Marti 24 Mai

Câştigătorii Campionatului Naţional de Dans Sportiv, organizat la Cluj-Napoca - FOTO


Campionatul Naţional de Dans Spotiv, organizat clubul Crystal Top Dance Cluj, şi-a desemnat câştigătorii.

Sâmbătă, 2 martie, în prima zi de competiţii momentul special a fost cel oferit de sutele de mici dansatori ale clubului. Duminică au intrat pe scenă cele opt perechi ale formaţiei Retro Project Bistriţa, cu un potpuriu dansant pe muzică aleasă pe sprânceană. Toată lumea a plecat mulţumită şi încântată de tradiţionala ospitalitate ardeleană care le-a făcut plăcută şederea în urbea de sub Feleac.

S-au decis ultimele şapte titluri naţionale, vă prezentăm lista completă a medaliaţilor:

6-9 ani, latino: 1. Dobranis Denis – Văcar Iris (Top Dance Life Bistriţa), 2. Luca Nicolas Mario Edis - Brais Malissa Anna (Magic Star Constanţa), 3. Danciu Robert Iris -  Dolomet Alexandra Maria (Sportim Dance Timişoara)

10-11 ani, standard: 1. Lupoaie Cosmin – Radu Maria Cristina (Fantezia Galaţi), 2. Ionescu Tudor Andrei - Pistol Alyssa Andreea (Dance Fever Bucureşti), 3. Niţu Marius Eric – Stanciu Ioana Daiana (Alessia Dance Bucureşti)

12-13 ani, latino: 1. Beca Alin Andrei – Tampău Elena Cătălina (Authentic Dance Sport 2007 Bacău), 2. Zicoane Heler Sebastian Alin – Copos Anca (Sportim Dance Timişoara), 3. Panaite Cristian - Iosub Ioana Antonia (Dance Energy Iaşi) 

14-15 ani, standard: 1. Stan Tiberiu Florin - Grigore Daria (Pas În Doi Bucureşti / Palatul Copiilor Bucureşti, 2. Săceleanu George Alexandru – Nuszbaum Alexandra Maria (Alegria Timişoara / Dance Spirit Timişoara), 3. Ardeiu Fabian – Manea Andreea Raluca (Alegria Timişoara),
 
16-18 ani, latino: 1. Paraschiv Mihai – Illeş Diandra Aniela (Fantezia Galaţi / Authentic Dance Sport 2007 Bacău), 2. Miculescu Alexandru - Păcurar Andra (Dancespirit Timişoara), 3. Dumitrescu Răzvan Florin - Radu Alina Andreea (Magic Star Constanţa / Impetus Bucureşti)

19-35 ani, standard: 1. Cojoc Rareş - Zudziewicz Hanna (Dansul Viorilor Reghin), 2. Campigiotto Paolo - Petre Alina Daniela (CDS Mihai Petre Bucureşti), 3. Hiruţă Marius - Trăsnea Andra (Alessia Bucureşti).
 
Peste 35 de ani (seniori), latino: 1. Momocea Marius – Bunescu Suzana (Impetus Bucureşti), 2. Tenie Iulian - Tenie Lăcrămioara (Beija For Galaţi), 3. Irimia Mihai Cătălin – Irimia Roxana (Authentic Dance Sport 2007 Bacău).
 
Clujul a rămas cu o singură prezenţă în finale: la categoria 16-18 ani, secţiunea standard, Ilea Răzvan Vlad (Crystal Top Dance Cluj) s-a clasat al şaptelea alături de partenera sa de la Fan Dance Club Braşov, Vrânceanu Ioana Martina.

 

Foto: EdCri

Comentarii Facebook