JAMES BLUNT va concerta la Cluj, la inaugurarea Sălii Polivalente.
Nelson Mondialu a fost arestat în București și dus la Secția 17, pentru că i-a speriat pe cei din echipa de securitate a vicepreședintelui SUA, Joe Biden.
Suporterii U Cluj au invadat terenul de pe Cluj Arena la finalul meciului pierdut cu 3-0, în fața echipei Pandurii Târgu Jiu.
Un incendiu a izbucnit în spatele Spitalului de Recuperare din Cluj-Napoca, marți, în jurul orei 21.00.
Câștigătorii ediției din 2014 a concursului Românii au Talent, basarabenii de la Brio Sonores ar putea pierde cei 120.000 euro câștigați.
O orgă de lemn uriașă a fost montată pe strada Mihail Kogălniceanu din Cluj-Napoca, în cadrul evenimentului ”Scena Urbană”.
Pe Calea Turzii se lucrează cu stângul, iar nervii șoferilor sunt puși la încercare.
Cererea de revizuire a deciziei în cazul fostului antrenor al echipei ”U” Cluj, Ioan Viorel Ganea, a fost strămutată, aceasta urmând să fie judecată de Curtea de Apel Galaţi. Până la verdictul instanţei, decizia Curţii de Apel Cluj este su
Adunarea Generală Extraordinară a FRF a decis aprobarea propunerii ca începând cu sezonul 2015-2016 să fie 14 echipe în Liga I şi instaurarea unui sistem cu play-off şi play-out.
Premierul Victor Ponta a anunțat că va transforma Palatul Victoria într-o veritabilă fortăreață cu prilejul vizitei vicepreședintelui SUA, Joe Biden.
Cei doi pădurari care au avut curajul, în 2013, de a-l denunța la DNA Cluj pe directorul Direcției Silvice Cluj, Traian Mariș, au fost dați afară.
Un șofer clujean a rămas blocat când a văzut până unde merge inconștiența unor șoferi.
BUG Mafia a făcut show de zile mari al Forza Zu, întreg stadionul chemându-i pe scenă.
Sportivele care se antrenează și în parcarea de la Cora au fost medaliate cu argint și bronz la Campionatul Mondial de Role, de la Panticosa, Spania.
Un cântăreț celebru în toată lumea va cânta la inaugurarea Sălii Polivalente din Cluj-Napoca.
Guvernul a aprobat astăzi, în cadrul unei ședințe, demararea procedurii de expropriere pentru continuarea construirii unui sector din Autostrada Transilvania.
ZILELE CLUJULUI 2014. Ediția din acest a beneficiază de un spot în care vedetele sunt copiii.
Echipa de handbal masculin a Liceului cu Program Sportiv Cluj (LPS) s-a alificat la Turneul Final al campionatului National, la juniori III (copii nascuti in anii 1999 si 2000).
Vlad Țepeș și Matei Corvin sunt vedetele campaniei de imagine a TIFF 2014. Cele două figuri istorice se ”reîntâlnesc” în 2014, în ipostaza de cinefili, pe vizualurile Festivalului Internațional de Film Transilvania.
Cel mai popular cartier al Clujului este Mărăștiul, conform unei analize de piață.
Un american a fost condamnat la 25 de ani de închisoare după le-a trimis președintelui Statelor Unite ale Americii, Barack Obama, unui judecător și unul senator scrisori cu ricină.
Un bărbat din Dej a fost filmat în timp ce fura dintr-un magazin IT diverse obiecte.
”Regele s-a întors” titrează publicația americană Hollywoodlife.com, lăudând show-ul incendiar al lui Michael Jackson de la Billboard Music Awards 2014.
Strada Traian Vuia a fost asfaltată recent, dar proiectarea se pare că a dat greș, pentru că apa băltește pe margine și nu curge spre canalizare.
Vicepremierul Rus Dmitrei Rogozin le propune lui Băsescu și ponta să sărbătorească, la 31 august, la Bucureşti, 70 de ani de la "eliberarea acestui oraş de fasciştii români", într-un nou mesaj postat luni în limba rusă pe contul său de Fac
IML Cluj a cerut o nouă autopsie în cazul studentei Aura Ion, care a murit în accidentul aviatic de la Cluj.
Un medic rezident clujean a descoperit o metodă mult mai eficientă de depistare a cancerul billiar.
Muzeul de Artă din Cluj-Napoca a fost vizitat de 15.000 de persoane la Noaptea Muzeelor, reprezentând principala atracție a clujenilor în seara zilei de 17 mai.
Cei 270 de romi care au fost mutați de pe strada Coastei la Pata Rât au primit despăgubiri de 2.000 de euro fiecare.
Consiliul Județean (CJ) Cluj anunță că la concertul Forza Zu au fost 70.000 de oameni și nu 55.000 cum au anunțat ce de la Cluj Arena.