Citește GLUMELE pe seama meciului Brazilia - Germania

Meciul Brazilia - Germania a bătut toate recordurile în materie de fotbal și pe terenul de fotbal, dar și în afara acestuia.

Pe Twitter meciul a adunat 35,6 de milioane de mesaje, fiind cel mai dezbătut eveniment sportiv din istorie pe rețeaua de micro-blogging.

De asemenea, au apărut puzderie de bancuri pe seama înfrângerii rușinoase a campioanei mondiale.

Citește mai jos câteva:

Minutul 30: 0-5. După halul în care joacă, e clar: brazilienii s-au considerat învinși când nemții nici măcar nu se dăduseră jos din autocar.

Nu înțeleg de ce sunt brazilienii supărați. Au luat 5, deci au trecut clasa. Cu încă unul iau și bac-ul. (după Dany Done)

Organizatorii le-au cerut celor două echipe să nu mai intre în teren după pauză pentru a putea proteja gazonul în vederea jocurilor din liga a II-a braziliană.

Cică Brazilia ar vrea să nu se mai joace repriza a doua… astfel rezultatul oficial va fi de doar 3-0 (Gabriel Tușinean)

Decât să ia bătaie cu 5-0 de la Germania, nu era oare mai bine ca brazilienii să rămână acasă?

Nemții ăștia sunt atât de prevăzători, că au dat toate cele cinci goluri cu o repriză mai devreme.

Aveti idee, Brazilia cand o sa joace semifinala? (Răzvan Cojocaru)

Cam asta e diferența: noi jucăm amicale cu Albania, nemții cu Brazilia.

…Și iată cum Neuer îi salvează pe nemți!!!

Mă uit la meci pe un site englezesc, că siteul TVR a rămas undeva pe la 0-2. Ori ține cu Brazilia, ori nu i-au plăcut banii mei dați pe taxa aia tv. Oricum, la ora asta nu stiu unde să-i plătesc din nou ca să aflu scorul.

Gata, a sunat Merkeloaica să-i oprească pe tinerii ăia.

0-6 și nemții sunt furați pe față! N-ar trebui ca la 3 goluri să le dea un corner?

Zici că joacă Serena Williams cu Gloria Bistrița.

Marele noroc al nemților e că nu s-a calificat și Viitorul Constanța.

Și iată că Pițurcă și-a deschis telefonul! Poate îl sună cineva, că tot are de plătit pensia aia alimentară atât de mare.

0-7. Maestre, bag-o și p-aia cu “Eins, zwei, Polizei / Drei, vier, grenadier’ / Fünf, sechs, alte hex’ / Sieben, acht, gute Nacht!”

La meciul ăsta, în statistici, brazilienii stau mai bine doar la clăile de păr de pe cap.

Meciul ăsta va fi o inspirație pentru Hollywood. Ați văzut cum defilează numele jucătorilor când se afișează scorul? Zici că e generic de film.

Brazilienii așteaptă acum concluziile lui Mihai Stoichiță.

N-ar fi nedrept fotbalul dacă ar înscrie acum Brazilia? Păi, cum să fie vorba în meciul ăsta de gol de onoare?

Tot sunt norocoși brazilienii că le ei în țară se joacă cel mai frumos fotbal. E drept că trebuie să vină Germania să-l joace, dar orișicât!

Gata, 1-7. Ce era de dovedit s-a dovedit: brazilienii ăstia nu doar că dansează ca Mazăre, dar mai si joacă fotbal ca el.

Eu zic că dacă juca Neymar (sănătate!) altul era scorul!