Un primar al unei localități din Belgia, cu mulți cetățeni români, îi îndeamnă să iasă duminică la vot: „Românii din Belgia sunt respectați”
Quentin von den Hove, viceprimarul comunei Schaerbeek din Belgia, localitate în care trăiește o comunitate semnificativă de români, i-a îndemnat pe aceștia să participe la alegerile prezidențiale de duminică.