Social

Țiganii din Turda au furat parapeții metalici de la Autostrada Transilvania

  



 

Poliţiştii clujeni au făcut percheziții la Turda în cazul unor persoane bănuite că fură parapeții metalici și gardurile de la Autostrada Transilvania

 

În 18 iulie, în baza mandatului de percheziţie emis de către Judecătoria Turda, poliţişti din cadrul Poliţiei municipiului Câmpia Turzii au percheziţionat domiciliile a trei persoane, bănuite de furt din locuinţă.

 

În baza probatoriului administrat în cauză, existau suspiciuni că la cele trei adrese din municipiul Turda se află bunurile sustrase de la un bărbat din Câmpia Turzii, în cursul lunii aprilie 2014.

 

În urma percheziţiilor efectuate, poliţiştii au depistat bunuri sustrase de la partea vătămată, respectiv o moară pentru cereale şi mai multe unelte electrice. Totodată, au fost identificate structuri metalice susceptibile a proveni de la Autostrada Transilvania, precum şi plasă din sârma cu înveliş verde, topită în mare parte, prin ardere.

 

Cele trei persoane sunt cercetate pentru furt calificat.

coral1_1_1.jpg
19-7-2014, 15:23
9 vizualizări
9 comentarii
yo21-7-2014, 12:05
Imi place articolul asta pentru ca a folosit cuvantul ,,tigani" si nu ,,romi". Vedeti, dragilor jurnalisti, ca se poate?
clujean21-7-2014, 11:29
1. Ubulescu sa te iau in pwla
2. Is TIGANI, nu rromi
3. Unde-i Hitler cand ai nevoie de el?
ubulescu21-7-2014, 13:35
Nu de...?
radu B20-7-2014, 10:25
Bagati la zdup sa nu mai vada lumina in veci.
lex21-7-2014, 11:08
CE VREI SA-I SI HRANESTI ? LA FABRICA DE SAPUN CU JEGURILE SOCIETATII !
baba ccloantza19-7-2014, 22:22
Este incredibil ce se intimpla in tara asta, cum plm pot tiganii sa mearga la un centru de colectare fier vechi cu parapeti sau cu capace de canal si nimeni sa nu se sesizeze? Ce plm e asa greu de dat o lege um ca faci 5 ani de pirnaie daca te gasesc cu capace, parapeti si alte chesti cu provenienta foarte clara?
ubulescu19-7-2014, 20:21
Afara cu Ungurii din tara!
Noi vrem sa ramanem numai intre noi, rromi si romani!!!

Uraaa!
care voi19-7-2014, 21:11
AIci e Romania nuUngaria sau Tigania daca nu-ti place limba romana sau poporul roman esti liber sa pleci.Tiganii si ungurii sunt in chirie inRomania asta nu a fost niciodata tara lor.Singura greseala a poporului roman este ca i-au tolerat in tara romanilor ROMANIA si acum ei isi bat joc de poporul roman care i-a adoptat.De aceea acuma trebuie retrase cetateniile romane tuturor tiganilor si ubgurilor care nu respecta STATUL ROMAN SI PE ROMANI.
Ubu20-7-2014, 11:04
Intelijent mai poti fi....dar habar n-ai ca singura greseala a poporului tau stralucit este ca exista!
Si hotaraste-te, chirie sau adoptie...