Un bărbat de 32 de ani din Gherla a fost prins de Poliție conducând o mașină care avea plăcuțe cu număr fals de înmatriculare
Un bărbat a fost arestat la Huedin pentru agresiune sexuală asupra unei minore chiar în curtea școlii.
Un bărbat de 28 de ani și unul de 33 au fost reținuți. Unul avea asupra lui o armă albă de tip rozetă
Doar azi au fost 20 de intervenții pentru stingerea arderilor necontrolate în județul Cluj
Pompierii clujeni au intervenit pentru stingerea unui incendiu care a afectat o cabană în comuna Râșca
O femeie a fost lovită de un autobuz în urmă cu câteva minute pe Bulevardul 21 Decembrie din Cluj-Napoca, în dreptul hotelului Hampton by Hilton. Conform primelor informații, se pare că femeia traversa strada neregulamentar în momentul accidentului.
Un accident a avut loc în urmă cu puține momente în centrul Clujului.
Un incendiu a izbucnit la ieșirea din Cluj-Napoca, aproape de comuna Florești. Locația exactă nu este cunoscută, dar incidentul este lângă mall-ul Vivo
Un incendiu de vegetație uscată a izbucnit astăzi, în comuna clujeană Băișoara. Flăcările au cuprins 5 hectare de teren, fiind afectată și pădurea din zonă.
Înșelătoriile romantice sau „romance scams” reprezintă o amenințare tot mai mare în mediul online, iar victimele acestora sunt frecvent femeile.
În perioada 07.03.2025 – 21.03.2025 se vor desfășura 20 de transporturi cu depășiri pe traseul: Mârșa – DN1 – A1 – Sibiu – A1 – Sebeș – A10 – Turda – A3 – Tureni (județul Cluj). Vehiculele transportă grinzi.
Un accident rutier a avut loc ieri după-amiază, pe strada Oașului din Cluj-Napoca! Un stâlp de electricitate a fost distrus complet iar două persoane au fost transportate la spital.
Un accident s-a petrecut astăzi pe strada Aurel Vlaicu din Cluj în jurul orei 11:00. O mașină s-a izbit de un autobuz CTP, lovind și o dubiță parcată în apropiere.
Mai mulți clujeni trag un semnal de alarmă cu privire la haosul de pe strada Romulus Vuia din Cluj-Napoca.
Clujenii știu să celebreze femeile din viața lor, iar acest lucru se vede și în comenzile de flori de 8 Martie! Potrivit unei analize Glovo, Cluj-Napoca s-a clasat pe locul al doilea în topul orașelor cu cele mai multe comenzi de flori, fiind devansat doa
O femeie din Cluj a fost condamnată pentru fraudă după ce a păcălit o victimă din Satu Mare folosindu-se de un cont fals de TikTok.
Un hoț de 28 de ani din Cluj a fost adus din Marea Britanie în țară pentru a-și ispăși pedeapsa.
Baza Sportivă La Terenuri, pe lângă toate beneficiile aduse, a venit la pachet și cu o problemă mare. Clujenii care locuiesc în zonă se lovesc de aceeași problemă în mod constant
Un tânăr de 24 de ani, angajat al unei firme de curierat, a fost oprit de polițiști în timp ce conducea prin Câmpia Turzii.
Piloții unui avion Wizz Air care a plecat joi seară, de pe aeroportul din Dortmund, cu destinația Cluj-Napoca, au decis să aterizeze de urgență la Berlin.
Un accident a avut loc în urmă cu puține momente în cartierul clujean Mărăști. Evenimentul rutier a avut loc pe strada Aurel Vlaicu, în apropiere de ,,Șapca lui Ceaușescu”.
Un incident scandalos a avut loc aseară, 6 martie, în jurul orei 22:24, pe strada Gladiolelor din Cluj, când un șofer a filmat și a trimis imagini către Știri de Cluj pentru a denunța comportamentul agresiv al unui alt participant la trafic.
Doi clujeni au fost aduși în țară de autorități din Italia și Cehia, având numele lor mandate de executare a pedepsei cu închisoarea.
Conducătorii de scutere s-au înscris în „clubul select” al celor care parchează pe spațiile verzi, fără să țină cont de regulile urbanistice sau de disconfortul creat pentru locatarii din zonă.
Un grup de parlamentari, în frunte cu deputatul Eduard Mititelu și senatorul clujean Mircea Abrudean, au inițiat o propunere legislativă menită să reducă povara birocratică pentru persoanele cu dizabilități.
Cluj-Napoca a devenit, pentru o parte din clujeni, un adevărat coșmar, în special când vorbim despre traficul rutier!
Prețurile uriașe pentru închirierea unei locuințe în Cluj-Napoca i-a împins pe oamenii cu posibilități materiale reduse să apeleze la măsuri disperate.
O țeapă prinde amploare în toată țara, iar cei care încearcă să fure bani devin din ce în ce mai sofisticați. O clujeancă s-a prins la timp de ce se întâmplă și nu a căzut în plasă
Un bărbat în vârstă de 30 de ani, din municipiul Cluj-Napoca, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii Secției 1 din cadrul Poliției municipiului Cluj-Napoca. Acesta este cercetat pentru comiterea a 21 de acte de delapidare și 2 acte de furt califica
Magdalena Hetea, plutonier în cadrul ISU Cluj, este un exemplu de dedicare și pasiune pentru meseria de pompier. De aproape cinci ani, face parte din echipa salvatorilor clujeni și spune că și-a găsit menirea în această profesie.