Social

Cluj-Napoca: Taximetrist fără inimă. A călcat un câine și a dat înapoi pentru a-l mai călca o dată

  



 

Un taximetrist clujean se poate califica fără grijă la titlul de ”om fără suflet”. 

 

Nenicul asta a dat peste câine, apoi a dat cu spatele și l-a mai călcat încă o data. Sa fie sigur ca a lovit ceva. Catelul trăia și încă trăiește. În ”bunavointa” lui nu s-a sinchisit sa ducă măcar câinele la veterinar, a trebuit sa meargă cineva din capătul celalalt al Clujului sa îl salveze. Să-ți fie rușine, stimabile. Măcar dacă tot te-ai spălat pe mâini, ai putea sa faci un gest sa ajuți la costul tratamentului. Dacă era un om tot asa procedai?”, l-a criticat o clujeancă.

 

Din păcate pentru câine nu se mai poate face nimic, coloana e rupta si suprapusă. Va fi eutanasiat si incinerat aici la USAMV. Nu mai putem face nimic pentru câine, dar putem sa sunam TOȚI la DIESEL TAXI sa ii facem reclama acestui individ”, a semnalat un alt utilizator.

coral1_1_1.jpg
14-11-2017, 14:59
20312 vizualizări
83 comentarii
Bogdan16-11-2017, 20:34
Gunoi de om.. cum ti as trece si eu peste coloana .. numa odata nu de 2ori
asta-i civilizatie..16-11-2017, 9:33
azi un caine , maine un om. Bravo! sunteti destepti. Soferii depasesc logica si nmeni nu face nimic. Asta-i de pus pe youtube in toata Europa. Ce firma este? Cum angajeaza asa ceva?
Gicuy16-11-2017, 8:19
Dintre caine si om, deja imi pun problema care e animalul de fapt.

Postati numarul masinii ca se stie cine era la lucru pe masina aia la ora respectiva. De asemenea daca ii stiti numele, spuneti-l aici ca sa fie anchetat de organele competente. Pentru situatii de astfel de gen se deschide dosar penal.
...16-11-2017, 13:13
Daca iti pui semne de intrebare care e animalul... ar trebui sa iti dai seama ca si tu semeni cu ala cu 2 picioare... sa nu te ... pe tine.
Alex15-11-2017, 19:52
Urat gestul taxistului, eu personal i-as arde o amenda usturatoare si l-as trimite la un psihologic.
Uger15-11-2017, 16:35
Aia de la Uger nu se incurca cu caini, ei omoara oameni. Circulati cu Uger!
@folea@yahoo.com15-11-2017, 16:41
in piiizda m a t i i de CRETIN!!!!
Sebi15-11-2017, 14:34
Diferenta dintre un caine si un om :

Din 100 de caini de pe strada , 99 dau din coada cand vad un om . Daca unul musca , omul ajunge sa-i omoare pe toti 100.
Din 100 de oameni de pe strada , 99 arunca cu pietre in caini . Daca unul singur hraneste un caine , cainele o sa aiba din nou incredere in toti cei 100 de oameni din nou .
buna ziua15-11-2017, 16:20
Fals. Draguta povestioara, asa, pentru sufletele prostimii, dar in realitate o minciunica.
@Sebi15-11-2017, 17:35
Apoi daci cu capul de dunga patului si te trezesti
poov15-11-2017, 9:07
Nimic nu justifica ce-a facut acest sofer retardat. N-are nici o treaba ca sunt copii muscati de caini, ca nu stiu ce haita a atacat persoane prin Bucuresti, nu are chiar nici o legatura, ca n-a fost atacat taximetristul de nimeni.

Dar pe stilul romanesc, vad aici cum justifica prostii ce a facut taximetristul, ca oricum cainii sunt asa si invers. Asa si eu am voie sa omor oameni, ca stiu eu oameni care omoara pe altii si cand vine Politia zic asa: "L-a omorat ca era din Manastur si in Manastur acum un an un alt om l-a omorat pe altul"

Mai prostilor, cainele nu are rationamentul omului si deci nu are nici responsabilitate pentru faptele lui, ma tot luati cu copilul vostru omorat de caini, pai ala a fost omorat din cauza parintilor si din cauza retarzilor care tineau cainii aia fara lesa pe santier ca le era prea lene sa pazeasca ei zona asa ca si-au luat caini sa o faca gratis pentru ei, intre timp ce ei erau beti si jucau table!
poov15-11-2017, 9:12
P.S. Va mai explic odata ce am zis mai sus cu Politia ca poate unii dintre voi nu au inteles:

Pe gandirea: daca un caine omoara un om, e ok sa omori ALT caine, dar si oamenii omoara oameni, deci e ok sa omori ALT om?
@poov15-11-2017, 9:27
Ce
disperat
esti
ma
gay-ule....:::))))))

Nu-i asa ca ai o viata de tot kk-tul nefericitule, recunosti..??!!! :)))
...15-11-2017, 13:25
Cum sa nu justifice nimic.... Daca l-ai lovit si se chinuie, mai dai odata sa nu se mai chinuie.
poov15-11-2017, 15:41
Nu stiu cine are o viata de tot c******, dar vad ca tu in loc sa iti vezi de a ta, stai si ma urmaresti pe mine aici :))

Stii cum e vorba aia (care se potriveste perfect aici): cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.
@poov15-11-2017, 17:36
.... si poov moare ca singura lui treaba e sa comenteze pe stiri de caca....
alexandra15-11-2017, 8:37
luai-ar banca casa de nu si-ar mai putea plati ratele si vedeal-as boschetar pe malul Somesului !
btbt15-11-2017, 7:19
ooo ce fain
Lejea15-11-2017, 6:45
Legea spune clar, era pe carosabil, deci faptul ca la lovit nu prezinta incalcarea legii. Daca a dat inapoi si la nenorocit si se depune plangere pentru asta, poate fi incadrat la cruzime si rele tratamente aplicate animalelor. Deci cine a vazut sa depuna plangere la Politie.
ticu15-11-2017, 2:28
campanie clara pro - uber. . . .nu este nimic adevarat !
Nelu Paralelu15-11-2017, 11:37
Te bg in .........ma-tii de taximetrist retard!
Hfkk15-11-2017, 0:08
Poza nu dovedeste nimic.... Taxiul putea la fel de bine sa fi oprit pentru a vedea ce a patit cainele sau ca sa il duca la veterinar.
Ce dovada aveti impotriva taximetristului? Ma refer la ceva concret, nu injuraturi.
Poate un uber a lovit cainele si taximetristul a oprit ca sa il ajute.
Ruxy15-11-2017, 9:45
Sunt mai multi martori oculari care au depus deja plangere la politie... terminati cu campaniile clare pro uber si alte prostii....
Hddj15-11-2017, 10:38
Martorii oculari au filmat scena? Sau au facut doar poze ca si cea prezentata aici? Repet, nu exista nici o dovada ca taximetristul a lovit cainele.
Poate toti martorii oculari sunt soferi uber care vor sa discrediteze serviciul de taximetrie si pe oamenii care fac taxi.
Poate si taximetristul are martori oculari ca nu el a lovit cainele
Haideti cu probe. O filmare ar "elucida" totul.
Pana atunci e cuvantul unor oameni impotriva cuvantului altor oameni.
Aici nu ma adresez altcuiva decat celor care dau stiri din astea bune si documentate cu dovezi. Schimbati numele din stiridecluj in povestidecluj si atunci totul va fi ok.
Soica, vezi ca majoritatea oamenilor evolueaza odata cu trecerea timpului. Tu faci parte dintre aia care au ambitia prosteasca sa demonstreze ca incompetenta si proatia castiga cat mai mult teren pe zi ce trece
@Ruxy15-11-2017, 13:25
O dovada?
Reporter14-11-2017, 23:28
Cj-04-FRJ ,indicativ 295 Diesel Taxi ,pt cei interesati! sursa Gazeta de Cluj
Merita sa-l prindem!
TaNaToS15-11-2017, 5:53
multumim
lex15-11-2017, 9:28
vrem si adresa lui...
raybunare15-11-2017, 18:24
taiat buzunar la gat
john doe14-11-2017, 22:55
Dupa numarul comentariilor si patima acestora si stirile care tin agenda publica constat ca romanii sunt preocupati in ordine de conditiile pe care le au infractorii in inchisori, soarta cainilor vagabonzi,a ursilor din orase si cine fierbe orez la masterchef. Omenii care traiesc sub limita saraciei, batranii nostri care supravietuiesc cu pensii mizerabile, bolnavii care mor cu zile din cauza coruptiei, copii muscati de caini se afla undeva la coada listei dupa romanii au talent si silicoanele vedetelor. Sa schimbam imnul in Culca-te romane ca esti obosit.
ham ham !15-11-2017, 2:02
La mintea unor semianalfabeti este un subiect usor digerabil ca sa-si spuna parerile . Doar nu vrei sa scrie cand este vorba de fiscalitate . Atunci ies in strada ca maidanezii .
@john15-11-2017, 10:12
da prost mai esti baiete,logica de balta,articolul e despre un caine lovit,deci normal ca se comenteaza despre asta,la articolele despre fiscalitate,guvern,ciuma rosie,etc. se comenteaza despre acele lucruri,cap sec
jane di15-11-2017, 15:23
nu trebuie schimbat nici un imn. romanii inca "doarme" linistiti
anonim14-11-2017, 21:38
un numar de inmatriculare?
bula14-11-2017, 21:23
am vazut multi cini beliti pe drumurile romaniei,dar aici nici macar o picatura de singe nu se vede
Robert14-11-2017, 21:11
Pe asta am sa l caut personal
JAVRA "CALCATA"14-11-2017, 20:22
MERGETI CU UBER CLUJENI !
FOLOSITI SERVICILE UBER !!
SA NE TRAIASCA UBERU !
Uber14-11-2017, 21:53
Totusi taxi daca chiar nu reusim cu uber, nu vine busu de 20-30 min si e prea departe de mers pe jos :)
Uger14-11-2017, 23:06
Ești bolnav mintal extremistule
...15-11-2017, 13:28
Mergi cu uber ca astia fac atentate, lovesc o multime de oameni linistiti.
taxi diesel ratati14-11-2017, 20:10
M.uie taxi DIESEL!

TOTI TARANII SI JEGURILE LUCREAZA PENTRU ACEASTA MIZERIE DE COMPANIE! Sa va luam neamul in pwla de gunoaie.

TAXI DIESEL ESTI O MIZERIE!
FAKE NEWS14-11-2017, 19:43
Fake News, Fake News stire falsa asa ceva nu a avut loc in realitate ,a ceasta stire e parte integranta din Campania dusa de acest sit de stiri de Cluj impotriva muncitorilor onesti taximetristi ! Si reclama ieftina la uber!!..
Iep14-11-2017, 19:54
Cam asa cand singurele date sunt "l-a criticat o clujeancă". Categoric fake news sau adevar complet deformat. Dar mai moale cu Uber, nu are nici o legatura cu aceasta stire, singurul care face (contra)reclama esti tu.
MK14-11-2017, 23:17
V-as pune poze, dar din pacate nu se poate aici. Cazul este cat se poate de real, s-au discutat multe alte detalii pe Facebook.
Lipcan Ioan14-11-2017, 19:09
Romanii au ajuns un neam de abrutizati, de hiene! Mi-e rusine de natia mea! Taximetristii in proportie de 90% sunt cei mai imbecili si mai trantori, mai lipsiti de scoala si mai jegosi. Jeguri umane, o speta de joasa clasa! Decat sa ma sui intr-un taxi, mai bine merg pe jos, sa nu fac bani la animalele astea care respira degeaba, iar societatea deja incepe sa imparta societatea in clase sociale. Taximetristii sunt cele mai bovine creatii ale umanitatii! Din partea mea, toti au o flegma intre ochi!
kkt14-11-2017, 20:25
retardati sunteti ma, nu imi vine sa cred ca voi chiar justificati gestul unei fiinte de a omora alta fiinta (indiferent ce animal e). si nu imi vine sa cred ca in acelasi timp is oameni care zic ca acuma taximetristul ala merita calcat.

omul ala are o problema medicala, daca practici violenta si faci lucruri de astea intentionat inseamna ca ai o tulburare psihica, si ai nevoie de ajutor! NU ai nevoie de si mai multa violenta! si nu rezolvi nimic raspunzand cu aceeasi moneda. dar cu cine plm... n-ai cu cine in tara asta :(
Dragobete14-11-2017, 19:02
Ar fi o chestiune de onoare si de profesionalism din partea firmei de taxi Diesel sa-l dea afara pe acest criminal fioros ,care de fapt in orice tara EU ar fi condamnat pt cruzime inimaginabila!
De fapt acest descreierat si decerebrat de sofer nu ar ezita sa calce pe cineva pe trecerea de pietoni si ar mai da si inapoi sa fie sigur de fapta!
Oricum Dumnezeu nu doarme ,ce-i a lui e pus deoparte si -l asteapta!!!
Mircea14-11-2017, 17:14
Asta merita sa fie dat afara,si sa nu aiba noroc toata familia lui.Si nici nu o sa aiba,ca asa ceva e prea mult ce a facut acest animal de om.Retineti indicatorul,si cand lucreaza pe tura de noapte,trebuie cautat,umblat dupa el,si sa i dam o lectie,sa sufere macar atat cat a suferit cainele acesta.Sa ii dai doi pumni,si dupa ce pica jos,sa te intorci si sa ii mai dai o mama de bataie.Ca doar asa a facut si el cu cainele.
Ionut14-11-2017, 17:14
Si la acest caine si la cainele care a omorat un copilas in Bucuresti intr-un parc ar trebui sa li se faca statioe. La toti astia care sariti asa cu gura ca ala a calcat un caine sa dea Domnul sa fiti muscati pe strada de un asemenea exemplar.
poov14-11-2017, 17:27
bai prostea, cainele ala care a omorat "copilasul" e animal, nu stia ce face

handicapatul asta e un om mai boule!
@poov14-11-2017, 17:50
Pai si femeia aia e animal, nu stie ce face. Ce ar fi sa o adopti, sa ii platesti pensie alimentara
Iowaaai14-11-2017, 18:58
Poov retardelulee, si io ti-as zdrobi degetele cu ciocanu ca meriti la ce prost esti, si pe urma ma gandesc ca nu stiu ce fac pt ca nu pe mine m-a durut si pe tine nu te cred chiar daca urlii in continuu ca in gura de sarpe...e bine tampitule??!!!!
Bine k va kkti atat pt o potaie care poate purta o boala sau musca un om nevinovat care ar fi speriat-o din gresala, dar ca mor zilnic copii si alti oameni nevinovati cu milioanele va doare in fund ipocritilor...de ati muri voi in locul lor ca asa meritati!!!
iowa14-11-2017, 19:54
lasa ca-ti pasa tie ba cwae... ce pacat ca empatia asta e ceva finit, nu-ti poate parea rau si de copiii aia care mor, si de mediul care se duce pe pla, si de victimile violurilor, si de cruzimea impotriva animalelor. nu, avem o sticluta de empatie pe care o folosim doar o data, si trebuie sa alegem un lucru de care sa ne fie mila. imi vine sa-mi (si mai ales, sa iti) dau doua palme cand vad ce rahaturi scoateti pe gura. adevarul e ca sunteti, si suntem toti, desensibilizati de catre toate lucrurile aiurea care se intampla in tara asta de atata de mult timp... dar mai incercati si voi sa fiti mai buni... nu e asa greu
poov15-11-2017, 9:00
Un om care omoara un animal nevinovat nu merita sa traiasca. Dar sunt sigur ca acest caine a incercat sa il jefuiasca pe taximetrist.

Lasati-ma frate cu copilul vostru ca m-ati innebunit cu el. Acolo a fost vina celor care nu si-au supravegheat cainii, si a parintilor ca l-au lasat de capul lui. Cainele ce sa stie? E animal bai prostilor, de aia cainele nu merge la puscarie si voi mergeti, ca sunteti mai destepti, dar din cate vad in postarile astea si pe strada unii nu.

Spre exemplu, cainele asteapta cu oamenii sa treaca strada, iar unii dintre voi trec pe rosu si da masina peste voi.
@poov15-11-2017, 13:22
Daca cainele trece strada doar cand e rosu inseamna ca stie si sa nu muste copii... nu?
Cainele asta trebuia sa se asigure inainte, sau sa treaca pe la semafor, trecere de pietoni...
Moromete14-11-2017, 16:06
Asta face parte fin generatia actuala de bestii care cutreiera Romania!
Ptiu aracan de neamu'nost'
Tizu14-11-2017, 15:54
Da luati toate javrele de pe strazi duceti-le acasa la voi ... iti f*** masina intr-o javra care iti sare in fata ... si il mai duci si la veterinar dupa, nu?

Bine a facut ... macar ala nu mai trece strada ..
javra14-11-2017, 16:07
tu esti cea mai javra de pe pamantul asta, sa dea peste tine cu masina
P14-11-2017, 16:24
Doamne ar da sa plonjezi cu jegu tau de masina intr-un rau si sa-ti gasesti sfarsitu pe fundul lui.
Jeg14-11-2017, 16:50
De aia nu va ajuta Dumnezeu si ajungeti taximetristi,leprelor,pleava societatii,sper sa te ingroape cu rate ,jeg imputit!
@Tizupulii14-11-2017, 16:55
Mai lepra oridinara , saptamana trecuta cand a fost stirea ci taximetristul care a batut 2 tineri in fata la NOA toti taximetristii i-ati sarit in aparare acelui infractor nenorocit , toti sunteti niste lepedaturi si scursuri ale societatii care preferati sa stati cu curu in masini si sa incalcati orice regula de circulatie si de bun simt , dar nu ai ce sa faci cu oameni ca voi care nu au fost in stare sa faca nimic in viata decat sa mamance seminte si sa asculte manele , JAVRELOR !
exe14-11-2017, 15:41
De obicei trecutul a doua oara peste un animal lovit se face cand animalul e foarte grav si fara sanse de supravietuire pt a i se scurta suferinta...
Taxi14-11-2017, 15:39
De acum comand doar taxi Diesel, gata cu Uber, masina, bicicleta samd. Intr-un an, doi, poate scap de cainii vagabonzi din zona.
Taxi14-11-2017, 15:45
Cat timp e cainele pe strada nu ii pasa nimanui - sa il ingrijeasca, sa il adopte, sa il tina departe de drum. Dar cand un taximetrist l-a lovit noaptea, pe drum, circuland regulamentar, brusc cainele ala a devenit parte din familie. E un paradox, cel putin pentru mine.
mojo14-11-2017, 15:47
Esti un bou!
Taxi14-11-2017, 15:50
De acord cat timp argumentezi
Arthur14-11-2017, 19:24
Hai ca Îți argumentez eu. România asta plina de lucrători cu 8 clase făcute la frecventa redusă, aici mă refer în special la taximetriști și politie locală, e în c****** în care e pentru ca a dispărut educația. SI nu mă refer la educația aia de școală proastă și multa pe care oricum nu ați facut-o. Mă refer la educația bunului simț, a omeniei, onoarei, atenției pentru semenii și compasiunii pentru cei mai slabi. Lucruri din trecut valabile și azi de care pe toți romanii i doare în c**. Nesimțirea ăsta crasă și dureea în cot pentru tot și toate inafară de propria persoana va face sa fiți mai rau decât animalele. Sper sa dea și peste tine un țăran cu bani făcuți la păcatele, cu mașina cu număr de Bulgaria. ...ca pe ăla sigur îl doare de tine cât te doare pe tine de un caine vagabond. Și ăsta ti-o spune unu care a semnat petiție ca este de acord cu eutanasierea câinilor fără stăpân.
kkt14-11-2017, 19:57
retardati sunteti ma, nu imi vine sa cred ca voi chiar justificati gestul unei fiinte de a omora alta fiinta (indiferent ce animal e). si nu imi vine sa cred ca in acelasi timp is oameni care zic ca acuma taximetristul ala merita calcat.

omul ala are o problema medicala, daca practici violenta si faci lucruri de astea intentionat inseamna ca ai o tulburare psihica, si ai nevoie de ajutor! NU ai nevoie de si mai multa violenta! si nu rezolvi nimic raspunzand cu aceeasi moneda. dar cu cine plm... n-ai cu cine in tara asta :(
Vlad14-11-2017, 15:30
Ar trebui sa il rasplatim cand vedem masina asta prin statii....retineti indicativul. Cine rupe cate o oglina sau ii sparge un far primeste recompensa
oana14-11-2017, 15:38
Ar trebui dat afara de la Diesel. Si sa dea Domnul sa aibe parte si el si familia lui de acelasi tratament.
@Vlad @Oana14-11-2017, 15:54
Va pot intreba daca ati facut ceva sa preveniti asemenea situatii ? De exemplu a adopta un caine al strazii sau orice alta forma de implicare ? Multumesc
@15:5414-11-2017, 16:30
esti cretin sau vrei sa pari interesant cu orice pret? ce are adoptarea unui caine de catre X cu un comportament aberant al lui Y? da, ar fi cu n mai putini caini pa strada, animalul din taximetrist ramane
@@14-11-2017, 16:52
Cred ca putem comunica si fara jigniri. Cui intr-adevar ii pasa de aceste animale face ceva pentru a le ajuta, de comentat e usor. Nu luati de-a buna tot ce apare pe stiridecluj si ce a "criticat o clujeanca", varianta reala s-ar putea sa fie alta dar e exagerata pt a atrage atentie. Toate bune
000014-11-2017, 16:56
AR MERITA LA FEL
@15:5414-11-2017, 17:30
esti clar o cretinuta echilibrata si sensibila.
@Va pot intreba daca ati ...14-11-2017, 17:48
Dupa logica ta, putem fi scandalizati de comportamentul inuman al nenorocitului doar daca am facut ceva pentru cainii fara stapan. Altfel, nu! OK! Pastrand "rationamentul" tau, in cazul unui violator, de exemplu, cam ce ar trebui sa facem ca sa ne putem manifesta indignarea? Si lamureste-ne ce s-a intamplat, daca esti chiar atat de informat(a).
@Vlad14-11-2017, 17:52
Asta e instigare la distrugere... ai putea fi pedepsit bine pt asta.
Murphy15-11-2017, 21:54
pe Vlad, eu il voi pedepsi cu o bere si o strangere de mana; pe tine, cu un sut in hemoroizi
ttt14-11-2017, 15:10
Zi taximetrist si trage apa. Ultima speta! Sper sa fie si el calcat la randul lui de un TIR, asa frumos, cu toate rotile!
Dulca14-11-2017, 15:13
Sa aiba parte de acelasi tratament, el si familia lui!
89)|)^14-11-2017, 17:49
Dacă n…ar fi proștii,deștepții ar muri de foame
rodica cluj-napoca14-11-2017, 20:13
un mizerabil. la fel ar face si cu un om. suntem in preajma sarbatorilor de Craciun.nu ti-e frica de Dumnezeu?ai familie...copii ??? om fara sufltet de esti.cu siguranta judecata divina nu va intarzia.
ghita14-11-2017, 20:13
Da toti taximetristii sunt prosti...la fel soferii de autobuz,salvare,curierat,biciclistii,cei care conduc un bmw,politistii de toate genurile,medicii,functionarii publici toti sunt prosti...da voi ce meseria pulii aveti-asistati sociali,va cumpara mama si tata adidasi din p ta marasti,sau sunteti autisti cea mai buna meseriee