rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

Audiențe pe Twitter cu Emil Boc! Cum l-a făcut un blogger pe primar să monteze un coș de gunoi în câteva ore

  



 

Un blogger a reușit să îl facă pe primarul Emil Boc să monteze un coș de gunoi cu ajutorul unei postări pe Twitter.

 

În Cluj e o cantină mică, îi zice Memo 10. E a primăriei. Curăţică, mâncare bună, preţuri mici. Papi acolo, ieşi afară la o ţigară. Doar că, pe toată strada aia, exact pe stâlpii de lângă cantină nu e coş de gunoi. L-o fi furat careva. Am spus asta colegilor mei bloggeri, în cele câteva zile cât am mâncat pe-acolo prânzul. Mi-au dat dreptate, într-adevăr, nu este coş de gunoi. Unde să-ţi arunci chiştocul?”, a scris pe blog Ovidiu Eftimie.

 

Pentru că primarul Emil Boc este cel care își administrează conturile de Twitter și Facebook, bloggerul s-a gândit să îi scrie direct și să nu mai aștepte o minune. ”Domnule Emil Boc, chiar în față la Memo 10 nu-i coș de gunoi, și-i păcat”, i-a scris bloggerul direct pe contul de Twitter @Emil_Boc, unde poate fi găsit primarul Emil Boc.

 

Răspunsul a fost cât de poate prompt și, în câteva ore, un coș de gunoi a apărut în fața restaurantului Memo 10.

 

 

27-9-2012, 11:09
17 vizualizări
8 comentarii
Pilot...30-9-2012, 21:41
Fi-ti cu mintii!
Boc si cu acea persoana se cunosc, grupul PDL va spune ceva ?
Mai nu mai luati tepe !
Eftimie27-9-2012, 21:05
N-apăi, cum îi faza. 90% din preţul unui pachet de ţigări sunt taxe şi accize. Asta pentru prostuţul ăla mic ce vroia să fie scutit de cheltuieli. Apoi, coşul de gunoi poate fi folosit şi pentru a arunca şi alte chestii în afară de chiştoace de ţigară.

Numa' zic.

Misto Emil B. că a răspuns la o sesizare, nu contează din partea cui.
ioioana27-9-2012, 17:47
muritori de foame? buna asta ciudosule
io dintre lacuri27-9-2012, 15:59
@ttus da ce ma fumeaza pe bani taijigodie ai platit tu tugarile din acizele pe tzigarile fumate de ei te tratezi tu nla doctor smechere/A
Daniela27-9-2012, 14:56
Ce veste grozava cu bloggerul vostru! Chiar nu aveti alte stiri de cluj? Ocupati spatiul virtual cu prostii si prosti.
ttus27-9-2012, 12:04
mai bine sa nu fumeze, ne scuteste pe toti de o cheltuiala
Pavel27-9-2012, 11:48
Lasa ca ramen aproape de voi, luseri de bloggeri. Cred ca asta s-a petrecut cand v-ati adunat toti, ca fomistii, pe la cluj sa dati o raita pe la firme, cu cluj brands tour. nu? muritori de foame sunteti mai.
ioioana27-9-2012, 11:22
Nu a folosit "hashtag -ul #Emil_Boc" ci i s-a adresat direct pe contul de Twitter.

E vizibil, dar greu de inteles, asa-i?

Lumea se asteapta la mai multe de la voi, "jurnalisti".

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

40 vizualizări
22-10-2017, 15:37
Boc susține că focul de la Pata Rât a fost pus intenţionat. În 2 octombrie spunea altceva - VIDEO» Vezi tot
37 vizualizări
10-4-2014, 17:16
Dosar penal pentru foștii consilieri ai lui Emil Boc angajați la ROMATSA. Darius Pintilie încasa 10.000 de lei » Vezi tot
37 vizualizări
21-10-2017, 19:05
PSD Cluj cere înregistrarile camerelor de supraveghere de la Pata Rât» Vezi tot
7 vizualizări
15-9-2017, 15:42
Președintele de onoare al PNL a murit! Împlinise 100 de ani» Vezi tot
6 vizualizări
26-7-2017, 16:56
Dezbatere la Cluj-Napoca. Totul despre banda unică de transport Mărăști - Centru» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?