rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

Centura Florești - Grigorescu se închide și se lărgește

  



 

Centura Florești - Grigorescu se închide începând de marți, 7 august, și va fi lărgită, acolo unde sectorul de drum permite acest lucru. 

 

Lucrările se fac acum pentru că este perioada vacanțelor școlare și a concediilor, iar traficul este ușor mai scăzut.

 

Începând de astăzi și până marți, 14 august (funcție și de condițiile meteo), pe Drumul de Nord spre Grigorescu, circulația va fi închisă, urmând a se realiza lucrări de întreținere, asfaltare și, mai ales LĂRGIRE (pe sectoarele de drum unde acest lucru e posibil). Deja se lucrează la refacere podețe.

 

De asemenea, pe drumurile comunale componente ale Drumului de Ocolire Sud (Răzoare, V Gârboului, Crizantemelor), lucrările de reabilitare sunt în toi și ele vor continua. Dacă executantul Drumului de Legătură nu poate sau nu vrea să lucreze, nu e nimic, luăm noi frâiele și reabilităm. 

 

Da, va fi un strop de disconfort, însă fără un pic de deranj, evident, nu se poate realiza nimic. Important e plusul de confort ce va rezulta după scurta perioadă de șantier", a declarat Horia Șulea, primarul comunei Florești.

7-8-2018, 11:18
365 vizualizări
23 comentarii
Auzi mãi!10-8-2018, 23:36
Cicã centura! Care centurã mãi amãratilor? Unde un drum de tarã mai poartã numele de centurã ca la noi? Din lipsã de evenimente faceti din tântar armãsar?
andi8-8-2018, 9:56
taranii de la tara vor autostrada si drumuri mai bune, dar cand v-ati mutat la tara nu v-ati gandit ca la tara nu-i ca la oras....
slider8-8-2018, 10:08
Esti mai "ingramadit" decat prevede legea...lasa-ne!
cluj8-8-2018, 19:20
Andi esti prea prost sa traesti esti un votant al.PSD-ului fara scoala.ti sa te anunt ca primaria floresti incaseaza de la tarani peste 100milioane de euro.care pleaca si la cluj
Cjn 8-8-2018, 20:22
Taranii sau banetul? Care pleaca la Cluj? Cu ce ocazie? Untold, taxa de Cluj, pe prostie? Daca Andi e prost, tu esti mama prostilor, mereu gravida.
CLUJ9-8-2018, 12:18
Cjn doar 20 milioane de euro a bagat Untold la bugetu local.ba fatalaule in locul tau m-as executa singur ca deaia merge tara asta asa prost din cauza oamenilor ca si tine
Cluj8-8-2018, 0:52
Spunele domnule Sulea ca acolo e terenu tau majoritatea si nu o sa fie o alta centura
Estii un dobitoc!8-8-2018, 3:43
Ion B8-8-2018, 4:44
M U I E Madalina Neacsu!
CLUJ8-8-2018, 15:08
:)))))))))))))pai daca asa e.majoritatea terenurilor de acolo sunt ale lui Sulea.doar nu e prost sa faca alta centura cand in floresti a ramas singuru loc unde mai poate construii masiv si e vorba de banii.Nu e prost tractoristu
RA7-8-2018, 15:50
votati Boc si Sulea.....au facut astia pentru Cluj cat a facut si Veorica oentru Romania
Estii un dobitoc!8-8-2018, 3:42
De pe Londra7-8-2018, 15:02
Domnu' Sulea, rogu-va spuneti care e stadiul Centurii din spate de la Metro si Vivo care da in faget apoi spre Selgros cu bretele in cartiere, ne intereseaza doar partea pana la Roata? Ca aia apatine de dvs, restul de un alt mincinos patologic. Ati spus ca deja se lucreaza, firma Diferit executa fudatia, asta era in primavara, oare ce se aude, ii gata pana la alegeri?
de pe Cluj7-8-2018, 19:26
C tare ejt !!!
cornel8-8-2018, 1:52
Dupa ce a fost desemnat castigatorul licitatiei pentru executie si a fost predat amplasamentul mare lucru nu mai poate sa faca Primarul, in afara de a sta cu gura pe executant. Singura vina a Primarului e ca nu a pus conditii si penalitati mai drastice in contract dar cum putea el sa stie ca cei care castiga licitatie sunt niste JIGODII care isi bat joc de 50.000 de oameni, locuitori ai Florestiului!!?!?!? Pana nu expira termenul de executie nu se poate face nimic de catre Primarie, ar trebui ca noi cetatenii sa-i LINSAM pe MIZERABILII de la cloaca de hoti numita "diferit", sa nu mai poata sa se inscrie la noi licitatii sa-si bata joc de alti bani publici!
@cornel8-8-2018, 20:31
Tu crezi ca Sulea asta e chiar asa de bun si naiv? In primul rand Kiat a fost varat de catre sefii lui Sulea pe linie de partid. Contract incheiat cu dedicatie, da Sulea din gura dar nici nu face multe valuri, stie el de ce, probabil plicul la primit mai din timp. orice contract , cat de cat are clauze clare, penalitati, penalizari, rezilieri cu amandoua. Asta nu are? De ce? Cine a intocmit contractul din partea Florestiului? Astea put a Behtel de la o posta. Crezi ca Sulea nu stie nazbatiile Kiat de la Cluj, batjocora pe care o au in sange? Stie si e legat la fel ca si Boc de maini si de picioare. Se vor apuca de lucru cand au chef, probabil de Boboteaza cand crapa pietrele de frig. Care Boboteaza, no asta-i intrebarea. Banuiesc ca din 2020 inainte de alegeri. Iar astia, mafiotii Kiat daca se apuca de praduit, pica toata sandramaua PDL .
sulicea7-8-2018, 14:04
largeste mai degraba baierele la punga pentru cine trebuie. s-a scos un parapet de beton la un podet, celalalt a ramas, au lucrat la el vreo doua zile, iar acum se toarna asfalt peste asfaltul careera oricum foarte bun in zona unde se intersecteaza cele doua "centuri". bani aruncati
veo rica7-8-2018, 13:56
HE ..HE ..HE...ue..psd!!
..... 7-8-2018, 14:02
Hahaha proasto.... Unde lărgește pe Donath?
Estii un dobitoc! Donat e in a Floreati prostovane?8-8-2018, 3:46
Aurel7-8-2018, 12:53
S-au ratat mai multe proiecte legate de infrastructură (lărgire de drumuri), printre care și str.Fagului. Din păcate, politicienii români au în vedere DOAR prezentul, nu și viitorul.
Dan7-8-2018, 12:04
Gargară.... "lărgire acolo unde se poate". Capacitatea unui drum e dată de zona cea mai limitată
@Dan7-8-2018, 12:44
Mai taci gura sparta ca atata ai comentat opusul de ne-am saturat de tine.... O sa te mai ascultam cand iti ceri iertare pt gargara ce ai facut-o tu cand au fost alte evenimente. Tine minte cum injurai de zona platinia.... numa de blocaje ziceai, murim toti acolo.... bla bla bla. No amu cum e? Inafara de intersectia cu agronomia nu e nici o problema de alomerare acolo.

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

4022 vizualizări
24-9-2018, 11:51
Câte mașini poate ”înghiți” un autobuz Solaris. De asta soluția este transportul în comun!» Vezi tot
924 vizualizări
23-9-2018, 17:21
Sala Polivalentă Cluj-Napoca se numește BTarena» Vezi tot
469 vizualizări
24-9-2018, 11:10
"Alo, sunt Irina Tănase și vreau cutare sau cutare", a declarat Liviu Dragnea» Vezi tot
451 vizualizări
24-9-2018, 10:06
Liviu Dragnea sare la gâtul miniștilor: Nu semnează și nu mai pot rămâne acolo» Vezi tot
302 vizualizări
24-9-2018, 11:14
Dragnea prevede câteva remanieri în Guvern, după ce a câștigat bătălia internă din PSD» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?