Cluj: Un student străin la Medicină își târa prietena de păr pe scări și a sărit la bătaie, AGRESIV, când i s-a spus să se potolească - VIDEO
La blocul de pe strada Sighișoarei nr. 21, din cartierul Zorilor, unde a fost înjunghiat medicul marocan, acum 2 zile, a izbuncit un nou scandal.
Miercuri, în jurul orei 15.50, echipele de la mai multe televiziuni, care au corespondenți în Cluj, filmau în zonă, moment în care din bloc a ieșit un cetățean străin, care își târa prietena de păr pe scări. Între cei doi a fost și un scandal, femeia a fost lovită.
În momentul în care a văzut camerele, cetățeanul străin a sărit la bătaie cu jurnaliștii. Aceștia au chemat Poliția, care a declanșat o anchetă.
Agresorul l-a lovit pe cameramanul de la Antena 3. Jurnaliștii au depus plângere la Secția 2.
Incindetul s-a produs pe strada Sighișoarei nr. 21, la un bloc unde stau în special studenți străini de la UMF Cluj.
Poliția a ajuns rapid la locul incidentului, iar studentului i-au scăzut pe loc aerele și pornirile agresive.
UPDATE
În jurul orei 15.50, polițiștii municipiului Cluj-Napoca au fost sesizați referitor la faptul că o persoană s-ar fi manifestat agresiv față de un grup de reprezentanți ai presei, în timp ce aceștia desfășurau activități specifice, filmând cadre în împrejurimile unui imobil din Cluj-Napoca.
Polițiștii s-au deplasat la fața locului, persoanele prezente arătând faptul că un tânăr ar fi manifestat un comportament agresiv și le-ar fi adus injurii, ulterior lovind un echipament video aparținând acestora.
De asemenea, au fost făcute precizări despre o presupusă stare conflictuală spontană pe care acesta ar fi avut-o anterior evenimentului, cu o tânără, fiindu-i atrasă atenția în acest sens de către persoanele prezente.
Persoana a fost identificată de polițiști, fiind vorba despre un tânăr de 24 de ani, cetățean străin.
În cauză polițiștii s-au sesizat din oficiu cu privire la săvârșirea infracțiunii de distrugere, în cadrul cercetărilor demarate fiind verificate totodată toate împrejurările care au condus la respectiva situație, pentru stabilirea cu exactitate a stării de fapt și de drept.



74 Comentarii