Divertisment

Electric Castle 2018: E răzbunarea sufletelor de porci - FOTO

  



 

Fotografiile cu noroiul de la Electric Castle continuă să apară online.

 

Abordările internauților sunt care mai de care mai stranii, dar toată lumea se distrează. ”Asta... e răzbunarea sufletelor de porci tăiați de-a lungul anilor la Bonțida”, a scris un internaut.

 

La Bonțida a funcționat zeci de ani o fermă uriașă de porci, deținută în ultima vreme de familia Florian.

------------------------

UPDATE

 

Electric Castle 2018 a început cu un record de prezență: 33.000 de oameni reprezintă cel mai mare număr de oameni pentru prima zi de festival din toate edițiile de până acum.

 

 

Cu siguranță, o bună parte din merit i se datorează lui Damian „Jr. Gong” Marley, o legendă a muzicii reggae cu 4 premii Grammy la activ și proiecte muzicale împreună cu artiști din cele mai diferite genuri, precum Jay-Z, Skrillex, Mick Jagger sau rapperul Nas. În show-ul care a durat mai bine de o oră și jumătate, singurul care l-a „eclipsat” pe Damian Marley – chiar numai pentru câteva momente – a fost fiul său, Elijah. În vârstă de doar 8 ani, el și-a însoțit tatăl pe Main Stage pentru a transmite un mesaj publicului din România, cântând melodia „I just called to say I love you”. A fost nevoie de doar câteva momente pentru ca versurile să fie cântate într-un glas de zecile de mii de persoane din fața scenei principale, într-o declarație reciprocă de dragoste care a fost unul dintre cele mai frumoase momente ale serii și o definiție perfectă a spiritului Electric Castle.

 

 

19-7-2018, 11:41
101 vizualizări
25 comentarii
Migratiunea mictiunii21-7-2018, 18:06
E minunat, frumos, magnific, mirobolant, bla bla, etc maxi, super hiper, extra-ordinar, extra fin, galactic, ancestral, stelar, dar ramaneti acolo si de Untold, nu faceti la Cluj circul de pe lume! Pemntru numele lui Dumnezeu!
Eu21-7-2018, 19:23
Dar pana la UNTOLD la cei cu incontinența fecala te-ai gândit, ce sa faca bieții ?
S-a stabilit locul de evacuare, nu-i nici o problema.
In fine,UNTOLD are locul stabilit in următorii 20 ani, la fel si BOC, asa ca ușor cu scremutul sa nu-ti dai drumul pe tine.
Tu21-7-2018, 20:34
Esti extra ordinar de perspi c.ac, ai tu o obsesie cu fecalele, urina, probabil ai crescut in conditii precare, mai mancai si beai sloboz uman ca deh, foame mare in familia de putori, parinti betivi, spirtul sanitar aliment de baza, lichiorul de viorele, probabil si cand te-au conceput earu parfumati, altfel nu vad cum iti rabufneste dragostea de excremente. Vai de tine, purice de buda!
El22-7-2018, 0:02
Nu te mai osteni, e idiotul de serviciu din subsolul cu pricina, Motilor 1-3, ma si mir ca nu intervine protectia handicapatilor neuro- psihici sa-i tranfere la caminele sociale, stau in mizerie, rahati, inuman pur si simplu. Is din toate judetele napastuite de lene si betie, vai de mama lor!
@Tu și El22-7-2018, 9:52
Sunteți frustrați rău de tot. Nici măcar familie n-aveți, ce sa spun de parintiii voștri, ferice de ei ca au scăpat de tine( unul și același), dar, apropo, te mai culci cu Boc, coșmarul noptilor tale, ca de trezit sunt sigur ca ,cu dansa-n gura te trezești.Ramane cum am stabilit, Boc încă 5 mandate, iar voi tot de căruță ramaneti, niște viermi intestinali.
Fedor von22-7-2018, 12:55
Ce replica infantila, nu m-ar mira sa fii neam cu idiotii aia ce scriu cu combaina pe dealuri sau cu dottore de Malmo, aceaasi ratiune obsesiv compulsiva, felatie, excremente, parinti, uro- sactofagia. Si vreti sa fiti respectati?
@Fodor23-7-2018, 9:27
"combaina"
Tu vrei sa fii respectat?
Ca om esti o nulitate, asta ti s-a mai spus asta.
Alo, puhlimea21-7-2018, 7:12
mancati iarba de azi inainte si cu ceva salam de soia, ca daca nu, ia uite ce blestem s-a abatut peste voi!!!
Ina19-7-2018, 21:23
Problema e că porcii cei cu patru picioare, nu au suflet. Ceilalți, se bâțâie pe două și apoi se plâng de rezultate.
Elecricastu19-7-2018, 13:03
Stați acasa, oameni buni, e un festival pt noi, ceilalți, dacă vi se pare ca-i noroi. Și farmecul unde-i, dacă ar fi fost asfalt ?
Untoldeanu19-7-2018, 13:24
Primul brand ambasador al turismului românesc știm foarte clar ca e UNTOLD.
Tot așa ploaia, noroiul, cizmele, pelerinele și mocirla poate sa reprezinte și sa rămână in istoria localității Bontida un alt brand. Înțelege fiecare ce dorește, mulțumiri organizatorilor, primarului, participanților și invitaților care sa ne binedispună prin melodiile și buna organizare a acestora.
Nu ne sperie pe noi, o amărâtă de ploaie de 10 min, timp in care nu ne-a plouat un picur, datorită zonelor bine delimitate și acoperite.
Tot eu19-7-2018, 13:26
"Care doresc sa ne binedispună”
Asta am dori sa transmit.
Acelasi19-7-2018, 13:27
"Asta am dorit”
Altul acelasi Eu19-7-2018, 15:03
Iar cand am ajuns acasa i-am tras un ceaplau la mama, ca am crezut ca-i scroafa de la Bontida, dar ce conteaza, am venele pline si neuronul calușar.
Eu19-7-2018, 16:57
Încă n-am ajuns acasa, doar luni după 9, dar aici scroafa e numai ma.ta.si am venele goale acum, doar cea principala mi-o roade dansa, e cea mai plină și crede-ma, nici neuroni nu-ti trebuie, o faci automat ca -i nimfomana rău.De luni dacă dorești și tu pe lângă o scărmăneală pe după ceafa, mai cer liber primarului, doar pt a-ti fi pe plac. Pana atunci , distrează-te ca crapi lângă crăpătura, și se bucura consoarta pana la finalizare.
Tu19-7-2018, 18:09
Intortocheata gandire, patologica, oare de la sobolan sau remuscarea incestului te macina pe la neuron? Porcovane, chestia cu ceafa e buna, vezi doar sa nu fie invers.
Untoldeanu19-7-2018, 18:31
Așa întortocheata gândire dar, măcar exista. Dat TU, in loc sa-ti vezi de muierea ta sa nu umble la șobolanul altuia te prostituezi aici cu pilde care mai de care mai porcoase. Iti dau eu una după ceafa ca sa-ti revii. Ai grija de stromoleagul învârtoșat primprejurul părților fatatoare ale muierii tale sa nu mai procreeze așa un idiot, astfel voi avea grija sa ti se taie scarbovnicul mădular spre veșnica lui nefolosire.Si asta am luat-o din codul penal de pe vremea domnitorului Constantin Mavrocordat. Apropo de viol, incestul care iti macină tie puținul neuron care-l mai ai, mai sfertodoctule....
Eu19-7-2018, 18:42
Te las in plata Domnului "cu bine”,mai TU -ule , ma duc sa-i văd pe JP Cooper, Nandoor și mai târziu pe Randon Brandon, vorbim maine când sunt lucid.
Untoldeanu20-7-2018, 8:46
Intr-adevăr, nu oricine înțelege acest gen de muzica, a fost mirific, vremea a ținut cu noi, azi va fi ceva de excepție, divinitatea soarelui si cerului va avea grija de vreme, demonii fug de el, pt ca -i doboară pe aceștia,mai putin crucea.Asa ca veniți azi cu toții sa sărbătoriți, dansați si sa va simțiți bine.
coson21-7-2018, 7:24
Poftim cultura spirituala, adica poftiti la cocina, niumurugi drogati si belti de pe dracu.
Etno21-7-2018, 10:10
Asta/i cultura adevarata, băiețaș, sa poți sa înțelegi genul respectiv de muzica care-ti unge sufletul curat( a unora),așa cum iii faci tu, drogati și nimurugi......
A trecut încă o zi minunata cu soare, demonii chiar au fugit din calea lui Ilie,cârcotașii au rămas pe tusa, iar noi ne-am bucurat nespus.cel puțin 100000 de petrecăreți.Asa ca.constipate COSON, fa-ti o clisma și relax, ai sa-ti revii, și face bine la frumusețe și ten.
Ruse21-7-2018, 23:12
Vorba lunga mai coate goale, ne vedem la pod, cat de curand, sa te vad eu cum halesti slobozul.
Etno22-7-2018, 9:33
Dar, nu uita s-o aduci și pe ma.ta sa-nceapa ea halitul, nu trebuie decât sa presteze la fel ca înainte .
Ruse22-7-2018, 16:41
Nu-i posibil, e departe , in alta lume, probabil a ta e libera si la cum te-a educat, nu pare a fi mofturoasa la felurile care-ti plac, o sa aveti pofta, va garantez!
Etno22-7-2018, 18:35
Atunci pe consoartata, chiar si pe ticut-o, labarul, care a aruncat gunoiul in vana, ca prea te-a lăsat de izbeliște.