Miercuri 22 Septembrie

Bacalaureat 2021. Lista celor mai slabe licee, unde niciun elev nu a luat examenul


Bacalaureat 2021. În 42 de licee din țară, niciun elev nu a luat examenul de Bacalaureat 2021 în sesiunea iunie-iulie. 

Aceste licee sunt în judeţele Alba, Arad , Bacău, Botoșani, Buzău, Caraș-Severin, Călărași, Constanța, Dâmbovița, Giurgiu, Gorj, Harghita, Maramureș, Olt, Prahova, Satu-Mare, Sălaj, Sibiu, Suceava, Teleorman, Timiș, Vaslui și Vâlcea, după cum arată platforma bacplus.ro.

Astfel, din 1.452 de instituții de învățământ, în 42 de licee din ţară, procentul de reușită este 0% la examenul de Bacalaureat 2021. 

Lista celor 42 de licee, după procentul de reușită 0%

  1.     Liceul Teoretic Bilingv Romano-Croat Carasova (Caraș-Severin): 4 candidați
  2.     Școala Profesională, Comuna Sângeru (Prahova): 1 candidat
  3.     Liceul Tehnologic “Petru Rareș”, sat Vertișoaia (Vaslui): 1 candidat
  4.     Liceul Tehnologic “Sover Elek Joseni” (Harghita): 14 candidați
  5.     Liceul Tehnologic Comuna Lopătari (Buzău): 2 candidați
  6.     Liceul Tehnologic Comuna Rusetu (Buzău): 2 candidați
  7.     Liceul Tehnologic Justinian Marina, Oraș Băile Olănești (Vâlcea): 1 candidat
  8.     Școala Profesională de Cooperație Botoșani (Botoșani): 1 candidat
  9.     Liceul Tehnologic “Octavian Goga” Rozavlea (Maramureș): 2 candidați
  10.     Liceul Tehnologic “Zeyk Domokos” Cristuru Secuiesc (Harghita): 1 candidat
  11.     Liceul Tehnologic “Petru Cupcea” Supuru de Jos (Satu-Mare): 1 candidat
  12.     Liceul Tehnologic Ucecom “Spiru Haret” Breaza (Prahova): 2 candidați
  13.     Liceul Tehnologic “Petofi Sandor”, Dănești (Harghita): 13 candidați
  14.     Liceul Particular “Henri Coandă” Baia Mare (Maramureș): 2 candidați
  15.     Liceul Tehnologic Ucecom “Spiru Haret” Arad (Arad): 3 candidați
  16.     Liceul Tehnologic Marsa (Sibiu): 6 candidați
  17.     Liceul Tehnologic Ocna Mureș (Alba): 5 candidați
  18.     Liceul Tehnologic Poienile de sub Munte (Maramureș): 7 candidați
  19.     Liceul Tehnologic Stoina (Gorj): 8 candidați
  20.     Liceul Tehnologic “Mihai Viteazul” Călugăreni (Giurgiu): 10 candidați
  21.     Liceul Tehnologic “Unio-Traian Vuia” Satu Mare (Satu-Mare): 4 candidați
  22.     Liceul Teoretic Socrates Timișoara (Timiș): 2 candidați
  23.     Liceul Tehnologic “Georgeta J. Cancicov” Parincea (Bacău): 8 candidați
  24.     Liceul Agricol Poarta Albă (Constanța): 27 candidați
  25.     Liceul Tehnologic Oraș Pătârlagele (Buzău): 2 candidați
  26.     Liceul Tehnologic “Mihai Viteazul” Mihai Viteazu (Constanța): 9 candidați
  27.     Centrul de Studii “Ștefan cel Mare și Sfânt-Bucovina” Câmpulung Moldovenesc (Suceava): 2 candidați
  28.     Liceul Tehnologic “Timotei Cipariu” Blaj (Alba): 20 de candidați
  29.     Liceul Tehnologic Nr.1 Borcea (Călărași): 8 candidați
  30.     Liceul Tehnologic Turburea (Gorj): 6 candidați
  31.     Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă “Elena Doamna” Focșani (Vrancea): 7 candidați
  32.     Liceul Tehnologic “Constantin Filipescu” Caracal (Olt): 1 candidat
  33.     Liceul Tehnologic “Jean Dinu” Adamclisi (Constanța): 7 candidați
  34.     Liceul Tehnologic Crîmpoia (Olt): 6 candidați
  35.     Liceul Tehnologic “Ion Popescu-Cilieni” Cilieni (Olt): 13 candidați
  36.     Liceul Tehnologic “Țara Moților” Albac (Alba): 23 de candidați
  37.     Liceul Tehnologic Drăgănești-Olt (Olt): 4 candidați
  38.     Liceul Tehnologic Cojasca (Dâmbovița): 7 candidați
  39.     Liceul Tehnologic “Petri Mor” Nușfalău (Sălaj): 16 candidați
  40.     Liceul Tehnologic “Andrei Șaguna” Botoroaga (Teleorman): 14 candidați
  41.     Liceul Tehnologic “Petre Mitroi” Biled (Timiș): 2 candidați
  42.     Liceul Tehnologic “Dimitrie Cantemir” Sat Falciu (Vaslui): 2 candidați

Comentarii Facebook