LIVE TEXT CFR Cluj - Sportul Studentesc 6-1. Vezi golul lui Kapetanos VIDEO

CFR Cluj a infruntat vineri, 26 august, Sportul Studentesc intr-un meci care putea culmina cu demiterea "animalului" Jorge Costa de pe banca "feroviarilor". CFR a invins cu 6-1.

CFR CLUJ - SPORTUL STUDENTESC VEZI GOLURILE

FINAL

Minutul 92- GOOOLLL CFR Cluj! Kapetanos a inscris primul sau gol oficial

Minutul 87- GOOOLLL CFR Cluj! Bastos inscrie dupa ce a driblat cativa adversari si a inscris la coltul scurt

Minutul 78- Kapetanos a trimis mingea in bara

Minutul 69- GOOOLLL CFR Cluj! De Zerbi inscrie cu un sut pe centru de la marginea careului. Portarul Sportului a fost batut usor

Minutul 55- Valentin Lazar a cazut in careul CFR Cluj, dar centralul nu a dictat nimic cu toate ca faza a fost controversata

Minutul 52- GOOOLLL CFR Cluj! Renan Garcia a inscris cu un sut superb de la 20 de metri

Minutul 51- GOOOLLL CFR Cluj! Gabi Muresan a inscris cu un sut frumos dupa o pasa a lui De Zerbi

Minutul 50- Sougou a avut o ocazie imensa de a inscrie, dar nu a reusit sa fructifice pozitia buna

Minutul 46- A inceput repriza secunda

Minutul 45+1- Pauza

Minutul 45- Un minut de prelungire aratat de la margine de arbitru

Minutul 39- Tarnacop a fost eliminat pentru o intrare cu talpa. Sportul Studentesc ramane in 10 oameni

Minutul 38- GOOOLLL CFR Cluj! Sougou inscrie cu capul dupa o centrare de pe partea dreapta venita de la Renan Garcia

Minutul 36- Bastos trece de doi adversari si din pozitie unu la unu cu Ormenisan suteaza, dar portarul respinge

Minutul 25- GOL Sportul Studentesc! Ionut Tarnacop a inscris pentru Sportul dupa o faza ca la carte

Minutul 19- Renan Garcia suteaza total aiurea si mingea iese din stadion

Minutul 16- CFR are o faza buna si mingea ramane la Cadu, care se balbaie, dar in cele din urma reintra in posesia mingii sutand puternic. Mingea a trecut pe langa poarta

Minutul 14- Lovitura de colt pentru Sportul si Nichita reia slab, iar Fernandes prinde

Minutul 9- Viorel Ferfelea a driblat doi adversari si a sutat, dar mingea s-a lovit de un blocaj

Minutul 1- A inceput partida

Arpad Paszkany i-a atras atentia tehnicianului ca de acum inainte nu maui are voie sa piarda pentru a-si salva scaunul. "Trebuie schimbata repede mentalitatea. Nu ma tem eu de demitere, vom bate Sportul. Nu plec de la CFR", a declarat Costa.

"A fost umilitoare prestatia noastra. N-am ce sa mai comentez. In schimb, bravo lor, celor de la Pandurii! Au aratat dorinta de victorie! Ii respect. Jos palaria. S-au luptat pentru fiecare minge, asa arata o formatia ce vrea victoria. Asa se pot scoate rezultate cu echipe mari, puncte. Asa poti face egal si cu Bayern Munchen. Pandurii au avut spirit. Trebuiau sa ne bata cu 3-0. Oricum, si asa, a fost o infrangere umilitoare pentru noi", a declarat Paszkany.