VIDEO - Suporterii au invadat terenul la meciul FC Arges - Universitatea Cluj! Fanii au vrut sa il bata pe arbitru - Galerie FOTO

Suporterii au invadat terenul la meciul FC Arges - Universitatea Cluj si au vrut sa il bata pe arbitru dupa ce a acordat lovitura de la 11 metri pentru clujeni.

Scandalul a izbucnit la scorul de 1 - 0 pentru FC Arges, cand centralul Claudiu Baboia a acordat penalty si Machado a executat si a inscris.

Zece membri ai galeriei de la FC Arges au intrat pe teren in momentul in care mingea a fost dusa la centru si s-a dezlantuit iadul. Suporterii au fugit dupa arbitrul central si au vrut sa il bata.

Claudiu Baboia a fluierat finalul partidei si a fugit la vestiare cu ajutorul echipelor de securitate. Jucatorii de la Universitatea Cluj au facut acelasi lucru de frica sa nu fie batuti.

Partida a fost reluata dupa 10 minute si meciul a fost prelungit cu 5 minute. Rezultatul a fost FC Arges - Universitatea Cluj 1 - 1.