Dinamo - FC Vaslui 0-1! CFR Cluj ia avans daca bate Otelul

Dinamo a pierdut meciul cu FC Vaslui, scor 1-0, si permite CFR Cluj sa se distanteze in clasament, daca invinge Otelul Galati, luni seara, pe stadionul "Dr. Constantin Radulescu".

Prima repriza meciul a fost echilibrata, ambele echipe avand ocazii. Adailton l-a incercat pe Balgradean cu un sut din lovitura libera, dar portarul a respins mingea. Platini si Scarlatache au avut ocazii de a deschide scorul, dar nimic nu s-a concretizat.

In repriza secunda, in minutul 57, Bello a lovit bine cu capul si a deschis scorul pentru FC Vaslui.

Dinamovistii au avut tentative de a inscrie, dar nici Curtean si nici Pulhac nu au reusit. Cosmin Matei a avut o tentativa de a inscrie, dar fara prea mari emotii.

CFR Cluj are acum sansa de a se distanta in clasament, daca invinge Otelul Galati, luni seara.