Criza si-a facut simtita prezenta la Cluj si in domeniul concediilor medicale. De teama sa nu isi piarda locurile de munca, clujenii nu prea si-au mai luat concedii medicale.
Unul dintre ei si-a recastigat postul in instanta, dupa ce a fost dat afara in urma iesirii de la guvernare de catre PSD, al doilea a fost numit printr-o ordonanta declarata neconstitutionala, dar si-a luat concediu medical, al treilea e numit interimar