În contextul creșterii amenințărilor cibernetice, Poliția Română a descoperit o metodă de înșelăciune ce se răspândește rapid prin aplicațiile de mesagerie. Escrocii se folosesc de pretextul participării la un concurs
Recent, o nouă țeapă a luat amploare prin intermediul aplicației de mesagerie Whatsapp. Infractorii cibernetici te pot lăsa fără cont cu un simplu link.
Grădina Botanică Alexandru Borza a fost una dintre cele mai iubite atracții turistice din Cluj-Napoca în 2024, atrăgând aproape 250.000 de vizitatori din toată lumea.
Cuvântul Domnului cu forța! O femeie din Cluj îi ia la bătaie pe cei care nu cumpără broșuri religioase: „Te blestemă și te scuipă. Feriți-vă de ea”
Traficul din Cluj-Napoca pune în dificultate aproape orice șofer din oraș care se grăbește să ajungă la destinația dorită. Nici oamenii care trăiesc în zonele
Un șofer din Cluj s-a crezut mai deștept ca toți și a decis să-și lase bolidul pe două locuri destinate persoanelor cu dizabilități.
Parcarea neregulamentară în Cluj costă scump! „Băieții” de la ridicări auto, în acțiune
O secundă de neatenție în trafic se poate transforma foarte rapid într-o adevărată tragedie. În județul Cluj, astfel de momente se petrec zilnic.
Reprezentanții Inspectoratul pentru Situații de Urgență "Avram Iancu" Cluj-Napoca vor organiza un exercițiu în apropiere de FSPAC.
Un incendiu izbucnit pe strada Donath, astăzi, 16 ianuarie, în jurul 08:20, s-a transformat într-o adevărată tragedie, atunci când, salvatorii au găsit
Aparatură ultramodernă de 2,4 milioane de lei pentru Spitalul Județean Cluj, finanțată de Consiliul Județean, deși nu este în subordinea sa Această unitate medicală de referință, aflată sub coordonarea Ministerului Sănătății.
Autoritățile locale au anunțat că au început amplasarea unor containere pentru colectare de textile uzate pentru reutilizare și reciclare.
Pericol pe străzile din Cluj! Mașini pe contrasens în zona școlilor, pericol pentru copii. Un părinte trage semnalul de alarmă
Șoferii din Cluj continuă să surprindă în trafic prin neglijență și lipsa de respect față de pietoni ,de care dau dovadă, aproape zilnic.
Un incendiu a izbucnit azi noapte, la o casă din localitatea clujeană Cheia, comuna Mihai Viteazu.
CFR Călători a anunțat că 12 trenuri electrice noi vor circula pe patru rute de serviciu public, după cum urmează: Iași – Cluj Napoca,
O turmă de porci sălbatici a fost surprinsă în timp ce alerga și se juca prin zăpadă, într-o pădure din comuna Beliș, județul Cluj.
O bătrânică de 90 de ani a murit într-un tragic incendiu care a izbucnit joi dimineața într-un bloc de pe strada Donath din Cluj-Napoca.
Pompierii din cadrul Detașamentului 2 Cluj-Napoca intervin în aceste momente la un incendiu izbucnit într-un apartament situat la etajul I al unui bloc de pe strada Donath. Apartamentul este complet inundat cu fum, iar echipajele au demarat imediat o misi
Un accident rutier a avut loc în această dimineață pe centura Vâlcele-Apahida din județul Cluj, implicând două autoturisme. Potrivit informațiilor disponibile, evenimentul s-a produs în jurul orei 7, iar traficul în zonă este momentan îngreunat.
Fără să stea pe gânduri, șoferul s-a dat jos și a venit la mașina femeii, i-a deschis ușa și a amenințat-o direct: ”Tu chiar vrei să fii bătută ?”
O clujeancă inimoasă, Rocsana Contras, a lansat un apel pe rețelele de socializare pentru a mobiliza comunitatea în sprijinul Nataliei, o fetiță de doar 4 ani din Mociu, care visează să aibă propria cameră. Natalia împarte în prezent o singură încăpere cu
Polițiștii Secției Regionale de Poliție Transporturi Cluj-Napoca, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Dej, au desfășurat trei percheziții domiciliare în județul Mureș, în cadrul unei anchete ce vizează furturi de ca
Un șofer din Cluj a tras o sperietură pe cinste, după ce un animal sălbatic i-a ieșit în cale, de nicăieri, pe drumul care leagă Gherla de Cluj-Napoca.
Muzeele din Cluj au fost vizitate de un număr semnificativ de clujeni și turiști di toată lumea, în 2024.
Un incident grav a fost evitat aseară, în jurul orei 22:00, pe strada Traian Vuia din Cluj-Napoca, datorită reflexelor unui șofer care a surprins momentul cu camera de bord.
Un tânăr care vrea să-și vândă apartamentul din Cluj-Napoca și să-și cumpere o casă la țară, la aproximativ 30 de kilometri de oraș, a stârnit un val de comentarii pe rețelele de socializare.
Mai multe persoane care locuiesc pe strada Horea din Cluj-Napoca susțin că liniștea și siguranța lor este pusă în pericol din cauza unui bar din zonă.
Un șofer din Cluj sfidează regulile și aproape provoacă o tragedie: „În fiecare zi întâlnesc situația asta”
Un incendiu a izbucnit în urmă cu câteva momente în localitatea clujeană Iara. O mașină a fost cuprinsă de flăcări, pompierii deplasându-se de urgență la fața locului.