Social

Un nou protest se anunță la Cluj, sâmbătă seară. Vezi de la ce oră

  





În urma protestului de vineri seară, de la București, soldat cu violențe și rănirea a câtorva sute de oameni, oamenii anunță că ies din nou în stradă și sâmbătă seară.

La Cluj-Napoca a avut loc un protest de susținere a manifestanților din București, la care au participat peste 30.000 de oameni.

Clujenii sunt chemați să iasă din nou în stradă și sâmbătă seară.

”Modul in care #JandarmeriaRomana a actionat la protestul din #10August din capitala este inacceptabil si impardonabil! S-au folosit gaze lacrimogene si tunuri de apa pentru a dispersa multimea pasnica! Batrani si copii au avut nevoie de ingrijiri medicale, in timp ce dinspre Parlamentul European protestatarii primesc mesaje de sustinere! Nu avem voie sa ne lasam intimidati acum! Protestele PASNICE trebuie sa continue! Ne vedem in continuare in Piata!”, spun organizatorii evenimentului.

Protestul va avea loc tot de la ora 19.00, în Piața Unirii.

coral1_1_1.jpg
11-8-2018, 10:56
2770 vizualizări
25 comentarii
Eu13-8-2018, 0:51
A învins Jandarmeria, a înlăturat lovitura de stat din Diaspora.
apa de ploaie11-8-2018, 20:48
Chelul ala obez , omul lui Sulea e in fruntea maimutelor urlatoare, negociaza cu jandarmii, aduna si organizeaza, chiar nu aveti rusine ma ? O sa castiagati o laie, si aia care mai aveau simpatii de dreapta or sa voteze PSD sau Alde, pacat de Ciolos, l-am considerat un Premier bun, pacat ca s-a bagat in mizeria asta. O sa vedeti asta mai repede poate, daca se fac alegeri anticipate.
Punct11-8-2018, 18:47
Daca vor continua huliganii si in seara asta veti vedea ca aseara a fost doar antrenamentul Jandarmeriei. Diseara poate va avea loc meciul oficial :)
tot inainte11-8-2018, 18:34
Cum se face ca ne-am decredibilizat si Diaspora cu aceasta ocazie?

Toti o apa si-un pamant...
ram p.11-8-2018, 18:02
uitate ce dezastru a fost aseara in Bucuresti....
https://www.youtube.com/watch?v=OF4fu3BS_Vc
C11-8-2018, 18:04
Instigatoruleeee :))))))
Geo11-8-2018, 18:09
Ba omule, da traim in pestera. Chiar nu intereseaza pe nimeni sa vada ce a fost acolo? Sau ascultam ce ne zic aia la tv si DOAMNE AJUTA?!
e restrictionat11-8-2018, 18:26
unde se mai poate vedea clipul, nu toti dorim sa ne inregistram buletinul la youtube
ram p.11-8-2018, 18:30
Doar pe youtube... e foarte violent... nam cuvinte..
Adi11-8-2018, 18:41
Nu mai avem alternative?Imposibil sa fie NUMAI pe you tube! Chiar asa rau am ajuns?
Rusine12-8-2018, 12:27
da,am vazut inregistrarea. sunteti niste tseegani scandalagii si va meritati fiecare bata in cap de la jandarmi.
ram p. @Rusine12-8-2018, 17:06
Sper ca si copii tai/familia ta/si tu sa ai parte de acelasi tratament la un moment dat in viata ta! NOROC
.11-8-2018, 17:45
lnteresant cum acest miting de ieri, odata incheiat, devine pretext pentru si mai multa URA si DEZBINARE in perioada ce va urma.










































Bocila11-8-2018, 14:50
Si de la sine inteles astazi vor schimba traseul spre Manastur blocand strazile si autobuzele, cu aprobarea piticului gretos. Oare nu-i vine si lui randul la cat a batjocorit clujenii adevarati?
Untoldeanu11-8-2018, 17:02
Ăla nu, celălalt nu, eu daca ma veti alege, promit ca va aduc UNTOLD-ul si pe la voi, si la Cluj il vom tine 10 zile de 2 ori pe an .
Adela.11-8-2018, 17:45
Aseară se revărsau grupuri ,grupuri organizate dinspre Petofi( clujeni știu) și Petru Groza ( la fel) in rest vinituri AITIȘTI ,FLOREȘTENI cu cătel si purcel din cartierele Dormitor la o plimbare in ORAȘ și restul că- i la modă ,la un spectacol sau un film sală goală nu-i vede nimeni ,cocălari cu freze POMPADUR ,EPILATI si tzoale de firmă, finantează babacii+ protestatarul șef negricios asistat social cu rezidentză la centrul de zi și flotant in cortul #/rezist + RADU boschetar jegos și betzivos ," doamnelor.și domnilor " protest Tot inainte și La Mai Mare ,VENEZUELA să vă fie exemplul de urmat că slugă la dârloagă și colonie suntem de ani buni ,azi măine tara noastră aur poartă noi cerșim din poartă- n poartă ...
Moc an11-8-2018, 14:35
Căutați drogații din mulțime, sunt f multi, de 9 ori mai multi decat la UNTOLD.Prinde-i Doamne pe toti curajoșii aceștia.Aici e pont.
Moc an11-8-2018, 22:23
Ceee papagaaaallll prooosssttttt, te-a indrumat Boc sa-i inchizi gura lui Moc an postand in numele lui, ceee deee prostalaaiiii insipitiiii laaaa cluuujjjjj, baaaaaaa, veeziii caaa vineee Nutelaaaa in seara asta, dubla portieeee, ce bineee deee voiiiiii, limbriciiiii!
Moc an vero11-8-2018, 22:42
Eu sunt adevaratul, al doilea e prostuuuuullll, cel ce adoarme cu BOC si se trezește cu dansa-n gura. Alta întrebare?
Moc an12-8-2018, 7:51
Nici vorba de alta intrebare, e ca si cum intrebi porcul din cotet daca-l doare capul de la gripa porcina.
Vero12-8-2018, 14:40
Iar mănânci rahat și crezi ca un grohait e un comentariu, drogat ratat ce ești?
Moc an12-8-2018, 19:12
Ie-te- te ce porc inteligent, a si raspuns la intrebare, mai rar, exista totusi si inteligenta porcina.
Vero12-8-2018, 21:57
Iar vorbești de ma.ta, las-o-n pace, ca nu vede nici o întrebare, doar o constatare, poți da din copite cat vrei, si sa grohai la fel, te-nțelege mama, frustratule abuzat.
Ina11-8-2018, 11:04
„Pașnicii protestatari” din București, au agresat jandarmii și le-au furat două pistoale adevărate. Mie îmi sună a terorism domestic.

Cum îi vor sprijinii haimanalele Clujului pe fârtații lor din București? Se vor regula și droga în corturile alea jegoase, după ce vor zbiera ca măgarul lui Buridan ? Asta-i democrația din capul unora care chiar n-au habar de reguli.
--11-8-2018, 12:21
Taci naibii cocalarule