Social

Zeci de kilograme de pamperși, tampoane, prezervative și haine scoase din canalizare în Florești

  





Canalizarea din Florești a refulat din nou, pe strada Muncitorilor, din cauza obiectelor aruncate de locuitori în WC-uri.

Astfel, conform primarului Horia Șulea, angajații Companiei de Apă au fost nevoiți să extragă din canale zeci de kilograme de obiecte precum scutece de copii, prezervative, geci și alte obiecte vestimentare.

Azi, canalul de ape menajere de pe Muncitorilor colt cu Avram Iancu a refulat. Multumesc celor de la Compania de Apa SA pentru promptitudine. S-a rezolvat in cateva minute. Cei de la interventie au scos de acolo zeci de kilograme de pampersi, servetele igienice, haine, tampoane, prezervative, GECI, carpe, caciuli si tricouri! Ce cautau ele in canalizare? Cum au ajuns ele in vasul de toaleta!? Atentie! Zilele acestea nu a plouat! Asa ca va rog, lasati subdimensionarea si alte bazaonii!”, a scris primarul comunei Florești, Horia Șulea.

Aceasta este o problemă destul de comună în Florești, angajații Companiei de Apă fiind nevoiți să extragă, deseori, la obiecte neobișnuite din canalizare, de la roți de tractor, până la cadavre de animale.

coral1_1_1.jpg
14-9-2018, 15:55
7331 vizualizări
12 comentarii
FLOCESTY city 14-9-2018, 21:50
cu coceanu nu se infunda canalul ,,,,dar cu VINITURILE ??? a fost un sat ? cu ? romani unguri tigani ,,, cu o AVICOLA ,,, DAR ACUM ????
jon15-9-2018, 8:03
Da clujul ce a fost bai ta-la-u ?in 1930 majoritatea locuitorilor din cj (90/100)erau de etnie maghiara.Ne place nu ne place toti suntem vinituri cap sec .
ROMANIA14-9-2018, 18:32
90% din" floresteni" se stergeau cu coceni di papusoi la fund inainte sa dea de civilizatie ,asa ca la ce sa te astepti!!Un semn mare ca viitorul suna prost
Dhsjsj14-9-2018, 22:02
Ba esti prost?
cucu14-9-2018, 16:41
mamuta tot maimuta ramane, indiferent ca sta in floresti, cluj sau s-a mutat pe periada verii la capsuni in spania
bubulean14-9-2018, 16:41
oooáááá....2000 dhé áni kulturá...ché vá fi hoaré phésté 3000 háni???
Calin14-9-2018, 16:07
Va repet inca de aici 2000 de ani lumina " POPOR CIORDACHE"
dac14-9-2018, 16:08
" POPOR DANCILA " ai dorit sa spui .
Calin14-9-2018, 16:09
am crezut ca-i cu furtul .SCUZE !!!!! ( 2000 de scuze)
Bogu14-9-2018, 16:58
Nu stiu daca tipul de popor e Dancila sau mai stiu eu ce politician. Realitatea societatii e asta.
Ion A.14-9-2018, 17:25
doar nu te astepti ca un #rezist sa scrie "Popor Ciolos" :))
@15-9-2018, 21:57
De unde să știe poporul nomad, aka ăia fără de țară, cum să se comporte?!?...