Paszkany ameninţă cu protest la meciul cu Dinamo

Nemulţumit de comisia de arbitraj, Paszkany ameninţă cu un protest în timpul meciului.

Arpad Paszkany nu a fost de acord cu decizia delegării lui Sebastian Colţescu la meciul de Cupa, cu Dinamo. Acesta se arată foarte nemulţumit de atitudinea rivalei, dar şi de decizia Comisiei de Arbitraj care a refuzat să aducă un arbitru din străinătate.

"Am cerut arbitri străini încă de când s-au tras la sorţi sferturile. Până acum, toate meciurile mai dificile le-am avut în deplasare şi nu am avut cum să cerem arbitri străini, totul a depins de rivalele noastre. Nu înţeleg însă această manieră discriminatorie faţă de noi, pentru că toate echipele mari care au cerut arbitri străini au primit; cu Rapid au fost două decizii incredibile împotriva noastră, penlaty complet inventat şi eliminare trecută cu vederea, în contextul în care Vass a ieşit cu piciorul rupt. Aşa s-a întâmplat şi cu Dinamo; cât despre Steaua, încă un penalty neacordat. Dacă vom fi dezavantajaţi, dacă se greşeste şi de această dată împotriva noastră, nu voi retrage echipa, dar le voi spune jucătorilor să stea nemişcati, să refuze să mai joace. Dacă dinamoviştii vor să ne dea 100 de goluri, să ne dea!", a spus Arpad Paszkany la Digi Sport, potrivit Realitatea.

CFR Cluj - Dinamo se va disputa miercuri, de la ora 20:30, în sferturile de finală ale Cupei României.