Image 1 of 3

Social

Clujul este sub ZĂPADĂ! Ninge ca iarna în oraș - FOTO

  



 

Clujul este sub cod galben de ninsoare, iar afară arată ca într-o zi de iarnă cu toate că este primăvară. 

 

Conform meteorologilor ar urma să ningă pe parcursul întregii zile, chiar dacă izolat. Temperaturile sunt cuprinse între -2 și 3 grade. 

 

Vineri ar urma să ningă în prima parte a zilei, iar temperaturile vor fi de asemenea negative. 

 

Conform credinței populare, aceasta ar trebui să fie ninsoarea mieilor, cu toate că acest fenomen se înregistra undeva la finele lunii martie sau începutul lunii aprilie. 

 

Chiar dacă peisajul arată minunat, specialiștii avertizează că situația în agricultură poate deveni catastrofală din cauza gerului de afară și a ninsorilor.

 

coral1_1_1.jpg
20-4-2017, 8:12
35 vizualizări
15 comentarii
incalzire lobala21-4-2017, 8:20
Eu doar atata va-ntreb: unde-i piticu boc la ora asta, prin vreo sinecurica calduta ? Ptr ce nu se inplica ?
sacazu20-4-2017, 12:13
Primavara nu-i ca vara.
erzi20-4-2017, 11:44
Ninge ca vara. Se subintelege ca iarna ninge cat de prost pot sa fi
vali20-4-2017, 12:33
Ninge capula , ne iubesc vecinii nostri si intram in "normalitate" , ca e normal sa avem 3-15 cutremure pe zi , ninsori in 20 aprilie cu cod rosu , este foarte "normal" , a venit un "ciclon" ...
@20-4-2017, 12:38
Lasa ca iar se excita astia la tv cand pronunta"deszapezire" , material antiderapant , celula de criza, ne-a prins iarna pe nepregatite, drumuri la care se lucreaza pentru deszapezire, s.a
omg20-4-2017, 17:02
ninge ca iarna....ca e primavara. bostanule
Alex20-4-2017, 10:57
Oare de ce ni se tot spune de încălzirea globală, când în fiecare an ninge în zone mediteraneene și se înregistrează recorduri negative de temperatură pe toate continentele?
@Alex20-4-2017, 11:30
Dude, pune mana pe o carte, mai citește.
Acesta e efectul încălzirii globale, denaturarea anotimpurilor.
Încălzire globala - se topesc ghețarii - se schimba salinitatea - se oprește Gulf Stream - glaciațiune.
Roxana20-4-2017, 11:44
@@Alex Si dupa tine si dupa carte e normal sa fie mai frig daca se topesc ghetarii? bine ca aveti voi explicatii la toate, lipsa locuri de munca pentru oamenii competenti (lasa ca a facut el ceva), nu s-a descurcat in viata si NU NU e paralela frig, topit ghetari, incalzire globala si lipsa locuri de munca, ci asa cu explicatiile acestea logice; nu mai raspund la vreun eventual mesaj cu sau fara bun-simt.
vlad20-4-2017, 12:51
Chiar V.Putin declara intr-o conferinta ca "incalzirea globala" este o minciuna care are alte substraturi , in primul rand reducerea populatiei
„În căutarea unui nou dușman care să se unească, ne-a venit ideea cu poluarea, amenințarea încălzirii globale, lipsa apei, foametea și potrivirea proiectelor de lege cu ele… Dar, uneori, în desemnarea lor ca inamic, cădem în capcana de a confunda simptomele cu cauzele.
Toate aceste pericole sunt cauzate de intervenția umană și numai prin schimbarea atitudinilor și a comportamentului oamenilor, acestea pot fi depășite. Atunci, înseamnă că inamicul real este chiar umanitatea.”...
Sa nu uitam ca tot el a fost acela care a spus ca la 11 sept nu a fost nici un atentat - in 2017 a pus la dispozitie filmari ruse facute cu sateliti militari si le-a cam picat falca la toti ...
liviu20-4-2017, 14:05
HAI BOSS CA VAD CA LE STIE PUTIN PE TOATE DA SI TU FILMARILE ALEA SA LE VADA TOATA LUMEA.
ASD20-4-2017, 10:28
Numa Boc poate fi de vina ca ninge aprilie.

DEMISA..!!!

::))
SAD20-4-2017, 10:46
Cat de prost trebuie sa fii, bai linge c** de Motilor.
@ASD+exe20-4-2017, 12:11
Sa s*** pula la boc