Social

CLUJ: Neatenția poate costa grav! Un pieton aproape a fost lovit de tramvai VIDEO

  





Un pieton a fost aproape de o tragedie, marți seară,la Cluj-Napoca, din cauza neatenției.

Cu gluga pe cap, acesta s-a avânturat pe trecerea de pietoni, în dreptul unei stații de tramvai, fără să se mai uite în stânga sau în dreapta, iar un tramvai se pregătea să intre în refugiu.

Din fericire, vatmanul l-a observat în timp util și a reușit să oprească la timp.

Incidentul a fost surprins de un șofer, care a postat imaginile pe trafictube.ro.

Cluj. Frig. -12 grade. Privirea înainte, capul între urechi. Noroc cu vatmanul că privea tot înainte altfel putea sa iasa rau. Pietonul era pe trecere. Tramvaiul intra în stație. Cine a greșit?”, a scris șoferul care a filmat incidentul.

coral1_1_1.jpg
11-1-2017, 11:43
12 vizualizări
3 comentarii
Cip11-1-2017, 23:27
Treceti fraierilor... fara sa va asigurati. Tabla se indreapta, iar voi ramaneti infirmi pe viata.
Radu11-1-2017, 15:08
Este trecere acolo,tu ca sofer de tramvai autobus sau masina trebuie sa ii dai voie sa treaca,dar si ca si pieton ai obligatia de a te asigura.
unul12-1-2017, 23:46
da da ,este trecere acolo mai sus cu vreo 20 de m la capatul statiei de tramvai la urcare si nu la capatul din jos unde incepe statia !!!