apararea celor 2 nebuni, nu trebuiau sa se lege de un copil de 10 ani, asta e....dar nu as avea absolut nimic impotriva sa se lege de alti franari care sunt de aceeasi varsta, atunci chiar nu m-ar deranja! Si stiti de ce? Pentru ca in Cluj-Napoca, "U" este baza!! kfc gruia nu poate reprezenta sportul clujean deoarece kfc gruia nu este o echipa cu onoare si fair-play! Oare de ce sunt recunoscuti prin Europa cu denumirea "The Blatistii"? Inca o data, repet...NU EXISTA PADURE FARA USCATURI!! Va rog frumos nu bagati in aceeasi "oala" pe toti suporterii UNIVERSITATII CLUJ-NAPOCA!!
@clujeanul30-11-2012, 20:04
apreciabil comentariu daii dovada de un fan si om intelept rusine nu stiu cine face de rusine numele ,,clujeanul" ia mai gandeste pana la majoorat
Deci30-11-2012, 20:04
Ce se mai agita tzaranushii astia cu muci tricolori de la echipa-tomberon a Clujului, "n" Buzau. Pai bai, haimanale de graduletz, prima data civilizati-va si pe urma mai pretindeti ca reprezentati Clujul. Clujul are numai de suferit de pe urma apucaturilor voastre. Se pare ca nu intelegeti nicicum! NU AVETI CUM REPREZENTA CLUJUL pentru ca Clujul nu inseamna ce faceti voi. E simplu, dar greu pentru neuronii vostri ambalati pe placi stricate la psihiatrie infantila de idolul vostru Ghita Funar. Ura, violenta si lipsa de acceptare a celuilalt sunt la mare pret in mahalalele cu sobolani ale Sudului, nu aici in Cluj, ce-i asa de greu, adolescentilor cu muci tricolori!
napoca30-11-2012, 20:03
@clujeanul :gunoi esti tu franar imputit. si ta mai si numesti clujean sigur este ceva taran
clujeanul30-11-2012, 19:55
Numa ratati si gunoaie fara viata merg sa cante haideuuuu haidehaidehaideeeeu :)
Ca si suporter Roman al CFR-ului care m-am nascut in Gruia si am mers la meciuri fara sa aud un cuvant in Maghiara, pot sa luminez prostii pamantului cu alb negru ca ei sunt si au fost echipa UNGURILOR! La CFR Cluj numai Arpad Paszkany e Maghiar, da macar bine ca banii lui is cat se poate de Romani.
La Kolosvar Egyetem, echipa cunoscuta si sub numele de U Cluj, au jucat Zsolt Szilágyi, János Székely, Zsolt Muzsnay, Zoltan Kadar, Zoltan Ivansuc, Zoltán Iasko, si o gramada de alti Maghiari, nici unul dntre ei nu a urcat vreodata delaul sa joace la CFR care si astazi are mai putini "Unguri" printre echipa si conducere, decat are Kolosvar Egyetem.
V-am mai scris aici ca sunt evenimente documentate cand in anii 70-80 la U Cluj stadionul Ion Moina rasunau vocile suporterilor care cantau "Multi Ani Traiasca" PE MAGHIARA !!! de ziua lui Zoltan Ivansuc.
la CFR sunt suporteri Maghiari care vin la CFR cu gruparea KVSC, de dragul lui Paszkany care e eroul lor din motive evidente. Paszkany putea sa redenumeasca clubul in KVSC daca voia, lucru care nu dernaja pe nimeni si nici nu intampina opozitie ,tinand cont ca era o echipa de divizia D de care uitase toata lumea, dar a ales sa-i spuna Caile Ferate ROMANE 1907 Cluj, si sa angajeze un staf si manageri Romani.
Inclusiv ca si suporteri, CFR are mai mult sange Clujean, decat U Cluj, a caror panarame de Manastur si Marasti, isi gasesc mormintele stramosilor, prin Bacau, Teleorman sau Focsani.
S-a vazut ce oameni are U in galerie cand au strans o suma enorma de 6600 de lei la punga milei. Cand o sa va desfinteze odata sa nu vad ca mai faceti Clujul de rusine cu asemenea penibilitati de sarantoci care stau capra la mitici ? La un copil de 10 ani ai tupeu sa sari da la aia care te umpu de m*** stai si plangi in c** pe asfalt in fata la primarie, in deja binecunoscuta parada GAY alb-negru, a fratiei nefututilor. :) Hai sa va f** in inima in frunte cu ala care inca mai are branza de pe p*** lui Becali la coltul gurii, Mircea Cenan, pastorul curvelor si C**** supremema. La mai multa m***.
yo30-11-2012, 19:54
sunt fan U si sunt in total dezacord cu aceste comportamente si specimene ca si multi uisti daca se adevereste situatia data , in legatura cu generalizarea comportarii faniilor, sa fim realisti fiecare padure are uscaciunile ei si nu automat o persoana ce poarta insemnele cublului este suporter adevarat U Cluj nu moare
"n" 30-11-2012, 19:50
uisti chiriasi la voi in oras !!! U CLUJ NAPOCA U CLUJ NAPOCA DUTE IN P*** MEA !!!
Memo30-11-2012, 19:47
afara cu hungurii si colaborationistii din tara!!!
coras 30-11-2012, 19:44
este regretebil daca este adevarat --dar asemanator am patit eu pe masinistilor -- cind 2 suporteri cfr -sti de data asta a agresat un baiat de 9 ani care era in vizita si era IN MASINA CU O CACIULA ASEMANATOARE UNIVERSITATII-- este regretabil ca rapid se arunca pisica ca numai suporterii universitatii sunt rai -- PRACTICA MI A DEMONSTRAT O CA NICI CFR TI NU SUNT MAI MAI BUNI ..........SI MAI SUNT CAZURI CU ABUZURILE CELOR DE LA CFR -- SA FITI SANATOSI
@leonidas30-11-2012, 19:40
auzi mai spartanule ovatiile sunt din inima nu ca la voi aia 15000 fani de rezultat amplificati
suporter U -mobitelco30-11-2012, 19:39
Un incident similar s-a petrecut la un meci de baschet unde credeam ca sunt mai civilizati cei din galerie dar supriza o fata in tricou cu cfr a indraznit sa intre in sala va puteti imagina ce a urmat.noroc cu oamenii de ordine.penibili uisti
201230-11-2012, 19:37
sper ca in curand sa scapam de mizeria u cluj
unu30-11-2012, 19:32
http://www.stiridecluj.ro/sport/si-cfr-cluj-are-huligani-suporter-steaua-lovit-cu-bestialitate-cu-piciorul-in-cap-si-aruncat-langa-rotile-unui-tir-in-miscare-video
Va rog sa va uitati la LINK ! ! ! Niste animale !! !! !! Era sa il omoare pe saracu om care nu are nici o vina...
clujeanul30-11-2012, 19:13
daca-i recunoaste cineva sau le stie numele sa de ceva detalii aici, si despre politisti daca se poate, eventual o poza mai buna.
@leonidas30-11-2012, 19:13
bine punctat
@leonidas30-11-2012, 19:11
:)) nu o stii pe aia cu " umpleti peluza doar cand jucati cu frana " ? cam asa e,desi ei nu vor sa recunoasca... pt ei ,ura fata de cfr e mai mare decat iubirea fata de u !!
Leonidas30-11-2012, 19:06
Ma uit la meci, U Cluj-Pandurii. Stadionul e gol. Abia se vad cativa spectatori. Probabil ca ovatiile sunt inregistrate, ca pe vremea lui Ceausescu. Ce penibil
anlya30-11-2012, 19:01
chiar nu pot sa nu observ diferenta de limbaj dintre "studenti" si ceilalti...nu puteti lasa un comentariu fara o injuratura ?!? si ne mai miram ca bateti copii de 10 ani...un alt exemplu: miercuri ,in ziua meciului cu dinamo,un prieten al meu ,care avea fular cu cfr, a fost lovit cu picioarele de niste "studenti".... desfiintati-va odata !!
paul30-11-2012, 18:55
ideea cu banii nui rea da ai uitat poate cand anu trecut sau acu 2 ani jucatorii de la u o mers la batrani si o impartit cadouri....da astea se uita fututi mormantu matii @ASADAS.nu mai fi asa smecher sobolan....muistule poate nu avem performante da se merge la meciuri,biletele cand intrati voi pe cluj arena nu ajung la 150 de lei sanu puteti intra...sunteti potfiti cat mai multi ma fatarau si si asa nu se umple tarcu.atata aveti voi noroc cu arpi ca de nu si cfr-u era pe p***....pa in mata dute la arpi sa va dea bani de suc de sanwichuri si de bilete sa mereti la meci spurcatilor
@paul30-11-2012, 18:43
coregrafii de balerine...lasa-ne...cu echipa lui peste...cred ca vi s-au spalat creierii de sunteti asa inversunati pt un c**** de asa zisa echipa...voi chiar nu vedeti ca sunteti folositi, ca isi bate joc conducerea,ca jucatoriilor li se rupe de voi :))...tineti cu voi intre voi, va faceti probleme agresand lume fara vina, cheltuiti bani, nervi, timp degeaba...cred ca toata lumea ce nu tine cu U in momentul d efata isi doreste desfintarea echipei datorita huliganilor suporteri...asta sa tineti bine minte...cu banii aruncati pe petarde mai bine ati merge la un orfelinat si ati lua mancare, sau haine pt copilasii saraci...
asadas30-11-2012, 18:40
Ma tot intreb de unde p*** mea atata frustrare in voi mUistilor? Ce p**** mami voastre aveti atata ura? Sunteti frustrati ca nu aveti performante? Dati-va foc! Sunteti bolnavi psihic.
paul30-11-2012, 18:38
da ma arunca cu petarde ca fac coregrafii frumoase si banii aia se strang la fiecare meci daca nu ai habar.si pe langa nu canta in BOXE precum galeria franarilor......oricum stirile astea care tot ataca u cluju is inventate de cineva care doreste desfintarea mancamiar p*** in frunte cu arpi si detinatorul siteului stiri de clujX(.
asd30-11-2012, 18:38
Ma io inteleg multe dar totusi cum sa agresezi un copil de 10 ani ala avan 30 ..??!! Bravo Universitatii pt curajosii ei suporteri ..:))))
Felicia30-11-2012, 18:34
Am fost martora la acest incident. Cum relateaza doamna de mai sus s-a intamplat!
Radu30-11-2012, 18:33
Cica suporterii au adunat 6000 de lei pentru echipa, dar au aruncat cu petarde de 10.000 de lei. Asta da ajutor!
Barbu30-11-2012, 18:31
U Cluj nu moare, U Cluj a murit deja de mult! Degeneratii astia nu mai au nimic in comun cu spiritul echipei!
c30-11-2012, 18:30
fotbalul e o mizerie astazi deaia sunt atatea adepti, e vorba de batai si prostii, nu de jocul in sine care e o competitie
fdjh30-11-2012, 18:24
Si eu tin cu "U" dar la volei, la handbal, la baschet... Fotbalul nu mai poate fi considerat sport ... Acolo unde se invart atatia bani si vin mascatii sa ridice.patronii de cluburi sa ii duca la cercetari pentru a verifica legalitatea unor transferuri.nu mai poate fi vorba despre sport ci despre afaceri si mafie... Cat despre cei doi asa zisi suorteri sunt curios cate ore de sport de performanta au la activ? Sau poate ca ei si-au petrecut copilaria chiulind de la scoala(asta inaite sa o abandoneze) siin fata blocului spargand seminte si ascultand manele. Ar trebui.infiintate penitenciare particulare si cand apar astfel de elemente sa fie inchisi acolo si pusi la munca grea ca sa isi castige existenta.inauntru
paul30-11-2012, 18:19
cine plm poate sa ateste ca fapta asta chiar so intamplat?muscati toti o stire de asta deapula si stiri de cluj dupa cum se stie fac din tantar harmasar ...asa ca datii pace.si arpi so f*** pe masa s anu mai bage dume impotriva Universitatii ....ar vrea meciurile pe arena da sa stea in gruia sobolanu
Ardeleanu30-11-2012, 18:18
Toata gloata asta este stransa intr-un singur cuvant ```` an U s``````.
Mircea30-11-2012, 18:07
atata timp cat toti vad doar bani...bataie, insulte, cacaturi, ti-e frica sa mergi pe station cu familia sa nu iei bataie...jucatorii nu dau doi cacati pe ceea ce ar trebui sa fie jobul lor..., conducerea isi bate joc, cu cine sa mai tin? cu portaru? cu doamna ce matura? Suporterii nu fac orice pentru echipa, fac pentru ei ca sa se simta mari si tari...peste cei care saracii nu vor decat sa vada sport si atata.
Ceea ce se intampla in fotbal acuma nu mai e sport...e mafie, cu grupuri de huligani si confruntari nefondate si neegale care te face sa iti fie greata de fotbal si care nu te mai face sa fi mandru de echipa orasului tau....NU MA CONVINS PANA ACUMA U SA MAI TIN CU EA..si nu imi spune-ti voi astia de la 12-30 de ani ca stiti ce inseamna U....U care a fost odata echipa CLujului, care desi nu avea performante te facea mandru...acuma e o mare abureala...asa ca nu imi zice mie ca ai spiritul echipe U...care spirit? =))...care echipa? cum iubesc curat? TOT ce tine de U in momentul de fata e bataie de joc din toate partile...asa ca mai bine cautati-va altceva mai bun de facut decat sa bateti copii sau lume care nu tine cu "U" pt ca nu mai exista motiv, mandrie, seriozitate..nu mai exista valori sportive, sportivitate, fairplay ce ar trebui sa exista intr-un sport...doar tiganie curata
cfr30-11-2012, 18:03
Gunoiul isi arata culorile... din nou.
191930-11-2012, 17:58
@ Mircea Nu pot sa spui ca ai tinut cu "U", daca nu mai ti. Odata ce-ti intra spiritul lui "U" in suflet, nu ai cum sa-l mai scoti de acolo. Suporterii aia fac orice pentru echipa, iubesc curat. Haide "U" !
Dan Mihnea30-11-2012, 17:54
Sper ca U sa fie inchis iar toata porcaria asta sa inceteze. Au ajuns sa bata copii pt ca poarta o culoare pe haine. Asta nu are nimic de-a face cu acel U care a fost candva. Mai bine sa fie inchis si sa ne amintim de U asa cum era in glotia sa, nu de mizeriile astea.
@ "U" cluj30-11-2012, 17:50
daca tu vezi in CLuj -Ungaria muta-te cu tata familia ta....si lasa-ne lasa-ne lasa-ne ca ne e mai bine fara voi....U CLuj care nu stie ce inseamna CLujul...niste inculti domle, niste inculti ce nu au ce face acasa
Levi30-11-2012, 17:47
astia nici sa se stearga la fund singuri nu is capabili doar in turma...dale-ar Domnu inapoi toate porcariile ce la fac ei altora, inzecit sa se sature! ...va duceti pe apa sambetei ma si voi continuati sa fiti de kkt ca suporteri ca sa le faceti imagine si mai proasta si probleme echipei...de fapt nici nu va pasa de echipa....vagabonzi si huligani
"U" cluj30-11-2012, 17:47
E Romania e tara NOASTRA si ne pisam pe ungaria voastra ...M*** cfr si Ungariei....
Mircea30-11-2012, 17:43
@ Stere Andrei Florin ...mai citeste o data stirea...daca ar fi fost copilul tau poate ai fi avut alta parere...doamne da se se aleaga rahatu de U CLUJ..inainte am tinut cu echipa asta dar de cand atatea jeguri de oameni se plimba in jurul ei mi-e rusine de U si de suporterii ei
cluj30-11-2012, 17:41
Astia sunt uistii, niste mizerii ordinare, cocalari imputiti!
alin30-11-2012, 17:41
sa dea Domnul de sus sa aiba numa ghinioane si necazuri si cele mai nenorocite boli de pe lume cei doi "eroi" care au facut treaba asta. sa va bat cuie in cap gUnoaielor!
Vasi30-11-2012, 17:40
Dati-va ma foc mai bine ca ne scapati de voi ratalailor...cum sa va legati de un copil? retardatilor, nu are importanta cu ce echipa tinea, important e ca saracul din cauza unor jegosi de asa zisi adulti are de suferit...nu v-a tras mamica voastra destula bataie sa stiti cum sa va comportanti in societate
dani30-11-2012, 17:38
N-ai ce sa le faci domnule, aia sunt irecuperabili, cica orasul asta o sa fie capitala europeana pentru tineret, e o gluma buna. Salbaticia domina tara asta. Eu i-as pune pe astia la munca in folosul comunitatii, pana le crapa mainile si picioarele.
Ana30-11-2012, 17:36
Cu asa suporteti ordinari indiferent de ce echipa e vorba ar merita sa se desfiinteze si sa fie aspru pedepsiti "suporterasii" care probabil habar nu au ce jucatori si ce oameni fac parte din grupul unei echipe, care doar in gasca sunt mari si tari pentru ca singuri nu i duce capu la nimic...RATATI, RATATI, RATATI..meritati sa fiti expulzati din ora ca ne faceti de rusine
george23730-11-2012, 17:36
tin cu U dar ma pis pe femeile alea 2 ce agreseaza un sarac copil de 10 ani:|
c30-11-2012, 17:34
astia cu fotbalul sunt cei mai distrusi oameni
Stefi30-11-2012, 17:33
Romani=TARANI!!!Au demonstrat de mii de ori acest lucru...indivizi de 20-30 de ani...RUSINE!!!
emil30-11-2012, 17:33
in sfarsti are lumea curaj sa intervina cand are loc agresiuni in public...Bravo, era si cazul, indiferent de cine e vorba,...daca vrei sa va dati in cap faceti-o in casa voastra...si asa zisii "suporteri" curajosi sa se ia de un copil doar pt ca nu tine cu echipa lor....sa se mute in padure poate acolo vor invata sa traiasca cu ei ca mai mult nu mai au ce cauta in societate...ar fi bine sa puneti si cv poze cu ei prin oras sa stie lumea cine se leaga de minori, jeguri ale societatii
Grig30-11-2012, 17:30
Cluj-N - capitala europeana a tineretului fara scoala si fara minte-n pumni.
ion30-11-2012, 17:30
In tara asta colcaie multa mizerie, intretinuta normal de oameni mizerabili.