Un student din caminul 16 din campusul Hasdeu s-a aruncat de la etaj si a fost gasit in jurul orei 6.00 dimineata. Nu este cunoscut motivul pentru care tanarul a recurs la acest gest.
Ioan Bonda este student in anul I la Horticultura si sufera de osterosarcom. Astazi se va organiza un concert de flaut caritabil, in urma caruia fondurile care vor fi stranse ii vor fi donate pentru a-si putea continua studiile.