Social

3.000 de oameni au protestat duminică, la Cluj-Napoca

  



 

Aproximativ 3.000 de manifestanţi au protestat, duminică seara, la Cluj-Napoca, după două zile în care protestele au fost masive,

 

La Cluj-Napoca s-a strigat ”Uniţi salvăm, toată România!”, ”PSD, ciuma roşie”, ”Noi nu vom fi conduşi de hoţi”, ”Demisia”, ”Ne e silă de Dâncilă”, ”România, trezeşte-te”, ”Clujule, trezeşte-te”, ”Liviu Dragnea, la mulţi ani cu executare”, ”Guvern de hoţi şi de mafioţi”.

 

Protestatarii au stat în fața Prefecturii Cluj, la fel cum au stat și sâmbătă seara. 

 

Manifestarea a trecut și prin fața sediului PSD Cluj, unde manifestanții au scandat lozinci. 

coral1_1_1.jpg
12-8-2018, 22:23
1649 vizualizări
43 comentarii
hmmm14-8-2018, 8:57
Mai bine mergeau la ei acasa la sapa. Toti astia provin din parinti ceapisti.
3.000 de manifestanţi13-8-2018, 17:20
Criculae are dreptate.

CLUJENII N-AU IESIT DIN CASA
Criculae13-8-2018, 13:22
...sa tot fie vreo 0.8% din populatia Clujului.
Deci o minoritate. Chiar o minoritate mica.
Cam putini ca sa conteze la vot.
Cam putini ca sa schimbe guvernul.
PSD are majoritate, deci legitimitate.
Deci PSD face guvernul si legile.
Rezistentii fac doar scandal.
Bai cricupulii13-8-2018, 15:01
Sa-i s*** p.u.l.a. lui veorica dancila atunci...
Marian13-8-2018, 15:33
Bine mai Criculae, PSD-ul are legitimitate, PSD-ul o sa va dubleze pensile, o sa creasca si salariile la bugetari in continuare, o sa va scada impozitele , investii publice nu se vor mai face ca doar de unde sa platesti promisiunile electorale pt tembelii care ii voteaza, salariile la medici s-au dublat iar in spitalul Universitar din Bucuresti nu exista dezinfectante, ce sa mai vorbim de alte spitale din tara ( este ceva normal, ca asta-I cel mai bun program de guvernare), primul ministru bate recorduri la gafe de rade toate Europa de noi, la agricultura este un penibil care gestioneza problema cu pesta porcina exceptional, la ministerul muncii avem o absolventa de filologie care sta in fata lumii cu picioarele cracite ca la ginecolog ( banuiesc ca e experta in problem economice), Romania este singura tara din UE unde salariul mediu la bugetari este cu 34 % mai mare ca la firmele private care produc banii de taxe si impozite ( baiate de jos fata de cei care lucreaza in tara asta si produc plus valoare in economie) , datoria publica a crescut anul trecut cu 2 miliarde de euro ( asta nu v-a spus blonda analfabeta cand a prezentat raportul de guvernare ) si peste 2-3 ani o sa vina o nota de plata dureroasa , ia ghici cum, daca ai putina cultura economica : currsul de schimb, dobanzi mari sau inflatie ( care oricum va fi de 10% dupa primii 2 ani cu PSD), si atunci o sa va dati seama ce bun a fost PSD-ul asta legitim. Va veni criza si taierile, si atunci iar o sa-si bata joc PSD-ul de toti si o sa zica aceeasi lozinca , ca si pt tembelii cu 4 clase : noi v-am dat, ceilalti v-au taiat.
Criculae13-8-2018, 15:58
O fi, n-o fi cum spui, dar pe astia i-au votat majoritatea romanilor.
As fi zis ca nu-i asa, dar uite ce putini nemultumiti sunt. 0.8%. Putini.
@lae13-8-2018, 16:57
nu conteaza numarul bre,nu mai conteaza,conteaza durata protestelor,cat mai multe saptamani,luni.
intotdeauna13-8-2018, 17:16
NUMARUL e singurul care conteaza, restul este gargara
@intot13-8-2018, 17:33
e parerea ta si atat,au mai iesit 600 de mii si n-a contat,deci nu mai conteaza numarul
Cifre, nu pareri13-8-2018, 17:49
@intot -fals,impotriva lui ceausescu a iesit toata Romania !
@@intot14-8-2018, 12:59
600 mii si tot ar fi putini. Dar acestea sunt cifrele tale, cifre extrase din propaganda procurorului ceausist Monica Macovei expuse in CE. Sa o ascultam ca stie meserie!
Vasile13-8-2018, 12:10
Eu zic ca au fost destul de multi dintre rezistenti la vot. Ideea e ca sunt foarte putini.
Daca PSD a luat 45% din 40% prezenta la vot, adica 18% din totalul celor cu drept de vot, USR a luat 2% si PNL 9%. Nu toti penelistii sunt rezistenti, deci un maxim de 5% din populatia cu drept de vot vrea as schimbe guvernul prin violenta.
In diaspora au votat maxim 10% din cei cu drept de vot.
Daca nu iese cine trebuie dupa vot, sefii rezistentilor ii scot la inaintare ca sa puna ei pe cine vor. De aia poarta tricouri cu urinatul pe vot.
Vio14-8-2018, 13:18
@Vasile:
Problema opozitiei e si a fost dupa Boc incoace, incompetenta. Nu au reusit sa se screama sa prezinte la alegeri un pricajit de program de guvernare. Ca nu au cu cine. Poate ii scoate Blaga din rahat, dar va fi in folosul pimpilor pe care nimeni nu-i sufera. Dar de la o pisicuta (Gorghiu), o scolita la Moscova transfuga din PDL (Turcan), si actualul presedinte- muzicant la ce sa te astepti?
Daca a reusit Dragnea cu asemenea dobitoci sa isi faca de cap, iti dai seama ca in structurile de orice nivel ale Guvernului sunt numai clienti politici, amante si neamuri, toti incompetenti?
Ciolos de ex. a schimbat in 2-3 luni 9 ministri, ca dovada ca materia cenusie e in mare deficit acolo.
Deci sa nu ne mire ca agramata a ajuns sefa.
Asta e nivelul de inteligenta in toate gruparile politice. Sunt buni aplaudacii, unsii cu toate alifiile, prostii. Asta avem din pacate.
horica13-8-2018, 10:27
Da corturi mai aveti? Eu vreau in cort
Gogu13-8-2018, 10:27
Oamenii lui BOC
student13-8-2018, 11:48
da, da, si aia de la revolutie, 1989, tot oamenii lui Boc.
Bocila14-8-2018, 5:37
Da, aia cu AKM-ul.
adevar13-8-2018, 9:45
Cati dintre rezistaci ati fost la vot? Chia as fi curios sa ma uit putin la verso-ul cartlior vostre de identitate.Va spun eu, nici 10%. Inseamna ca sunteti ipocriti si scandalagii, inainte sa scoateti cate-o mu iue pe gura priviti-va propria constiinta.
CLuj201813-8-2018, 15:44
Si eu as fi curios sa ma uit la actele de studii ale celor adusi de PSD la "marele miting din 9 iunie", sa ma lamuresc daca aia au habar pe ce lume se afla si inteleg ceva din problemele economice si politice. Cred ca atunci o sa inteleg de de astia nu sunt ipocriti si merg la vot, in numar mare, avand constiinta curata, spre deosebire de "rezistaci", ...
Antonia.13-8-2018, 9:33
Nu-i bine la Cluuujjjj?
Saptamana asta e saptamana gastronomiei? Macar sa știm pt ce sunt blocate străzile.Gusturile trebuie educate in aceasta perioada.
Moc an13-8-2018, 10:48
Auziți, sa va educați maaaaaaa!!!!!!!
dr. oz13-8-2018, 8:29
3000 de muisti ? septelul scade in comunitatea m*****. inmultirea se produce doar pe reteta clasica
Cristi13-8-2018, 10:00
Bai Oz, esti cumva si tu la acelasi nivel de pregatire si educatie cu amaratii aia adusi de PSD cu autocarele in 9 iunie, si ai ceva frustrari intelectuale ?
student13-8-2018, 11:49
Cristi, dr. gaoz e expert in dALDE m#131, e psdist si a primit suficient cat sa-si dea doctoratul.
DR OS 13-8-2018, 14:37
MAi studentule , proasta mataranga a fost la curu ma-tii!
dan13-8-2018, 15:27
dr gaoooooooz:)))))))) lesin,deci nu cred asa ceva,nu cred ca va mai intra cu numele ala:)) l-ai atins la corason pe parlit
Clar ca lacrima13-8-2018, 6:54
Din pacate dreapta , pe care am votat-o de-o viata, este in mana unor indivizi rupti de democartie. Frustrarile se transeaza in Parlament, Tribunal, nu in strada cu indemnuri injurioase si a la pata Rat. Vointa poporului este data de procesul electoral. Decat o asemena dreaptacu o asemena ura viscerala, circulatie blocata , scandari de scarnavii mai bine stanga asta proasta, Dancila, penala, Dragnea. O sa vedeti la alegeri, oamenii cu o minte cat de cat asezata s-au saturat de asemena porcarii. Ardelenii nu mai vor Mu ie, jos, afara. O sa vedeti!
ion13-8-2018, 8:11
Cata dreptate ai.Am vazut multe mesaje transmise live din Piata Victoriei si m-am cutremurat ce analfabeti pe linga care cucoanele din PSD sunt doctori docenti.Participarea asta mai mult decat modesta arata cecalitate indoielnica au cei care participa.Cat despre diaspora majoritatea nici nu au auzit si nici nu ii intereseaza mitingul.Daca se doreste o schimbare cu niste oameni inteligenti,cinstiti si responsabili sigur nu asta este calea.
asdad13-8-2018, 9:43
Voi in ce lume traiti? Oamenii ca voi de obicei sunt la spitalul de nebuni!
Ion A.13-8-2018, 10:08
asdad, tu iti dai seama in ce hal de imbecilitate te afli?
dan13-8-2018, 15:30
Ion,mai Ion A.Mwiei,de ce vb prostii impreuna cu amanta parasita si lacramita de mai sus,v-ati despartit,asta e,nu refulati aici,mergeti in boscheti.
@dan14-8-2018, 9:10
ii lasi si pe altii sa aiba parerile lor? sau te crezi desteptul pamantului?
Ion A.13-8-2018, 2:24
bah, voi tot dublu fata de hotnews dati numarul de participanti
Da13-8-2018, 8:31
Nu dublu, triplu.
Eu13-8-2018, 0:00
Gata cu lovitura de stat diaspouliana, a învins binele, Jandarmeria a luat măsuri din prima zi.
clujean13-8-2018, 11:00
"Diaspoulia" asta iti trimite tie, bai caisa, cateva miliarde de euro in fiecare an, ca sa tina cat de cat cursul de schimb si inflatia, ca altfel mult-iubitul-si-stimatul tau dragnea ar face praf tara asta ! Dar n-ai tu de unde sa stii chestii de-astea. Is prea complicate pentru unicul tau neuron.
Get beget, clujean13-8-2018, 11:40
Mai pruna stafidita, mie nu-mi trimite nimeni nimic,eventual copiilor și bătrânilor lăsați de izbeliște statului, când vor plăti impozite in România pe banii trimiși mai sa fie (de 1 an ), ai spus o prostie preluată, după tine e cea mai mare investitie adusă in țara. Nu ma intere Dragnea, dar nici sa-și bată joc de țara noastră o mâna de oameni care n-au nici o treaba cu asta. Interesele ruși-maghiare sunt mult mai mari decât ale celor ce muncesc dincolo. Dar cu ce IQ te-a înzestrat natura, cred ca ești depășit.
Tot eu13-8-2018, 11:42
Interesele RUSO-MAGHIARE, sa se înțeleagă corect.
neluuutu13-8-2018, 15:36
interesele...poftim? esti inspaimantator de prost...nu intelegi nimic, dar dai cu parerea...esti un salam de cluj
@neluuutu13-8-2018, 19:40
Esti precum numele,nemaipomenit. Idiot, bineînțeles"dar dai"
Calin12-8-2018, 23:39
Nici macar 1 % !
Miki12-8-2018, 22:38
Maine n-au treabaaaa???La Cluuujjjj e biiineee, avem primaaaarrrr buuunnn!!!
Abia acum o sa-l apreciem la adevarata valoare.Jandarmii, poliția,serviciile si protestatarii clujeni au fost la înălțime, mai putin câțiva aromâni care încearcă sa transmită haos.
LOL13-8-2018, 2:33
aramanii si jidanii ne da noua haos si strambe