Fara Krstanovic, U Mobitelco a fost invinsa de Energia Rovinari

Clujenii condusi de Marcel Tenter au fost invinsi cu 89-92, intr-o partida care a avut nevoie de doua reprize de prelungiri pentru desemnarea castigatorului.

Au existat mai multe rasturnari de scor spectaculoase, rezultatul pe sferturi fiind 13-26; 27-10; 24-16; 8-18; 8-8; 9-12

In partida desfasurata in Sala Sporturilor "Horia Demian" a lipsit pivotului Zoran Krstanovic, care a suferit o entorsa in partida cu Antwerp Giants din Eurochallenge.

Gazdele au început în formula Mijovici, Silvasan, David Lawrence, Tyler Morris si Kyndall Dykes, în timp ce gorjenii au alcãtuit un cinci de debut din Darby, Steffel, Mocanu, Giles si Nikolic.

Cele mai multe puncte pentru clujeni le-au inscris Dykes (22) si Mijovic (19) iar de la oaspeti s-au remarcat Steffel (21) si Darby (19).

Circa 1000 de spectatori au asistat la partida.