Miercuri 24 Aprilie

Halep s-a calificat rapid în sferturile turneului de la Cincinnati. Cu cine va juca în continuare

Simona Halep a reușit să se califice, pentru a cincea oară consecutiv, în sferturile turneului de tenis de la Cincinnati, după ce a învins-o, joi seară, pe letona Anastasija Sevastova.

Numărul 2 mondial și-a învins adversara în două seturi, cu scorul 6-4, 6-3, însă aceasta nu este mulțumită de jocul său.

"Pot spune că nu joc cel mai bun tenis al meu în acest moment, dar victoria, chiar dacă joc mai puţin bine, cred că e un mare plus pentru mine. Îmi dă mai multă putere interioară'', a declarat sportiva pentru site-ul WTA.

''Am câştigat în faţa numărului 16 mondial fără să joc aşa cum doream. E un lucru mare şi sunt foarte bucuroasă pentru asta'', a mai adăugat Halep.

În turul următor, românca o va întâlni pe britanica Johanna Konta, meciul disputându-se în această noapte, de la ora 02.00 (ora României).