06-29 02:58:15: Db error: Table './stiridecluj_netiss/stat_views' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed
SHOW COLUMNS FROM stat_views in /var/www/stiridecluj/data/www/stiridecluj.ro/functions.php on line 1003 Ioan Rus a rămas fără PERMIS de CONDUCERE! Inițial polițiștii din Cluj s-au temut, dar ”legea e lege pentru toată lumea” - EXCLUSIV - Social
unnamed (6).jpg

Social

Ioan Rus a rămas fără PERMIS de CONDUCERE! Inițial polițiștii din Cluj s-au temut, dar ”legea e lege pentru toată lumea” - EXCLUSIV

  
  



 

În ultimele luni, mai multe VIP-uri clujene au rămas fără permisul de conducere după ce au circulat cu o viteză cu mult peste cea legală. 

 

Primul pe listă este chiar Ioan Rus, ministrul Transporturilor, care a fost prins conducând pe un drum judeţean din judeţul Cluj cu viteză. 

 

În prima fază, poliţiştii de pe echipajul radar nu au luat măsurile legale, susţin sursele noastre. Ulterior, după ce imaginile înregistrate de camera video de pe maşina de poliţie au fost vizionate de şefii Poliţiei Cluj, s-a luat decizia de a se trimite proprietarului autoturismului depistat în trafic o invitaţie pentru a declara identitatea persoanei care se afla la volanul maşinii. Cu demnitate, ministrul Rus a comunicat IPJ Cluj că el se afla la volanul maşinii şi, drept urmare, i-a fost suspendat dreptul de a conduce autoturismul pe o perioadă de 90 de zile.

 

Între timp, cele 90 de zile de suspendare s-au transformat în 30 de zile, deoarece Ioan Rus a susţinut un examen de legislaţie rutieră, posibilitate prevăzută de lege.

 

Un alt VIP clujean care a rămas fără permisul de conducere este chestorul Pop Puşcaş Teodor, fostul şef al Poliţiei Cluj, în prezent un respectabil om de afaceri, patron al firmei de pază PP Protect. În cazul acestuia, mai susţin sursele noastre, permisul de conducere a fost reţinut pentru 30 de zile.

 

Pe listă se mai află şi fostul adjunct al IPJ Cluj, comisarul şef Vasile Apahidean, care la rândul lui ar fi rămas fără permis de conducere după ce a încălcat legislaţia rutieră. 

coral1_1_1.jpg
30-7-2014, 15:40
42 vizualizări
18 comentarii
mrsilk1-8-2014, 7:58
Suntem,, impresionati de cat de cinstiti sunt unii PSD-isti !''

Scarba este sentimentul care incearca populatia cand aude stiri de genul asta !
DMX1-8-2014, 0:40
starpitura asta mongoloida a comis tradare de tara si astia ii iau permisul?!?!?!

tovarase janos rusz, te crezi pe cai mari, te crezi bastan mafiotule, dar sa stii ca noi sti cat esti si, mai ales, CINE esti. tu nu vei avea m0arte usoara, nenorocitule! cat despre agoniseala ta si a famigliei tale, stai bland ca totul se contorizeaza.

odata si odata, noi vom petrece, stai numai bland...
Stefan Petrisor31-7-2014, 22:11
La (Vipuri)vad ca se i-a permisu pe perioada de 30 de zile si fara amenda iar la omu de rând (la prosti) peo perioada de 90 de zile si amenda la sânge , atunci undei legea la....
@Stefan Petrisor1-8-2014, 21:39
unde vrea vrejul ajentului fraiere idiot . atita nu cunosti ? depinde si de comportament si caracter , chestii despre se pare ca nici macar nu ai auzit ....
bocter3-8-2014, 19:38
ba Petrisor tu esti bocter ....
Ica31-7-2014, 19:25
Oare chiar ne credeți tampiti pe toți? Așa dintr-o data se face ordine in cluj? Mai aveți încă multe de rezolvat, dar ușor cu manipularea, si cautati mai departe, va veți cruci de ce veți descoperi in orașul asta corupt.
zxcv31-7-2014, 14:20
foarte bine .. ca pe vremea cand era ministru de interne si a fost oprit la Turda ; l-a executat pe saracul politist de a fost transferat la Constanta si apoi si-a dat demisia ... ti se intorc tie toate Rus
popica31-7-2014, 13:52
@dana
vai dana draga, unde ai auzit, in pat cu lesinatul de grindean? doar asa te a putut da gata, de il lauzi atata!! creierul ti e pe undeva mai jos..altfel ai stii ca nu valoreaza decat 2 cepe degerate dl comandant..
make31-7-2014, 10:43
Bravo, politia romana ! Daca intr-adevar e asa cum scrie aici nu inteleg de ce Grindean nu face publice aceste fapte. Ar fi un model pentru toata tara, uite ca si la noi se poate intampla ca unui ministru sau altui mahar sa i se suspende permisul ! Asta ar insemna ca Romania incepe sa se normalizeze, desi am mari indoieli...
M31-7-2014, 9:48
Sanctiunile pentru jaful si proasta gestiune a tarii , pe cand ?
dana31-7-2014, 8:44
Eu am auzit ca de fapt s a prezentat cu alta persoana pe care a indicat o ca si conducator dar Grindean nu s a lasat si i a luat lui permisul! E drept ca a trebuit sa auda multe lucruri despre mama lui si a trebuit sa si repare tencuiala in jurul usii biroului dar s a tinut tare si l a executat pe securist!
Felicitari d le comandant
Yoman31-7-2014, 8:43
Mnah saracii, mi si mila d ei :))))
Ionica31-7-2014, 8:42
Este ok chiar si daca este propaganda.
Asta este tara in care vrem sa traim.
neli30-7-2014, 21:03
nimic mai mult decat propaganda! jegul asta de securist trebe tras in tzapa si lasat sa il mance viermii!
ce30-7-2014, 16:48
Ala un jeg de om Pop Puscas Teodor de unde dracu e vinitura 0 barat a fost ca politist Apahideanu un lingau jumate Rus Ioan un excroc corupt oameni de nimic romani de doi lei care au pensii de 2000 de euro in alte tari ar fi someri sobolanii c dracului.De ce oare nu incepe un razboi sa-i starpim pe acesti tradatori.
bravo ionut31-7-2014, 7:41
dreptate ai ..un mizerabil corpupt de om ...are angajati la firma care le da 650 de lei si el incaseaza scurt 3800 lei pentru om de la firme si tot amarati si badiuci ce se multumesc amarati cu putin ...
gigi spaga30-7-2014, 15:53
craiova....
andri30-7-2014, 15:50
initial politistii s-au temut, dar dupa le-a zis ioan rus ca e ok si i l-au luat.