rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

Audiențe pe Twitter cu Emil Boc! Cum l-a făcut un blogger pe primar să monteze un coș de gunoi în câteva ore

  



 

Un blogger a reușit să îl facă pe primarul Emil Boc să monteze un coș de gunoi cu ajutorul unei postări pe Twitter.

 

În Cluj e o cantină mică, îi zice Memo 10. E a primăriei. Curăţică, mâncare bună, preţuri mici. Papi acolo, ieşi afară la o ţigară. Doar că, pe toată strada aia, exact pe stâlpii de lângă cantină nu e coş de gunoi. L-o fi furat careva. Am spus asta colegilor mei bloggeri, în cele câteva zile cât am mâncat pe-acolo prânzul. Mi-au dat dreptate, într-adevăr, nu este coş de gunoi. Unde să-ţi arunci chiştocul?”, a scris pe blog Ovidiu Eftimie.

 

Pentru că primarul Emil Boc este cel care își administrează conturile de Twitter și Facebook, bloggerul s-a gândit să îi scrie direct și să nu mai aștepte o minune. ”Domnule Emil Boc, chiar în față la Memo 10 nu-i coș de gunoi, și-i păcat”, i-a scris bloggerul direct pe contul de Twitter @Emil_Boc, unde poate fi găsit primarul Emil Boc.

 

Răspunsul a fost cât de poate prompt și, în câteva ore, un coș de gunoi a apărut în fața restaurantului Memo 10.

 

 

27-9-2012, 11:09
33 vizualizări
8 comentarii
Pilot...30-9-2012, 21:41
Fi-ti cu mintii!
Boc si cu acea persoana se cunosc, grupul PDL va spune ceva ?
Mai nu mai luati tepe !
Eftimie27-9-2012, 21:05
N-apăi, cum îi faza. 90% din preţul unui pachet de ţigări sunt taxe şi accize. Asta pentru prostuţul ăla mic ce vroia să fie scutit de cheltuieli. Apoi, coşul de gunoi poate fi folosit şi pentru a arunca şi alte chestii în afară de chiştoace de ţigară.

Numa' zic.

Misto Emil B. că a răspuns la o sesizare, nu contează din partea cui.
ioioana27-9-2012, 17:47
muritori de foame? buna asta ciudosule
io dintre lacuri27-9-2012, 15:59
@ttus da ce ma fumeaza pe bani taijigodie ai platit tu tugarile din acizele pe tzigarile fumate de ei te tratezi tu nla doctor smechere/A
Daniela27-9-2012, 14:56
Ce veste grozava cu bloggerul vostru! Chiar nu aveti alte stiri de cluj? Ocupati spatiul virtual cu prostii si prosti.
ttus27-9-2012, 12:04
mai bine sa nu fumeze, ne scuteste pe toti de o cheltuiala
Pavel27-9-2012, 11:48
Lasa ca ramen aproape de voi, luseri de bloggeri. Cred ca asta s-a petrecut cand v-ati adunat toti, ca fomistii, pe la cluj sa dati o raita pe la firme, cu cluj brands tour. nu? muritori de foame sunteti mai.
ioioana27-9-2012, 11:22
Nu a folosit "hashtag -ul #Emil_Boc" ci i s-a adresat direct pe contul de Twitter.

E vizibil, dar greu de inteles, asa-i?

Lumea se asteapta la mai multe de la voi, "jurnalisti".

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

12 vizualizări
23-2-2018, 10:21
Reacția lui Iohannis, după ce Ministrul Justiției a cerut demiterea șefei DNA» Vezi tot
10 vizualizări
21-2-2018, 8:56
Curtea de Conturi CRITICĂ administrarea parcărilor din Cluj-Napoca. Poziție dură față de standurile de taxi» Vezi tot
6 vizualizări
19-2-2018, 16:46
Tișe în dă o palmă premierului Dăncilă: Clujul are teren suficient pentru Spitalul de Urgență - VIDEO» Vezi tot
6 vizualizări
20-2-2018, 14:57
Ce drumuri din Cluj vor fi reparate în 2018» Vezi tot
5 vizualizări
21-2-2018, 11:33
Harta drumurilor județene care urmează să fie reabilitate în 2018 de CJ Cluj. Vezi care sunt sectoarele de drum pe care se va lucra» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?