Miercuri 24 Aprilie
Ştiri      Sport
Badea refuza sa spuna ce jucatori nu si-au facut treaba: "Ii critic pe jucatorii in particular"

Tehnicianul U Cluj, Ionut Badea, a declarat ca egalarea reusita de FCM Targu Mures pe final este greu de digerat, dar ca nu va vorbi despre vinovati in public.

Bataie intre jucatorii de la CFR Cluj si FC Vaslui in fata vestiarelor? VIDEO

Postul de televiziune Digi Sport a prezentat cateva minute de imagini in care jucatorii echipelor FC Vaslui si CFR Cluj par a se imbranci in zona vestiarelor.

Zota, presedintele FC Vaslui: La pauza, sefii CFR Cluj ne-au oprit apa in vestiar

Presedintele FC Vaslui, Constantin Zota, a declarat ca CFR Cluj distruge competia si are un comportament total nesportiv.

CFR Cluj - FC Vaslui 2-0! Paszkany castiga razboiul cu Porumboiu REZUMAT VIDEO

Elevii lui Jorge Costa nu s-au lasat influentati de razboiul declaratiilor care a precedat partida si au dat dovada de mai multa stapanire de sine decat cei de la FC Vaslui.

Gol Gicu Grozav! FCM Targu Mures - U Cluj 0-1 VIDEO

Tanarul Gicu Grozav a primit o centrare perfecta de la Machado si a inscris cu capul un gol de toata frumusetea.

Gol Cadu din penalty! CFR Cluj - FC Vaslui 1-0 VIDEO

Ricardo Cadu, capitanul CFR Cluj, a deschis scorul in minutul 70 al meciului cu FC Vaslui, in urma unui penalty obtinut de clujeni.

Sportivi clujeni de la Budo Gym Napoca si Power Karate, la Campionatele Mondiale de Karate Kyokushinkai din Japonia

Patru sportivi clujeni legitimnati la cluburile Budo Gym Napoca si Power Karate vor participa la Campionatul Mondial de Karate Kyokushinkai care va avea loc in Tokyo.

Sergiu Bus, huiduit de suporterii U Cluj: Ma bucur ca ma huiduie, eu sunt jucatorul CFR Cluj

Atacantul Sergiu Bus, jucatorul imprumutat de CFR Cluj la FCM Targu Mures, a reusit sa aduca egalarea in jocul cu U Cluj, in minutele de prelungiri.

Targu Mures - U Cluj 1-1! Sergiu Bus, omul imprumutat de CFR Cluj a ingropat Universitatea REZUMAT VIDEO

Universitatea Cluj s-a impiedicat din nou pe finalul meciului cu FCM Targu Mures si a pierdut victoria printre degete. Cel care a adug egalarea a fost Sergiu Bus, fostul jucator al CFR Cluj.

CFR Cluj - FC Vaslui / LIVE TEXT 2-0 Weldon a inscris cu capul VIDEO

CFR Cluj si FC Vaslui joaca de la ora 21.30 pe stadionul din Gruia derby -ul provinciei. Oficialii celor doua echipe au proclamat ca au loturile cele mai valoroase din campionat si ca meciul va fi echilibrat.

Si Sanatatea Cluj vrea sa joace pe Cluj Arena! Vezi declaratia patronului Aurelian Ghisa VIDEO

Patronul gruparii Sanatatea Cluj, Aurelian Ghisa, a anuntat ca ar vrea ca si echipa lui, care evolueaza in Divzia C, sa primeasca acceptul de a juca pe Cluj Arena.

FCM Targu Mures - U Cluj/ LIVE TEXT 1-1 Vezi golul lui Grozav VIDEO

Universitatea Cluj intalneste de la ora 19.00 formatia FCM Targu Mures intr-un meci care se anunta dificil, in care nu vor evolua Bostina, Nasser si Marius Popa.

Ce jucatori de la CFR Cluj au fost dati afara din echipa si trimisi sa se antreneze in parc

CFR Cluj si-a dat afara doi jucatori care au pus umarul la castigarea ultimelor 7 trofee si la traseul bun din Liga Campionilor.

Cosmin Contra si Ionel Ganea ar putea juca la Sanatatea Cluj contra Stelei, in Cupa Romaniei VIDEO

Cosmin Contra si Ionel Ganea sunt surprizele pe care patronul-jucator al echipei Sanatatea Cluj, Aurelian Ghisa, le anunta pentru meciul cu Steaua Bucuresti, din Cupa Romaniei.

Oficialii FC Vaslui, despre meciul cu CFR Cluj: "Avem cele mai bune loturi din campionat" VIDEO

Presedintele FC Vaslui, Constantin Zota, a declarat la Cluj, inainte de meciul cu CFR, ca se asteapta la un meci dificil.

HC 77 - Old Boys, derby -ul Campionatului Judetean de Handbal

Echipele HC 77 si Old Boys au disputat duminica seara, in sala Gheorghe Roman, derby-ul Campionatului Judetean de handbal masculin.

Vezi rezultatele obtinute de juniorii "U" Cluj in weekend

Juniorii Universitatii Cluj au obtinut victorii la toate categoriile de varsta, dar la grupa C, echipa antrenata de Daniel Sima, a reusit scorul etapei, 12-0 cu CS Deportivo.

Universitatea Transilvania a pierdut cu Poli Municipal Timisoara, scor 25-26

Hadbalistii de la Universitatea Transilvania s-au impiedicat pe final in meciul cu Poli Municipal Timisoara, pierzand la un punct diferenta.

Potaissa Turda a pierdut cu Stiinta Dedeman, acumuland cea de-a doua infrangere in campionat

Handbalistii de la Potaissa Turda au suferit deja cea de-a doua infrangere din campionat, cu toate ca Liga Nationala de Handbal Masculin a inceput numai de o saptamana.

U Jolidon, invinsa categoric de HK Viborg, rateaza grupele Champions League

U Jolidon Cluj a ratat sansa de a juca in grupele Champions League, fiind invinsa de echipa daneza HK Viborg, dupa o partida care a avut un deznodamant umilitor.

Weldon, cel mai bun jucator din meciul cu Otelul Galati!

Atacantul echipei CFR Cluj, Weldon Santos de Andrade, a fost declarat cel mai bun jucator din meciul cu Otelul Galati.

Floyd Mayweather Jr. l-a facut KO pe Ortiz, lovind ca un las VEZI VIDEO

Floyd Mayweather Jr. este noul campion mondial WBC la categoria semimijlocie, dupa ce l-a invins pe Victor Ortiz.

U Mobitelco a pierdut la Gaz Metan Medias, scor 89-72

Gaz Metan Medias a invins U Mobitelco BT Cluj, scor 89 - 72, intr-o partida care a contat pentru mansa tur din Cupa Romaniei.

Emil Szolomajer s-a impacat cu Ionut Badea si a fost reprimit la U Cluj

Emil Szolomajer a fost reprimit in staff -ul tehnic al echipei Universitatea Cluj, dupa ce in 16 septembrie a fost detasat la echipa a doua pe termen determinat.

Jorge Costa: "Wesley e cel mai mare pericol de la Vaslui!"

Tehnicianul CFR Cluj, Jorge Costa, a declarat ca meciul cu FC Vaslui, de luni, 19 septembrie, va fi unul extrem de dificil. Portughezul se teme cel mai mult de Wesley.

Un Ferrari de un milion si jumatate de dolari a plonjat in Atlantic VIDEO

Un Ferrari Enzo, evaluat la peste un milion si jumatate de dolari, a plonjat in Oceanul Atlantic, in timpul unui raliu din Canada.

CFR Cluj II - FC Zalau, 0-1

Echipa a doua a CFR Cluj a pierdut meciul jucat pe teren propriu cu CS FC Zalau, anunta site -ul oficial al CFR Cluj.

Muresan, despre CFR Cluj - FC Vaslui: "Avem cele mai bune loturi. Va fi ca o finala a campionatului" VIDEO

Presedintele CFR Cluj, Iuliu Muresan, a declarat ca meciul cu FC Vaslui va fi ca o finala a campionatului, avand in vedere ca cele doua echipe au cele mai bune loturi.

Nemtii, ironici dupa ce transmisia meciului Steaua - Schalke a cazut 10 minute: "Sa avem rabdare, suntem in Romania!"

Meciul Steaua - Schalke 04, transmis de PRO TV, a avut probleme si emisia a cazut timp de circa 10 minute, in premiera pentru transmisiile sportive ale postului din Pache Protopopescu.