Social

Accident cu 5 mașini în Florești, surprins LIVE de un șofer - VIDEO

  



 

Un accident în care au fost implicate cinci autoturisme a fost filmat de un șofer, pe DN 1, în comuna Florești.

 

Accidentul a avut loc marți seara. Autoturismul care circula spre Florești, pe banda a doua, a frânat pentru a evita un pieton care fugea pe trecere deși era culoarea roșie. În carambolul care a urmat au fost implicate 5 autoturisme. 

 

Două persoane au fost rănite, anunță Poliția Cluj

coral1_1_1.jpg
6-12-2017, 11:31
12769 vizualizări
36 comentarii
carutashu7-12-2017, 0:44
Astia ai bokuletelui sunt de o prostie nativa devenita deja traditionala . Toti romanii ii stiu pe clujeni ca fiind cei mai prosti soferi din tara . Nici nu-i de mirare , toti au venit de la carul cu bivoli .
radu cluj 7-12-2017, 4:59
tu vinitura ? o supt mata dincolo sa-ti plateasca scoala srl ,,,,
hm !7-12-2017, 5:58
Raducule chiar esti clujean . Te tradeaza prostia . Sigur ai fost alaptat cu palinka . De acolo tise trage .
total7-12-2017, 10:25
@carutashu aka hm! Esti ceva "vinitura" ce ti-ai luat-o la bot de la politia din cluj si acum ti-e ciuda ca soferii clujeni is mai civilizati.la sfarsit se vede numarul ca nu e din cluj. meri ma omoara-ti familia intr-un accident si mai taci din gura,
soferiu8-12-2017, 10:09
@carutashu-le, nu-s soferi prosti, chiar din contra, greutatile din trafic te fac mai abil, iti insusesti calitati pe care nu le-ai avea intrun trafic usor, inveti sa parchezi "printre", sa rabatezi oglizile, sa treci la mm., etc. Insa sunt Prosti de bubuie la votare. Nu de azi ieri stau in trafic ci demult. Cei care merg la vot voteaza cu Bocitanmie ca cica n-au cu cine altcineva, iar ai de nu se duc spun ca mai rau sa nu fie. Aici se vede intelighentia clujenilor, Sunt usoar de manipulat, le dai cateva september fest, niste lumini colorate, artificii, guiti ca doar ei au subventie la caldura, ca penziusii doar la CJ circula Moca, pe astia mii mai chemi la cate un chef , le umpoli burdihanele cu mezeluri si te faci ca nu vezi ca-si umple pungile dosite in buzunar, apoi torni niste vin si tzuica injh ei si is exemplari.
Numai niste idioti voteaza cu un extremist bronzat de 3 ori si cu un ex comunist mincinos patologic de 4 ori.
Alex6-12-2017, 21:58
Asta se intampla cand se intalneste un vitezoman cu un profesionist. Daltonistul care trece pe rosu e cireasa de pe tort.
Criculae6-12-2017, 21:07
Ce camera de rahat are asta. Nu vad nimic in filmarea lui, numai niste patratele colorate.
Da6-12-2017, 19:29
Ce se observa:Unul cu VW care merge cu viteza mare,altul din fata care vireaza stanga desi e interzis si niste studenti care se cred zmei pe trecerea de pietoni cand semaforul pentru ei este rosu.
lulucluj 6-12-2017, 18:53
Ce bine ar fi sa mute GROAPA de GUNOI inFLOCESTI !!!!
deci ...6-12-2017, 16:38
ala cu Bora avea minim 100 km / h in localitate. Ar fi primul pe care l-as lasa pieton 3 luni ... nu ca cel care a virat la stanga nu ar fi de vina, insa e aproape aceeasi situatie ca si cu motociclistii ... desi te asiguri, in secunda 2 e in tine
sofer6-12-2017, 16:05
acela din secunda 1 cu bmw argintiu care trece la viteza maxima prin stanga e de vina la viteza mai mica se putea evita
Cucubau6-12-2017, 17:32
Ți se pare Bmw? Ia vezi.
Irod6-12-2017, 19:38
Esti bolovan ma , nu era bmw
co6-12-2017, 16:02
eu zic ca au avut noroc ca a trecut pietonul ala aiurea, ca asa tembelul ce baga viteza mare pe langa coloana a franat cu o jumatate de secunda mai repede, iar impactul a fost la o viteza mult redusa.
daca intra blana in ala de a iesit din coloana, poate ca il lua in plin, nu in lateral spate, si se lasa cu morti, nu doar raniti
Internet of Things6-12-2017, 14:27
Ăla de pe banda a doua era dat cu vopsea argintie la gură și striga: Witness me!
GOGO7-12-2017, 11:16
HAHAHAHAHAHAHAHA:)))))))))
bula6-12-2017, 14:21
nu mergea cam tare cel de pe banda 2 ?
exe6-12-2017, 14:17
No ma....!! Da` de ce nu-i BMW-ist dibolu' ala...??!!

:::)))):::::))))))))
Adevarul6-12-2017, 14:05
La ce viteza are cu cazanul ala, mare mirare ca a scapat in viata. Sa mergi cu peste 100 la ora, noaptea in localitate cu masina de minim 16 ani vechime, inseamna ca esti prost gramada si cauti sa faci accident intentionat.
joe7-12-2017, 10:29
ce treaba are vechimea masinii? sunt curios tu ce cazan conduci
*6-12-2017, 13:49
Ia măi ce băga Captain Planet. Avea cel puțin 100 km/h. În localitate, noaptea, la trecerea de pietoni unde nu vezi pietonii dar sar vreo 2.

Asta înainte să discutăm de virajul la stânga (pe care nu-l mai fac de ani buni, mai bine merg 5 km în plus decât să virez la stânga)
Circotasu6-12-2017, 13:08
In tot Clujul si in tot Florestiul ar fi trebuit de ani buni interzis virajul la stinga.Citeva sensuri giratorii,pe unde sa intorci si parcurgerea a citiva km in plus si ai rezolvat mult din calvarul numit TRAFIC din aceste doua localitati batute de soarta.Dar cine sa gindeasca si sa actioneze ?!Piticania sau nazistu ????Luati-va gindul !
yoda6-12-2017, 13:05
1. nu era nici un bmw, era un vw bora obosit. 2 Ala cu masina rosie a iesit din coloana sa faca stanga fara sa se asigure desi era legal sa faca stanga acolo. 3. Pietonii aia nu aveau ce sa caute pe trecerea de pietoni pentru ca aveau rosu la pietoni si masinile aveau verde. Au trecut strada ca vitele proaste bazandu-se pe faptul ca pe un sens al drumului masinile mai mult stateau in coloana si pe celelalt sens de unde a venit asta cu racheta de bora era relativ liber. Si uite asa se intalnesc 3 elemente cretine: un vitezoman, un neatent si o cireada de pietoni tampiti si iese ce iese
BOGDAN6-12-2017, 13:16
Tovarase, e total ilegal sa faca stanga acolo, doar ctp face stanga acolo :)
Miki6-12-2017, 13:27
Corect, e interzis virajul la stanga acolo, cu exceptia CTP. Dar cum suntem in Romania ne pisam pe ele de legi...
nicu6-12-2017, 12:32
Daca ati stii cati tarani fac stanga acolo... Eu as monta o camera si as trimite acasa procesele verbale. Din banii aia as plati educatori la gradinita, motorina pentru microbuzele scolare, etc.

Baaaa! De vina e gradul de civilizatie din fiecare din noi care nu avem rabdare in trafic si ne grabim incalcand regulile de criculatie + nonsalanta politiei care nu isi face treaba si care da permise prea usor.
Paul6-12-2017, 12:32
Lăsând la o parte accidentele cretine care au loc zilnic prin județ, doresc să vă atrag din nou atenția asupra terminologiei greșite pe care o folosiți.

LIVE adj. invar., adv. (Care este) realizat, transmis în direct, pe scenă, în fața publicului.

După logica voastră fiecare accident este live, că e văzut de cineva, nu? Sau e LIVE doar dacă e filmat? Transmitea cel cu camera în direct pe net cumva? Mai băgați-vă undeva clickbait-urile... A 7-a mașină din coloană era un BMW, ați uitat să treceți în titlu.

Pe scurt: accident FILMAT/ÎNREGISTRAT de un șofer, nu ”surprins LIVE”. Chiar dacă e mult mai ușor să dați direct copy/paste de pe Trafficinfo, Dejeanul sau Someșeanul sau de unde vă mai furați ”știrile”. Vedea-mi-aș comment-ul postat...
Prostu satului6-12-2017, 13:14
Lasa-ne Paulica cu grselile de exprimare sau cele gramaticale....!Ce,esti postac de serviciu al piticului ?Si nu conteaza de unde preia Stiri de Cluj o stire.Scrie si tu un comentariu legat de traficul din Cluj ca azi-miine NE BLOCAM.Sau poate asta vrei,sa stam in trafic si sa citim Limba Romana ?!
Paul6-12-2017, 14:00
Nu-s postacul nimănui, am lucruri mult mai bune de făcut. Sunt unul dintre fraierii care intră pe site-urile de știri să găsească fix știri și informații utile, eventual care să nu fie scrise de analfabeți. M-am învățat demult că nu e cazul aici, dar fiind masochist intru în continuare în speranța că poate, poate, într-o zi voi citi ceva ce s-ar putea numi jurnalism...
@Prostu satului6-12-2017, 20:56
Si care-i baiul daca e postacul de serviciu al piticului?
Mânca-ai bulanul.
Ne blocam din cauza celor cu numele ca al tau.
Pupincuristul6-12-2017, 21:16
Faceti amindoi pe prostii ???Va rog din suflet,LA SUBIECT .Adica traficul din Flocesti si din Kolosvar.CLAR ?!
TTT6-12-2017, 11:44
Defapt accidentul a fost din cauza inaptului cu Opel rosu care dorea sa faca stanga acolo pe straduta. Se vede clar cum a iesit din coloana cu 2 masini inainte de trecere si era pe contrasens. BMW-ul a franat la pieton dar a lovit bizonu' care era deja pe contrasens....

Asta e daca te grabesti sa ajungi acasa la tine in Floresti!
rr6-12-2017, 11:49
Nici BMW-ul nu mergea cu 50 ... si in niciun caz preventiv.
@rr6-12-2017, 12:10
tu nu deosebesti un vw de un bmw bai spalatule pe creier ??
unu6-12-2017, 12:15
era seat :)))
Misu6-12-2017, 14:35
Nu orice seat, cu numere de AB:))))