Două persoane au fost transportate la spital vineri, 21 martie 2025, în urma unui grav accident de circulație petrecut pe raza localității Fizeșu Gherlii. Din primele informații, o dubiță a ieșit în afara părții carosabile și s-a izbit de un copac.
Primăvara începe să-și facă simțită prezența la Cluj! Prima barză din acest sezon și-a făcut apariția în satul clujean Vlaha din comuna Săvădisla.
Fostul rector UBB Cluj a explicat de ce le-a interzis profesorilor să dea note studenților pe temele de acasă. El susține că examinarea prin discuții orale este mult mai eficientă.
O tânără elevă din Cluj s-a stins din viață, după ce a pierdut lupta cu gripa. Adolescenta era elevă în clasa a XI-a D de la Colegiul Național „Gheorghe Șincai” din Cluj-Napoca, fiind răpusă de boală în urma unor complicații.
O bază militară din județul Cluj va fi modernizată, cu scopul de a o aduce la standardele actuale. Această unitate a primit multă atenție în ultima vreme, atât din partea României, cât și din partea NATO.
Un accident spectaculos s-a produs azi-noapte pe Calea Dorobanților din Cluj-Napoca, unde un BMW X6 a ajuns pe trotuar și s-a izbit frontal de un stâlp publicitar din beton. Din fericire, nu au existat victime, însă incidentul s-a soldat cu pagube materia
Consiliul Județean Cluj a decis să facă o investiție majoră la Castelul Banffy din Răscruci. După ce s-a deschis pentru public, castelul a devenit o atracție turistică de neratat, iar autoritățile nu au stat cu mâinile în sân: au aprobat achiziția unui te
Doi clujeni au fost arestați preventiv, după ce autoritățile municipiului Turda i-au acuzat că au furat zeci de metri de cablu. Cei doi ar fi acționat în mijlocul nopții
Un șofer a fost implicat într-un incident neplăcut pe strada Năsăud din Cluj-Napoca.
O fetiță de doar 5 ani, care s-a stins mult prea devreme, a reușit să schimbe destinele a doi copii. Micuții au primit o nouă șansă la viață, Institutul Clinic de Urologie si Transplant Renal Cluj Napoca, unde au fost realizate cele două transplanturi ren
Actorul clujean Bogdan Bob Rădulescu a găsit soluția pentru problemele imobiliare din Cluj și pentru frustrările lui Donald Trump legate de reglementările UE. Într-o postare pe rețelele sociale, Rădulescu a propus o idee inedită
Clujul va marca, și în acest an, Ora Pământului, cel mai mare eveniment la nivel mondial dedicat mediului.
O clujeancă a murit după ce a căzut de pe terasa de la Iulius Mall Cluj. La fața locului au ajuns de urgență pompierii și o ambulanță, fiindu-i aplicate manevre de resuscitare. Din păcate, medicii nu au mai putut face nimic pentru ea.
Actorul clujean Bob Rădulescu a tras un semnal de alarmă cu privire la țepele care circulă în ultimul timp pe internet.
România se menține la coada unui clasament al Uniunii Europene. Doar vești proaste pentru cei care își caută un loc de muncă, iar situația nu pare că se va îmbunătăți.
Liga LPF a anunțat programul și orele de disputare ale meciurilor din a treia etapă a play-off-ului și play-out-ului din SuperLigă, care începe pe 4 aprilie.
Femeia care a căzut vineri, 21 martie 2025, de la înălțime în zona parcării de la Iulius Mall Cluj a murit. Clujeanca de 50 de ani a fost resuscitată de paramedici minute în șir, însă fără succes.
Un polițist local a fost surprins în timp ce și-a parcat mașina personală pe două locuri destinate persoanelor cu dizabilități de o stradă din Cluj-Napoca.
Incident terbil în zona parcării de la Iulius Mall Cluj! O femeie de 50 de ani este resuscitată de paramedici după ce a căzut de la înălțime, în zona parcării complexului comercial.
Se pare că oricine poate cădea victimă a țeparilor de pe internet! Fostul șef DIICOT Daniel Horodniceanu a simțit asta pe propria piele, după ce a ,,votat un copil la un concurs de dans”.
Șoferii vitezomani sunt un pericol pentre toți oamenii, indiferent dacă vorbim de pietoni sau de alți șoferi. Un clujean este atât de sătul de aceștia, încât a ajuns să îi fie frică să umble pe trotuar.
Octavian Alexandru Băieș, căruia toti apropiații îi spuneau Octa, a fost unul dintre cei mai iubiți artiști ai Clujului, un om care a trăit prin muzică și care a oferit, ani la rând, bucurie celor care l-au ascultat.
Un tânăr de 15 ani a fost bătut și umilit de un alt adolescent, în Valea Drăganului, Cluj.
Astăzi, echinocțiul de primăvară aduce o energie proaspătă și un început plin de promisiuni pentru multe semne ale zodiacului. Este momentul în care natura renaște, iar vibrațiile astrale sunt favorabile schimbărilor pozitive. Totuși, nu toate zodiile vor
Un incident rutier a avut loc în această seară pe strada Năsăud din Cluj-Napoca, unde un șofer de aproximativ 70 de ani a suferit un accident vascular cerebral (AVC) în timp ce conducea, pierzând astfel controlul volanului. Martorii spun că ar fi lovit ma
Prezent la Strasbourg, la întâlnirea președinților de Parlamente din Consiliul Europei, Mircea Abrudean a adresat un apel la solidaritatea țărilor europene în fața atacurilor cibernetice și a dezinformării
Un incendiu a izbucnit în urmă cu câteva momente în localitatea clujeană Mihai Viteazu. La fața locului pompierii au găsit o mașină cuprinsă de flăcări.
O atracție turistică din Cluj face furori printre vizitatori! Obiectivul a fost deja vizitat de peste 170.000 de persoane,
Simona Halep a reușit să strângă o adevărată avere în cei 15 ani de tenis
Mircea Lucescu și-a explicat decizia de a nu îl include pe Louis Munteanu în lotul echipei naționale. El a susținut că atacantul CFR Cluj are mai mult potențial în altă echipă