Social

Jandarmii, întrebați dacă pot închide Untold din cauza zgomotului - VIDEO

  



 

Jandarmii au fost întrebați dacă au puterea de a închide festivalul Untold, dacă nivelul de zgomot va fi depășit. 

 

Colonelul Sebastian-Florin Clițan, comandantul Grupării de Jandarmi Mobile Cluj-Napoca, a explicat că au fost făcute dezbateri și că s-au luat măsuri pentru ca nivelul zgomotului să fie redus până la maximul permis de lege.

 

Organizatorii anunță că, pentru a minimiza impactul fonic asupra riveranilor, pe timpul celor patru zile de festival oragnizatorii au instalat in diferite zone din perimetrul festivalului panouri / bariere fonice. Toate acestea sunt conform standardelor tehnice internaționale de utilizare în medii speciale-mobile.

coral1_1_1.jpg
31-7-2018, 17:32
3671 vizualizări
24 comentarii
Untoldeanu1-8-2018, 19:20
Propun ca la anul si mai apoi in 2020,sa se prelungească Untod experimental macar pana la 10 zile, cam atat ar fi un concediu plăcut, iar data alegerilor sa fie exact in ziua a 9-a, sa putem vota ceea ce trebuie , pe BOC, bineînțeles.
Mario1-8-2018, 18:47
Mutati festivalul in afara orasului!
Si Buta, nu mai fa grimase ca nu-i orasu lu tac-tu. Ai inchiriat jumate de oras la un pret derizoriu.
Untoldeanu1-8-2018, 18:58
Muine e bine?
Alex1-8-2018, 12:12
E frumos, dar de ce p*** mea e restrictionat accesul în centrul orasului? Organizatorii sunt entitate privată, profit pe față și restricții absurde... să fac sex cu mama celor care aprobă astfel de evenimente(cele care nu sunt fosile).
ioana31-7-2018, 23:11
atata timp cat eu nu pot da muzica tare ca ma amendeaza jandarmeria si politia asa ar trebui si cei care organizeaza untoldul care e festivalul drogatilor si eu sunt convins ca militia "nu o sa gaseasca" nici un drogat ca doar tre sa manance si copiilor o zama
Vasy1-8-2018, 10:28
Cred că mă-ta era drogată când te-a făcut...
Ion A.1-8-2018, 12:31
@Vasy, tefelist untoldist tipic: nesimtit, agresiv si cu zero argumente
Eu1-8-2018, 19:16
Ai reusit analule sa scrii cu majuscula? Bravo, efortului depus.Ai învățat si ce-i un tefelist.
soso31-7-2018, 21:12
daca asta stie sa ADUCA APORTUL...ce pretentii de la oamenii din teren?
Jindariu1-8-2018, 6:45
Asa este, toti sunt prosti si agramati, doar pensionarii care au iesit din sistem cu pensii babane sunt asi asilor, filcaii filcailor.
Untoldeanu31-7-2018, 18:18
Jandarmii au alte treburi de facut, nu cred ca pot sa-mi ia dreptul de-a participa la festival, ei trebuie sa se gândească impreuna cu alte instituții ca de aici sunt plătiți, prin plusul de monetar ce intra in oras cu aceasta ocazie. Nu cred ca întrebarea își avea rostul, cu 1 leu am adus in Cluj dopuri de urechi pt cei sensibilicosi.
jijj31-7-2018, 19:17
eu m as bucura daca la sf de antol vad stirea ca s au intocmit 4_5 sute de dosare pt consum
Gigi31-7-2018, 21:03
Bun , ție nu pot sa-ti ia dreptul de a participa la festival dar tu poti sa le iei riveranilor dreptul de a dormi in casele lor ???
@Gigi31-7-2018, 21:24
Dormi liniștit, pana te-oi trezi eu!
Ce-are sula cu prefectura? In casa ta poți s-o freci si pe ma-ta, ca nu te deranjează nimeni, crizatule, afara n-ai voie daca ai gânduri jegoase ca atunci te iau jandarmii, nu ca mergi la festival sa te recreezi ca maine sa ai creierul relaxat sa poți produce ceva, nu sa stai pe spatele cuiva.
Asa ca calm, dopuri, te rog sa-ti pui, iar pe ochi banderola neagră sa nu vezi ce va fi, si cine participa la UNTOLD, Brandul turismului românesc si emblema orașului Cluj Napoca si meritul primarului BOC.
Drogat al lui Boc1-8-2018, 3:59
Riveranii nu conteaza! Noi, drogatii care il votam pe boc, vrem Untold si altceva nu ne intereseaza!
calcul electoral1-8-2018, 6:41
Riverani sunt cam 10 mii, adica locatari pentru care zgomotul e insuportabil, cel putin in anii trecuti nu acum cu fonoabsorbantele astea, sper sa functioneze. Deranjati sunt si cei mai sensibili din Zorilor, Grigorescu, Plopilor si Gradini. Dar cei mai deranjati sunt pacientii spitalelor, acestia nu se pot nici macar plange ca n-au cui iar cum se stie, conducerea adm. a spitalelor e hiper obedienta Primariei ca le mai zvarle cate-o ciosvarta pentru o zugraveala sau blide sh pentru bolnavi.
Dar cu aceasta ocazie, 100 de mii de clujeni au orgasme continui timp de 4 zile, astia voteaza asa cum doreste Boc, cu el, ca fara El tambalaul nu ar fi fost posibil. Ca se blocheaza orasul, ca se opreste accesul in Parcul Mare, ca se va parca peste tot cu acceptul Politiei locale care va trece cu vederea unele asa zis mici neregului, nu-i problema, ca doar odata pe an nu o mierleste nimeni, cam asta-i judecata electorala al acestui neom, Boc Emil.
Eu1-8-2018, 9:07
Sigur ca da, nimeni nu mierleste o data pe an, dacă vrei sa fi o excepție.
calcul electoral1-8-2018, 9:26
Alo domnu jurnalist EU, angajat la Curierul Primariei cumva? Ori adminstrati aplicatia Untold partener Primaria Cluj? Si pentru matale, nu mor caii cand vor jigodiile!
@calcul electoral1-8-2018, 10:26
Ai "uitat" sa pomenesti "deranjul" de pe FOSTA PAVLOV.... E simplu, semneaza petitia online pt mutarea untoldului, cred ca are deja peste 200mii de semnaturi......
Acolo se vede exact cam cati sunt deranjati ....
Ahile1-8-2018, 19:22
Is 2170 semnături pt mutare. Sapa-n alta parte ca aci ii beton
Ion A.1-8-2018, 23:52
normal, clujenii sunt lasi, se tem sa semneze pana si anonim
IOn A2-8-2018, 13:55
Clujenii nu se tem sa semneze, pur si simplu nu vor sa semneze asemenea mizerii.
Ca se inchide circulatia si se face galagie pentru street food sau alte evenimente cu mici si bere nu sunt petitii?
Trebuie sa fii chiar frustrat si rau intentionat daca nu poti suporta putina galagie pentru bucuria sutelor de mii de oameni si pt prosperitatea orasului.
@ion a2-8-2018, 17:13
Deci aia la tommorowland is frustrati si nu vor prosperitate, ca nu i lasa pana dimineata?!? Ce idioti domnule...
@@ion a.2-8-2018, 19:19
lasati vrajeala cu tomorrowland ca numai de ala ati auzit si voi in viata voastra de frustrati. sunt multe alte festivaluri care se organizeaza in centrul orasului sau in parcuri si nu moare nimeni, numa frustratii de romani. chiar asa grav e sa auzi muzica cateva zile? luati-va dopuri de urechi de titan si ati rezolvat problema, nu se mai aude nimic.