Sanatatea Cluj a eliminat Seso Campia Turzii din Cupa Romaniei

Sanatatea Cluj a eliminat Seso Campia Turzii din Cupa Romaniei cu scorul de 2-1. Doua goluri au fost anulate pentru pozitie afara din joc.

Jucatorii de la Seso Campia Turzii au deschis scorul in minutul '20, prin Tarcea, dar mai apoi Sanatatea Cluj a facut eforturi mari pentru a reveni in joc si a reusit acest lucru prin golurile reusite prin penalty -uri in minutele '82 si '90.

In prima repriza, clujenii au avut in prima repriza o singura ocazie clara prin Boca, dar jucatorii din Campia Turzii nu au reusit sa rezolve partida.

"Virusii verzi" au jucat mult mai bine in cea de-a doua repriza si au avut si un gol anulat pentru pozitie de ofsaid.

"Contrar rezultatului, noi am aratat ceva, am creat ceva. Cred ca baietii nu s-au concentrat destul de mult la fazele din momentele psihologice ale meciului. Noi am marcat primul gol al meciului dintr-o faza dubla. Primul penalty acordat pentru Sanatatea a fost clar, la al doilea nu stiu", a declarat antrenorul de la Seso, Marius Popescu.