LIVE TEXT FC Brasov-U Cluj 3-1 (FINAL)

Clujenii spera sa se intoarca de la Brasov cu primele puncte obtinute in actuala editie a Ligii I. In prumil meci, studentii au pierdut cu 2-1 in fata Stelei.

"Suntem pregatiti sa intalnim pe FC Brasov, o echipa care dispune de cativa jucatori foarte mobili , care ne pot crea probleme. Sper sa ne intoarcem cu cele trei puncte la Cluj", spunea cu doua zile inaintea partidei Marian Pana, antrenorul clujenilor.

Minutul 75- Schimbare la U: iese Machado, intra Lemnaru

Minutul 71- Chipciu primeste galben pentru ca si-a scos tricoul dupa inscrierea golului

Minutul 71- Chipciu inscrie pentru 3-1

Minutul 68- Cartonas galben pentru Nastasie dupa un fault la Acosta

Minutul 67- Lovitura libera executata de Cristi Ionescu, departe de poarta clujenilor

Minutul 66- Izvoranu primeste cartonsa galben dupa un fault comis in apropierea careului

Minutul 64- Vali Badea iese si este inlocuit de Nastasie

Minutul 63- Corner pentru brasoveni executat de Chipciu, dar resping clujenii

Minutul 60- Cristi Ionescu suteaza de la distanta si inscrie

Minutul 58- Vali Badea a scapat singur in careu, dar Bosneag prinde mingea

Minutul 50- Cristi Ionescu executa o lovitura libera, dar trage peste poarta clujenilor

Minutul 49- Niculescu executa o lovitura libera, dar prinde Minca

Minutul 47- Hadnagy trage pe poarta, respinge Bosneag

Minutul 45- Sfarsitul primei reprize

Minutul 45- lovitura libera pentru clujeni. Executa Claudiu Niculescu si inscrie

Minutul 44- Cristescu suteaza de la distanta, putin pe langa poarta clujenilor

Minutul 43- Delgado centreaza, iar Minca, portarul brasovenilor, prinde cu emotii

Minutul 42- Hadnagy cade in careu si cere penalty, dar arbitrul lasa jocul sa continue

Minutul 37- Claudiu Niculescu primeste cartonas galben pentru un fault la Cristescu