O tanara a fost ceruta in casatorie in timpul meciului FC Timisoara - CFR Cluj - FOTO

Un suporter timisorean si-a cerut prietena in casatorie duminica seara in timpul pauzei meciului dintre FC Timisoara si CFR Cluj. Pe tabela stadionului a aparut scris "Alina, vrei sa fii sotia mea?" si tanara a raspuns "Da".

Momentul emotionant s-a consumat la pauza, cand gazdele conduceau cu 2-1, anunta pressalert.ro. De la microfonul stadionului s-a auzit o voce care a spus "Va rog sa faceti liniste. Urmeaza un anunt important!".

Alina Predescu, membra a galeriei alb violete, a fost rugata sa se uite la tabela de marcaj pentru ca este un mesaj special pentru ea si, in locul scorului afisat pana atunci, a scris: "Alina, vrei sa fii sotia mea?".

Stadionul a aplaudat scena in care prietenul ei a aparut cu un microfon in mana si a cerut-o in casatorie in fata celor 15.000 de spectatori. Raspunsul tinerei a fost "Da", dupa care cei doi si-au reluat locul in galerie si si-au sustinut pana la finalul partidei favoritii.