Image 1 of 2

Social

Accident mortal în cartierul Mărăști! Un pieton care traversa pe roșu a fost strivit de o betonieră FOTO

  




Un accident rutier, soldat cu moartea unei persoane, a avut loc, miercuri după-amiază, în cartierul Mărăști, din Cluj-Napoca.

Din primele informații, un pieton care traversa strada neregulamenta, pe culoarea roșie a semaforului, a fost strivit de o betonieră, pe strada Aurel Vlaicu.

În jurul orei 15.00, pe strada Aurel Vlaicu, un bărbat de 79 de ani, din Cluj-Napoca, în timp ce traversa strada neregulamentar, pe culoarea roșie a semaforului, a fost surprins și accidentat mortal de o autobasculantă, condusă de un bărbat de 47 de ani, din Florești”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Cluj.

Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea circumstanțelor exacte în care a avut loc accidentul.


FOTO: Info Trafic Cluj

coral1_1_1.jpg
18-10-2017, 17:04
23770 vizualizări
22 comentarii
Aftalia19-10-2017, 10:21
Domnule BOc , mor oamenii pe strada si voi astia de la guvernare nu faceti semoafoare verzi! rusine .
pasaju19-10-2017, 6:12
Oare cand faceti un pasaj cu scari rulante, s-ar degaja si traficul, batranii, copii ar fi mai in siguranta? Poate se va renunta la vreun november fest si....
geo19-10-2017, 9:07
Iti zic eu cand: la Pastele Cailor. Sau pe 30 februarie 2018.
bokulete 19-10-2017, 1:59
Vinovat este soferul . In orice fel de intersectie trebuie sa fii prevazator si nu sa contezi pe dreptul tau . Sa se verifice daca autovehiculul avea franele in buna regula . Daca nici macar nu a franat atunci este un criminal .
Ciuciulete19-10-2017, 8:44
ba, esti prost , stai jos!
@bokulete19-10-2017, 9:02
Adica soferul trebuie sa fie prevazator si sa conteze nu conteze pe dreptul sau, dar pietonul nu, pietonul nu e necesar sa fie prevazator si dreptul sau e absolut. Documenteaza-te un pic inainte sa iti dai cu parerea. O betoniera se opreste mult mai greu decat un om, si daca are verde, e dreptul ei sa treaca. Daca pietonul avea rosu, trebuia sa astepte drepul lui de a trece nu sa treaca haotic. Vorba aia, masina calca ....
Catalin Prodan19-10-2017, 11:02
pana la un . ai dreptate, dar tine de constiinta fiecaruia. Un sofer nu poate fi atent la prea multe detalii pentru ca trebuie sa anticipeze traficul - vezi ca nu erau nici benzi trasate. Sanatate si fara evenimente rutiere!
Ion19-10-2017, 11:35
Mai mult ca sigur nu avea 30km/h camionul. Daca batranul era orb si circula cu baston, nu cumva trebuia sa opreasca acel camion? Ideea e ca fuga dupa bani a nesatulilor din imobiliare, la care se adauga ITP-urile facute pe sub mana si inconstienta unor soferi, duce la astfel de intamplari nefericite. Frecvent vezi astfel de camioane circuland cu viteza (vezi F-cii de Zahar, Vlaicu, etc.).
Cata19-10-2017, 15:11
Cu graba probabil ai dreptate, insa una e cand trece un orb/caine/altceva care merge constant si observa+opresc toti si alta e cand se baga unul sacadat, ca veverița. Zic si eu, nu da cu paru'. Aaa... cred ca avea dreptul de 50km/h (cat e in localitate) daca nu e vreun indicator acolo, local. Doamne ajuta!
Hmm18-10-2017, 20:13
La interservisan nu este semafor. Labagiule.
VasiNegru18-10-2017, 20:22
Statia dinainte de Interservisan (Titulescu). Dar te poti exprima mai frumos, ca nu ne-am tras de sireturi.
Haa19-10-2017, 6:42
"Masturbatorule"? AR fi OK?
VasiNegru19-10-2017, 20:35
Nu, nu e ok. Poti purta un dialog online si fara astfel de cuvinte. Daca ceva nu ai inteles dintr-o postare poti sa-ti exprimi nedumerirea si frumos si sa ceri detalii suplimentare. Daca vrei sa fii respectat in tara asta, gandeste-te ca e frumos sa te comporti si tu la fel cu cei din jur, sa te exprimi civilizat, sa dai dovada de bun simt.
VasiNegru18-10-2017, 20:06
Asistat personal la o faza saptamana trecuta:Ma cobor din troleibuzul nr. 3 in statia de la Interservisan, la semaforul pentru pietoni era rosu. De vis-a-vis un pensionar se angajeaza in fuga (asa cum putea el fugi) pe trecere si pe culoarea rosie a semaforului pentru pietoni ca sa prinda troleibuzul in statie. O masina care a trecut pe verde din sensul opus il claxoneaza la care mosul intorcandu-si capul dupa masina: "ce p1sda m4t11 iti trebe". Soferul de pe troleibuz a vazut toata faza, dar tot i-a deschis mosului usa din fata sa urce.
dan18-10-2017, 20:10
Ba . Tu esti ruda cu crminalul. Sau chiar el :)))))
dan@18-10-2017, 21:18
dane esti un dobitoc !
Sile18-10-2017, 19:31
La 80 ani umbli mai greu. Asta nu inseamna ca daca se face verde pt auto omori pietonii care nu au apucat sa treaca
Cucu18-10-2017, 20:11
Uita'te-n oglinda si futteti o palma...cu lopata!
Luis18-10-2017, 20:16
Adica tu cucule daca e rosu dai blana la coaja de 600 euro cu 400 000 km. Nu conteaza ca o baba nu a apucat sa treaca dai peste ea ca ai verde :))). Doamne scapa-ne de vinituri.
Luisa19-10-2017, 9:14
Adica tu, Luis, daca vezi ca o baba nu a apuca sa treaca strada, franezi masina ta de 50.000 de euro si foarte putini kilometri, si o lasi sa treaca chiar daca ai verde, si toate astea pentru ca tu esti bastinas si prin definitie, educat. Eu cred ca tu ar trebui sa te inmultesti ca sa nu prinda putere viniturile.
vlad19-10-2017, 9:48
esti mai proasta decat permite legea,atata timp cat boul de mos s-a aruncat pe rosu fara sa fie atent e absolut 100% vina lui imbecilo .Basculanta nu opreste asa usor cum credeti voi ,si daca treci pe rosu macar asigura-te in plm si calculeaza daca ai timp nu te arunca ,ca nu e primul mos sau baba pe are i-am vazut sa faca asta.
mica18-10-2017, 18:42
"stabilirea circumstanțelor exacte în care a avut loc accidentul."

mi se par destul de exacte circumstantele :D