rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

Boc: Toți copacii care sunt toaletați vor avea dosar cu probă martor

  



 

Toți copacii care sunt toaletați în Cluj-Napoca vor fi fotografiați înainte și după, pentru a nu mai fi acuzații că au fost ciuntiți.

 

Am decis ca fiecare toaletare de arbori pe care o face Primăria în acest oraș să fie făcută cu probă martor, fotografie înainte și după. În oraș se fac unele toaletări chiar și de firmele angajate de Primărie care nu respectă normele. Am decis ca de luni, 16 aprilie, toți copacii care intră într-un proces de toaletare să aibă un dosar, pentru afi evitate abuzurile. De acolo începe calitatea vieții, de la respectul față de copaci”, a spus Emil Boc

17-4-2018, 13:46
63 vizualizări
36 comentarii
Mincinosul18-4-2018, 9:14
Mare mincinos piticania.In 25 de ani spatiul verde al Clujului s-a injumatatit.Cel mai mare ”respect”a fost distrugerea unei dintre cele mai frumoase piete centrale din Europa,Piata Unirii.Un alt ”mare respect”a fost betonarea malurilor Somesului si distrugerea naturii din zona.
...18-4-2018, 9:50
As vrea sa imi zici un oras care s-a extins ca si clujul fara sa piarda spatiu verde.
" cele mai frumoase piete centrale din Europa,Piata Unirii." cred ca glumesti.... nici nu o puteai numi piata inainte... inafara ca erau cativa brazi pe margini totul era urat, inca tin minte ce praf se facea de la pietrisul de pe jos.... bleah
Hmm18-4-2018, 14:35
Piata centrala nu inseamna parc. Toate pietele mari din orasele europene sunt aerisite. Una e piata alta e parcul.
Mai lingailor18-4-2018, 20:25
Faceti orice numai sa-l scoateti nevinovat pe Boc.
,,,,18-4-2018, 21:27
Atunci, să-l ardem pe rug, e bine pt tine?
adevar18-4-2018, 21:38
Capitala are parcuri naturale pe o suprafata probabil mai mare ca a Clujului de acum 50 de ani.
carlos™18-4-2018, 22:32
@adevar.. mars la capitala, sclavule
Iar 18-4-2018, 22:46
Limbacii lovesc din nou.
alt adevar19-4-2018, 0:45
Ceapistii rachiteleni habar nu au ce inseamna spatiu verde. Bocii nu vor avea niciodata un parc ca Herestraul. Este unic in toata Europa.
a18-4-2018, 8:32
Ok, vei scorburosi inteleg, dar ceimedii- tineri sunt MASACRATI. Floricultor-dendrolog de 17 ani nu am mai vazut asa bataie de joc.!!!!Distrugeti pomii!!
copacu18-4-2018, 6:10
Va multumim domnule Boc ca ne tundeti, radeti, frezati ca fara dvs am fi pletosi si rapciugosi. Votam Boc, sa ne traiti ca ne trebuiti!
ha ha ha !18-4-2018, 3:22
Ciobanul paduret habar nu are ce inseamna toaletare de arbori. Nici el nici taranii din subordine. In poza se vad arbori mutilati.
johny17-4-2018, 23:51
Asta isi face poza si inainte si dupa ce se berbereste? Sau inainte si dupa ce se epileaza in c,,,,,ur
Burdujel17-4-2018, 22:07
Si cu copacii toaletati de la radacina de langa catedrala, ca sa se vada casa lu' Gizas, cum ramane? O sa invie de Pasti?
Antonia.17-4-2018, 21:21
Daca s-ar putea ușor toaleta si postacii anti BOC, anti Cluj si a clujenilor, macar odată la 4ani, nu ar mai fi atat de mulți impertinenții si golani, primarul nostru iubit putând astfel sa-si faca treaba pt care a fost votat sa o faca, si pt care va fi susținut inca 4 mandate, daca nu ajunge la Cotroceni.
Trăiască BOC si ideile lui slavite.
ion sparleanu18-4-2018, 9:05
de ce impertinenti si golani?tu stii ca exista o lege a spatiilor verzi care INTERZICE taierea coroanei copacilor ,si doar a crengilor uscate?tu stii ce importanti sunt copacii intr-un oras supra aglomerat si plin de noxe?De ce postaci anti Boc?si ce este cu ideea asta ca cine il critica pe Boc este anti clujeni?doar fiindca isi doresc sa traiasca intr-un oras verde si civilizat?Poti sa votezi cu cine doresti ca de aia este democratie dar pastreaza un limbaj civilizat,Initiativa domnului Boc este foarte buna ,din pacate deja au fost distrusi sute de arbori prin aceste toaletari iresponsabile,Dar sa speram ca macar de acum inainte sa nu se mai intample,
Eu18-4-2018, 14:27
Sparlene, daca-mi trimiți o poza cu un singur copac plantat de tine, te cred.
Toaletarea,trebuie făcută indiferent ce părere ai, eu vorbesc de acei golani si impertinenții care sar, indiferent ca se face ceva corect in oras, si care numai binele Clujului nu-l vor.
Ai copii,masina, te rog sa nu te-aud daca vreo creanga uscata iti ucide odrasla sau iti distruge rabla.Ai dreptate, exista lege ,fi sigur ca cei care au ciopârțit arborii au știut ce fac, nu cred ca esti in domeniu sa-ti dai cu părerea.
Boc e secui17-4-2018, 21:06
E sigura stirea! Taie copacii si stie sa dea bine cu barda.
Bocila17-4-2018, 22:27
Orice-ar fi, e alesul clujenilor, si va fi in continuare ca-i bun la toate.
Ii bun18-4-2018, 0:33
La chermeze si spectacole. La dat circ pensionarilor si asistatilor.
La dezvoltat cai de transport, acolo unde e criza, e tamaie. In 3 mandate nu a facut nimic si-i prosteste pe cei ca tine cu poduri zburatoare, metrouri japoneze, centuri metropolitane de castitate, Somes navigabil, si tunel subacvatic realizabile atunci cand tu vei avea Alzheimer si oricum nu va conta. Dar iti dau dreptate intr-o singura directie: opozant nu exista deocamdata.
Antonia.18-4-2018, 8:32
No, vezi ca la ceva tot e bun și nu are rival?
Da ii bun18-4-2018, 20:28
Da' la ce nu ne trebuie.
Hopaaa17-4-2018, 20:11
Respect domnule primar. La ultimul sondaj efectuat de sociopol in martie aveati 86% incredere. Pe un esantion de 3000 de clujeni cu eroare +/-3%
Hopaaa17-4-2018, 20:12
Doar bomba atomica va mai sta in fata unui nou si meritat mandat.
Lupu17-4-2018, 20:44
Trăiască Emil Boc în frunte cu.... sau invers.
Deja mi-e scârbă. Mai sunteți mulți prostănaci care să-l mai susțineți? Voi ați văzut cum arată Clujul nostru? Al nostru nu al viniturilor? Nu al needucatilor care nici măcar apa la budă nu știu să-l tragă d-apoi să folosească peria...
Hmm18-4-2018, 10:47
Arata foarte bine. Umblu mult prin tara si vad situatia reala.
Semaca17-4-2018, 19:18
Si copacii din orasul nostru supraviețuiesc si trăiesc doar pt BOC,si doar datorită lui.
Boc isi bate joc17-4-2018, 17:07
Boc isi bate joc!...
Birő17-4-2018, 16:28
Cu copacii care au fost taiati o sa o rezolvam la urmatoarele alegeri. Bokule nu mai meriti sa fii primar. Ai mai umblat pe jos prin Cluj sa vezi cum va bateti joc (tu si toti angajatii din primarie)? Chiar nu vezi cat is de corupti toti (in frunte cu tine)? In ce ma priveste m-am lamurit cu tine. Pana si Funar era de zece ori mai bun decat tine. Acuma poti sa tot faceti dosare. Le faceti degeaba.
aaa17-4-2018, 17:51
" Funar era de zece ori mai bun decat tine. " tu realizezi ce vorbesti? Eu zic sa mergi la funar sa il ajuti cu treaba ce o face.
bbb17-4-2018, 18:11
Omul a dat un exemplu , nu a vrut sa-l aminteasca pe Lulu, cretinul orasului si ala era mai bun ca actualul pinochio, se screme la latrina de Cluj cu intrebari pasate la fileu si il suna toti obedientii din Primarie sa-l intrebe, "asa-i domnu Boc ca metroul va avea statie la Cora? Mi-e lehamite de bochisti si lipitori de afise, sa va luati idiotul si sa mergeti in padure
gigi17-4-2018, 16:15
Si cu cei taiati din radacina ce faceti? Dar cu cei care au fost batjocoriti pana acuma? Copaci ciuntiti ca dupa aia sa trebuiasca sa fie taiati de tot ca nu mai traiesc. Cu firmele care si-au batut joc de oras pana acuma ce faceti?
mmmm17-4-2018, 17:53
Poti sa dai in judecata firmele care si-au batut joc daca te deranjeaza asa tare.
Cluj4Ever17-4-2018, 20:12
Gigi tata un copac nu e o viata de om se poate planta altul in locul lui. Peste tot in lume se taie copacii mai batrani putrezi sau care au crescut prea mult pentru locul respectiv si prezinta pericol. Nu are rost sa dramatizezi doar asa ca tie nu iti place Boc si nu iti placu Clujul si cauti acul din carul cu fan ca sa lovesti in Cluj si in primarie.
@prost4Ever17-4-2018, 20:59
deci daca lovesti in primarie,lovesti in Cluj?haleoooo frate sau sora sau ce dreak oi mai fi tu,un slugoi imputzit,vezi ca epoca de aur a trecut,mai sunt unii nostalgici dar gata
Cluj4adevar17-4-2018, 21:02
Cum au fost copacii de langa Catedrala, nu? Daca ne deranjeaza, ii declaram batrani si ii taiem. Sau cum a fost istoria celui mai gros copac din Cluj care il deranja pe Tise la constructia stadionului. Nu trebuie sa dai din cap pe verticala la orice aberatie a lui Boc, trebuie sa gandesti si dupa caz sa spui da sau nu.

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

895 vizualizări
22-10-2018, 22:06
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, prins când semna prezent în Parlament, deși nu a fost la ședință - VIDEO» Vezi tot
675 vizualizări
22-10-2018, 20:34
Firma Diferit acuzată de ”șantaj” în cazul Centurii Florești - FOTO» Vezi tot
179 vizualizări
26-9-2017, 11:51
Metrou la Cluj! Boc: ”Mulți spun că sunt gogoși sau povești. În 10 - 15 ani am putea avea o linie”» Vezi tot
163 vizualizări
31-7-2018, 15:00
Emil Boc: Un metrou pe ruta Aeroport-Cluj-Floreşti, va rezolva problema traficului aglomerat» Vezi tot
66 vizualizări
18-10-2018, 21:30
Contractul pentru execuția Centurii din Florești a fost reziliat» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?