Banii europeni neutilizati pana acum in Regiunea de Nord-Vest au fost realocati catre proiectele din sanatate si infrastructura.
Scolile clujene din mediul rural vor avea incepand de anul viitor internet gratuit. Programul este finantat de Ministerul Educatiei si Cercetarii, care investeste in regiunea de Nord-Vest a tarii 23 de milioane de lei.