Image 1 of 3

Social

”Şeriful" american, originar din Cluj, Marius Stoica protesteză la București

  



 

Marius Stoica, șeriful originar din Cluj care militează din SUA pentru o România democratică, a venit la protestele de la București. 

 

Marius Robert Stoica (43) de ani a devenit în ultimii ani un militant pentru democrație și chiar vrea să facă un partid politic. El ține legătura cu românii prin intermediul paginii sale de Facebook, unde este urmărit de 35.000 de oameni. 

 

Marius Robert Stoica s-a născut la Cluj şi crescut la Braşov. El a emigrat cu familia în SUA, imediat după Revoluţie. El spune că a făcut ”şcoala de Poliţie“ prin 1995, iar apoi a urmat cursuri de specializare până când a reuşit să se angajeze. Pe contul de Facebook ”Marius R. Stoykka“, românul-americanul s-a trecut ca ”instructor at Certified Police Instructor through the State Highway Patrol Academy and Police Officer at International Police Association”, având ca studii ƒ”Criminologia la Ohio State University“ între anii 1993 şi 1997. În Poliţie a îndeplinit diferite funcţii care s-ar traduce generic prin ”ajutor de şerif“. Cariera lui a început în 2006, iar de atunci a trecut prin 10 locuri de muncă, fiind și ”special deputy“ la Lawrence County Sherriff`s Office.

 

El a fost în România acum câțiva ani și a făcut turul țării alăturii de reprezentanții Sindicatului Poliției Române.

 

10 August ziua in car toata Romania trebuie sa scape de coruptie! UNIRE, MOBILIZARE, SOLIDARITATE! Eu sunt aici frate, tu unde esti? TOTI PENTRU UNU SI UNU PENTRU TOTI Noi Suntem Furtuna”, a scris Stoica.



coral1_1_1.jpg
10-8-2018, 18:46
4402 vizualizări
29 comentarii
HA HA !12-8-2018, 6:10
Nu l-a vazut nimeni. Probabil a stat ascuns . Nu degeaba e de-al bocului.
lulu cluj11-8-2018, 11:16
stai dracului !!! in tara CRIMINALA !!!! sua usa criminali mondiali !!!
alt s***** de ...un dolar gaurit !
Ina11-8-2018, 11:10
Șeriful lui pește - ce mutră de bou are! Întrebați-l dacă a fi de acord ca la o demonstrație în Ohio, cineva să îi fure pistolul din dotare, cum s-a întâmplat ieri la București?

Omul legii, s-a trezit de partea fărădelegii.
Mu!e Boc, Mu!e Dragnea!11-8-2018, 8:23
Cei mai multi romani au plecat din tara in timpul guvernului Boc, nu in timpul guvernului Dragnea. Mu!e Boc, Mu!e Dragnea! Cele mai multe pensii si salarii s-au taiat de catre guvernul Boc, nu de catre guvernul Dragnea! Mu!e Boc, Mu!e Dragnea! Cele mai multe spitale s-au inchis de catre guvernul Boc, nu de catre guvernul Dragnea! Mu!e Boc, Mu!e Dragnea! Lui Boc nu cumva sa-i dati mu!e fiindca ati plecat in timpul guvernarii sale, tot Dragnea e de vina si ptr ce a facut Boc. Mu!e Boc, Mu!e Dragnea!
Ugfgfd11-8-2018, 10:06
Da ma boule! Dar stii din ce cauza? Pentru ca Romania a intrat in criza din cauza lui Tariceanu care a fost prim ministru patru ani si a golit tara de resurse, BOULE!
Mu!e Boc, Mu!e Dragnea!11-8-2018, 19:17
Du-te ma! Tariceanu a golit tara de resurse in 4 ani, nu PDL in 12 ani. A furat Tarciceanu cat toate guvernele la un loc? Blaga tocmai a fost achitat. Ai vazut dosarul EADS? Doar 270 milioane de euro.
M U I E Madalina Neacsu11-8-2018, 0:37
M U I E Madalina Neacsu!
hmmm11-8-2018, 0:38
Are moaca de taran original. Este cu siguranta mokan din cluj la origini.
hoha11-8-2018, 7:35
Ăsta are deja creierul spălat de-atâta democraţie americană! Cap de berbec! Se vrea parlamentar?
HA HA !11-8-2018, 0:27
Daca il afla aia cu ce se ocupa printre romani, are sanse sa ajunga la batut parechet ca toti ceilalti clujeni din america.
neica nimeni10-8-2018, 23:36
suntem stire internationala...!! AM invins!!!
Mo can10-8-2018, 23:56
Urmeaza Armin von Buulen cu mixaje pina dimineata la 9, dupa care se va arunca pe "multime" si va cadea pe asfalt
dan10-8-2018, 23:58
Asta e.Crizatii sa se ferească..
Dinu11-8-2018, 5:40
MO CANE, CU COMENTARIUL ASTA NE-AI CUCERIT, TE IUBIM, DAR LAS-O MAI MOALE CU BOC CA ACOLO BATI CAMPII
Mo can11-8-2018, 14:23
Sa ma pupați in fund, daca tot ma iubiți.Cu BOC ma culc, si ma trezesc cu dansa-n gura.
gicu10-8-2018, 22:44
Nu au produs milionul promis = Faliment
nume10-8-2018, 22:38
Stoica este nume de t.z.i.g.a.n.
nume10-8-2018, 22:36
Stoica este nume de t****
QED10-8-2018, 22:00
PINA ACUM A FOST PROTESTUL , DE ACUM INCOLO INCEPE DATUL LA GIOALE SI PRIMITUL LA GIOALE
aloo mu'istii !...10-8-2018, 20:58
UNDE E MILIONUL????????????????????????????????????????????????????????????? ????/???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????/???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????/???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????/??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
pesedeuu12-8-2018, 8:06
Stai ca se aduna de la sate si zone periferice, o sa fie milionul. Si astia nu stiu multe, ....
nrc10-8-2018, 20:29
https://www.youtube.com/watch?v=VI68WvexAOk
nelu10-8-2018, 21:07
destul de putini
antoldeanu10-8-2018, 21:13
Mai multi la ANTOLDU LUI BOC, nene!
nrc10-8-2018, 21:30
inca nu e tarziu.... fiecare face cum crede! dar speram..
tavi10-8-2018, 21:52
astia nu vor sta in tara ca pleaca inapoi la munca
@10-8-2018, 22:06
Nu au realizat nimic, oare cat mai stau ?
@10-8-2018, 22:07
Nici macar un dialog cu cineva n-au reusit ...
@ antoldeanu10-8-2018, 22:44
Dar complet alt fel de drogati, ăștia-s cu LSD.