Social

VIDEO - Drogat în Cluj-Napoca. De abia umblă pe stradă

  



 

Un tânăr drogat a fost filmat pe o stradă din Cluj-Napoca. Acesta de abia se mai ține pe picioare și pare că se va prăbuși la orice pas. 

 

Clujul este invadat de etnobotanice și Agenția Antidrog, DIICOT Cluj sau BCCOA sunt în mod evident depășite de fenomen.

 

Voi iniția începând cu sfârșitul acestei săptămâni întâlniri cu persoanele responsabile la nivel regional cu combaterea traficului și consumului de droguri sau alte substanțe interzise pentru a găsi soluții rapide de a diminua considerabil pericolul consumului de substanțe periculoase în special la copii și adolescenți”, scrie deputatul Emanuel Ungureanu, care a postat imaginile.

 

Tineri drogați într-un autobuz din Cluj-Napoca - VIDEO

 

Un procuror DIICOT a explicat că tinerii începă să consume substanțe extrem de periculoase de la vârsta de 11 ani:

 

Vârsta consumatorilor de „etnobotanice” variază foarte mult (oscilaţii între 11-40 ani). Cu toate acestea, se observă un consum semnificativ în rândul tinerilor cu vârste de până la 15 ani, majoritatea celor intervievaţi declarând că obişnuiesc să-şi cumpere substanţele de la magazine „spice shop/weed shop”. Sumele cheltuite de persoanele care consumă regulat „etnobotanice” variază între 10 şi 300 de lei pe zi, iar sursele de achiziţie sunt variate şi multiple. Există dovezi concludente privind existenţa policonsumului de substanţe psihoactive în rândul consumatorilor intensivi. Mai mult de jumătate dintre subiecţi au declarat că au folosit mai multe tipuri de produse „etnobotanice” în decursul a 30 de zile”, sursa, rechizitoriu dosar consum de etnobotanice.



coral1_1_1.jpg
16-5-2018, 10:51
154 vizualizări
54 comentarii
Alexa libidinosul 18-5-2018, 8:10
Magistratul Nicoleta Bulieris de la Judecătoria Cluj a constatat joi că din nou controversatul Liviu Alexa a calomniat şi a dispus ca acesta să achite daune morale jurnalistului Remus Florescu şi să şteargă articolul ofensator de pe site-ul publicaţiei Ziar de Cluj.

Alexa este un vizitator aproape zilnic al Palatului de Justiţie din Cluj, unde victimele condeiului său toxic cer daune morale pe bandă şi câştigă în cea mai mare parte a cazurilor.

Controversatul afacerist şi politician a încercat să preia Asociaţia Profesioniştilor din Presa Clujeană, una dintre puţinele asociaţii care militează pentru respectarea codului deontologic al profesiei. Pentru că nu a reuşit să controleze asociaţia, l-a terfelit pe preşedintele ei.
lejea18-5-2018, 14:43
Ce-are sula cu prefectura?
GO USR!17-5-2018, 22:06
Este ultima realizare de prestigiu a bocului si a peneleului. Clujul a devenit capitala drogurilor si consumatorilor. Au ce sarbatori cu mandrie la centenar.
Vlad17-5-2018, 13:55
Mergeti in Timisoara ( unde vin autobuzele din jumate in jumate de ora ) sau Bucuresti ( ca ti frica sa umbli ca te ataca boschetarii sau cainii)
Banatean24-5-2018, 14:50
Sa ii faci tu m*** Timisoarei ba lache flausat
Bocila17-5-2018, 10:01
Pana unde merge mintea Bocilor, postati nerozenii cum ca Primarul ar fi vinovat de promenada drogatilor beti, tocmai in ideea de a abrutiza cititorul, al dezinforma, sa vada ce oponenti scurti de minte are opozitia , adica cei care s-au prins de minciuni si gogoase mieftine. Nu, nici vorba, el nu are nici o vina, nici o treaba, nici Politia comunitara, nici inspectorii primariei. Voi astia vedeti-va de porcariile pe care se arunca bani din buget gen Zilele, etc, etc. Acolo-i de voi, in rest om vedea la vot.
prost esti17-5-2018, 10:22
serios? dar tu de ce postezi cu numele "bocila" atunci, mai boule ?
Bocila17-5-2018, 18:00
Tu vorbesti ma Prost esti?
Bocila vero18-5-2018, 5:13
2 lindini de clozet sau pe limbajul vostru "de umblatoare". Bai sulici-papura- lumpeni, eu am traditie pe aicia, voi nici dupa ce bea apa. Culdusi de Nutellla, va impresionat ieri Boc cu discursul lacrimogen de la Stadion, am auzit ca am fost pe acolo, "ca dati culoare Clujului", da ma e ca si cum te-ai rahati pe cearsaf, ii dai culoare si candeala, bai , azi maine va luati voi zborul, vinituri spurcate, vine criza, da Doamne o criza de aia sa va iasa fulgi, inapoi ma plugul tras de vaca satului in Saracani si Vai de Ei!
Vlad17-5-2018, 1:39
Clujul se duce in jos:)))). Deja primarul Cluj-ului face trafic cu droguri. Nu parintii sunt devina, ci Boc:)). Voi cei care sunteti impotriva macar aduceti niste argumente reale si cu sens.
In primul rand, Clujul e plin de studenti vin din toate partile tarii.( pentru ca e un oras dezvolatat si toata lumea trage sa ajunga unde e mai bine). Mai bine ar fii un primar care sa nu faca nimic, si atuncea lumea nu si-ar mai dorii sa vina in Cluj
HA HA !17-5-2018, 2:02
Vin niste ratati din Africa sau din tara la studii. Baietii inteligenti raman la ei acasa sau merg sa se intreaca in Bucuresti. Ce sa caute intr-un oras unde deja pute peste tot a p**** uman.
Roby17-5-2018, 2:19
Tarane, UBB este cea mai bune clasata universitate din tara in topul international. Si cea mai mare din tara.
adevar17-5-2018, 3:20
Incepe sa miroase urat a jeg in orasul cocalarilor din rachitele. Drogatii fac legea in buda pedisto-liberala
@roby17-5-2018, 7:44
Cea mai mare in 'doctori' ca cucuveaua si boc. O crescatorie de impostori intelectuali!
@adevar17-5-2018, 10:34
TE rugam sa vinzi locuinta la pret supraevaluat si sa pleci
Vlad17-5-2018, 13:50
Ma amuzati ca criticati Cluj-ul si cine ii la conducere dar eu vreau sa va intreb care comentati de cat timp ati venit in Cluj? Inainte sa vina Boc l-am avut pe funaru care nu facea nimic dar atuncea Cluj-ul era frumos cand nu puteai sa circuli pe prima banda fin cauza gunoaielor. Apropo tot va plangeti ca nu suntem ca tarile din vest. Cei care va plangeti ati fost vreodata in marile orase din vest sau numa la cules de capsuni? Va cred ca cei care o mers la strans de capsuni nu stiti cum sunt. Deci Cluj-ul este peste muote orase din europa. Un oras curat si in care nu tie frica noaptea sa te plimbi prin oras. Dar tot timpul roamanul trage spre tau de aia ati ales PSD ca va da mici pe gratis :))).
Efect si cauza17-5-2018, 0:08
Clujul bocului = orasul drogatilor! Nu este de mirare ca paduretul analfabet este votat cu repetitie.
GO USR!17-5-2018, 7:41
BOC vs USR : un userist va fi viitorul primar. Au inceput campania aratand tarii drogatii din Cluj.
go usr17-5-2018, 16:55
la ce comentarii lasati pe site pareti mai drogati decat cel din articol
Andrei16-5-2018, 21:22
https://www.clujust.ro/deputatul-ungureanu-a-descoperit-etnobotanicele-si-alerteaza-clujenii-cu-date-despre-consum-din-2011/
Dumnezo16-5-2018, 20:13
S-a gandit cineva ca poate era doar beat ?
Anonim16-5-2018, 20:04
Și în Maramureș sunt cazuri...
...17-5-2018, 10:37
Peste tot sunt, dar nu stiri de cluj are pofta de cancan
Sectia 4 politie16-5-2018, 19:04
Sectia 4 politie stie de unde provin drogurile, dar nu ia nici o masura.
mario16-5-2018, 18:48
Este "epidemie" de astfel de droguri. Autoritatile sunt depasite.
Hmm16-5-2018, 18:06
Este Liviu Alexa. Baga niste prenandez cu coada soricelului si apoi scrie ca Boc nu a facut metrou
droggy16-5-2018, 17:26
Traiasca Emil Boc! Clujenii va vom vota 100 de ani de aici inainte!
TTT16-5-2018, 17:13
Asta e votant USRist! LEGALIZARE!
De abia umblă . . .16-5-2018, 17:01
Orice om care se clatina pe strada a devenit o stire ? Si inseamna sa fim incitati sa strigam jos boc ?
penibil16-5-2018, 16:22
ziarul asta online e din ce in ce mai penibil. Abum orice om care umbla ametit pe strada e musai drogat? ce penibili sunteti. Haideti si voi cu ceva stiri de calitate. Ziaristi de 2 lei. Si cand va injura lumea in fata luati scutul victimei jurnaliste...PENIBILILOR
Alexa libidinosul 16-5-2018, 16:20
Cine dracu scrie articolele la voi? Femeia de servici? Ăștia de tot scrieți de Boc vi ciudă ca nu a ieșit PSD și aici sau libidinosul de Alexa?
Alexu16-5-2018, 16:24
Ce are PSD cu Primarul, tu nu stii lega 2 cuvinte, prostule salbatic.
antidobitoci16-5-2018, 16:50
da' cu boc ce are, ba alexu ?
,,,16-5-2018, 21:25
alexule, personaj scarbos, vedea-te-as putrezit :)
Libidinos 18-5-2018, 8:27
Magistratul Nicoleta Bulieris de la Judecătoria Cluj a constatat joi că din nou controversatul Liviu Alexa a calomniat şi a dispus ca acesta să achite daune morale jurnalistului Remus Florescu şi să şteargă articolul ofensator de pe site-ul publicaţiei Ziar de Cluj.

Alexa este un vizitator aproape zilnic al Palatului de Justiţie din Cluj, unde victimele condeiului său toxic cer daune morale pe bandă şi câştigă în cea mai mare parte a cazurilor.

Controversatul afacerist şi politician a încercat să preia Asociaţia Profesioniştilor din Presa Clujeană, una dintre puţinele asociaţii care militează pentru respectarea codului deontologic al profesiei. Pentru că nu a reuşit să controleze asociaţia, l-a terfelit pe preşedintele ei.
fake news16-5-2018, 16:00
FAKE NEWS
Postacul neutru16-5-2018, 14:58
Nu e deranjant,atita timp cind nu dau in cap la oameni.Era o vorba la fumatori cind ii intrebai de ce fumeaza iti raspundeau;''ce...fumez pe plaminii tai ?..."Asa si cu drogatii;"ce...se drogheaza pe ficatul vostru ?lasati-i sa-si traiasca viata.Si daca sfirsesc mai repede cu atit mai bine,si asa e supraaglomerat orasul comoara.
Bula Bo'uc16-5-2018, 14:49
Nu-l mai suparati pe boculicā. Ca e orasul lui! .. El a fost in tinerete in UTC!
george16-5-2018, 14:40
seamana cu alexa baa ejti nebun, alexa tu esti tata?
Alexu16-5-2018, 16:26
Intreab-o pe muma.ta mai bitang cine ii tac-tu, poate stie.
@alexutzu16-5-2018, 16:52
pisa-ne-am pe plozii tai reci :)
george16-5-2018, 17:40
sa ti o dau la mumu alexa sub acoperire, ziar de cluj e o mizerie pt propriile tale interesese
AudUmbre16-5-2018, 14:03
E beat. Cand ma droghez nu umblu asa. Va spune unul cu experienta de peste 6 ani.
aaa16-5-2018, 14:36
Like! :)
Devei16-5-2018, 13:28
Locatarii din asociatie ne inarmam cu cozi de lopeti si bate zdravene si pe timpul Untold stam sa ne pazim parcarile de derbedeii mizerabili. Anii trecuti ne-au rupt oglinzi si s-au urcat pe masini, nu mai spun de mizerie, siringi, plicuri, tampoane si prezervative. Daca tot se face asa ceva de ce nu este si Politie si Jandarmi care sa-i urce direct in dube si la locul potrivit. Nu domnule Boc, nu asa se face intr-un oras universitar, nu mai spun ca itrega zona e blocata o saptamana, noi riveranii suntem distrusi de porcarie.
Probabil16-5-2018, 14:02
POFTIM!?!? Astia fumeaza si tampoane. degeneratii dracului
Fake news16-5-2018, 14:19
e strada Deva ,nu Devei. daca erai locatar stiai macar sa scrii numele strazii corect . Tu ori stai in chirie ori lucrezi la Evozon
Ina16-5-2018, 12:14
Era drogat, bețivanii umblă altfel. Mi-a spus un fost utilizator, că aflat fiind sub influența drogurilor , i se părea că cele 4 scări pe care trebuia să le coboare, i se păreau fără sfârșit și că i-a luat trei ore să ajungă acasă, un drum de 20 min., în mod normal.

Din păcate, se pare că drogurile au devenit un flagel la Cluj. E vorba de educația pe care o primesc copiii de acasă, nu de programe speciale la școală, deși sunt și acelea mai bune decât nimic. Părinții trebuie să își facă datoria față de copiii lor - nu îi facem pentru a îi abandona străzii.
Mihai Anti PSD16-5-2018, 13:12
da,din pacate asta se inampla cand parintii aia voteaza cu Boc ani la rand . prima data Untold si acum legalele ,pentru ca nici un festival nu vine fara droguri si crime . va trebui sa facem patrule speciale care sa elimine acesti drogati din societate . Politia se pare ca nu face nimic asa ca va trebui sa ne ocupam noi de ei.
Ciprian16-5-2018, 11:41
Dar, de unde știți mă, voi, că e drogat și nu-i beat?! Și, mai ales, de unde știți voi exact, că e drogat cu etnobotanice?! Ați stat la fundul lui?! Mama, ce mai "știre"!
lolu16-5-2018, 11:38
ce drogat?...nicun drogat! il strângeau adidaşii!
PNL16-5-2018, 11:22
tineri Bokisti ceapisti
asd16-5-2018, 11:18
Inca n-a postat idiotul de serviciu ce-l acuza pe Boc ca sunt drogati in Cluj Napoca ::)))
dan16-5-2018, 11:31
tu esti singurul idiot de aici si ai postat deja